London 2017 World Taekwondo Grand Prix

Match Results

Weight category
F Men -58kg
IRI
HADIPOUR SEIGHALANI Armin 0:3 GDP ARTAMONOV Mikhail
RUS
SF Men -58kg
ESP
TORTOSA CABRERA Jesus 0:1 GDP ARTAMONOV Mikhail
RUS
SF Men -58kg
THA
HANPRAB Tawin 7:9 GDP HADIPOUR SEIGHALANI Armin
IRI
QF Men -58kg
RUS
ARTAMONOV Mikhail 30:12 PTF ASHOURZADEH FALLAH Farzan
IRI
QF Men -58kg
MEX
NAVARRO Carlos 16:37 PTG HANPRAB Tawin
THA
QF Men -58kg
IRI
HADIPOUR SEIGHALANI Armin 20:13 PTF WOOLLEY Jack
IRL
QF Men -58kg
ESP
TORTOSA CABRERA Jesus 20:14 PTF SAWEKWIHAREE Ramnarong
THA
R16 Men -58kg
THA
SAWEKWIHAREE Ramnarong 22:9 PTF LAACHRAOUI Mourad ABDEL M.
BEL
R16 Men -58kg
IRL
WOOLLEY Jack 43:21 PTG RODRIGUEZ Cesar
MEX
R16 Men -58kg
MEX
NAVARRO Carlos 13:1 PTF DENISOV Stanislav
RUS
R16 Men -58kg
IRI
HADIPOUR SEIGHALANI Armin 11:4 PTF BENSALEH Salaheddine
BEL
R16 Men -58kg
ESP
TORTOSA CABRERA Jesus 23:0 PTG FAKINOS Eleftherios
GRE
R16 Men -58kg
MDA
DIMITROV Stepan 9:17 PTF ASHOURZADEH FALLAH Farzan
IRI
R16 Men -58kg
JPN
SUZUKI Sergio 0:22 PTG HANPRAB Tawin
THA
R16 Men -58kg
RUS
ARTAMONOV Mikhail 20:18 PTF LAKEHAL OMAR
MAR
R32 Men -58kg
RUS
ARTAMONOV Mikhail 29:3 PTG HAIMOVITZ Gili
ISR
R32 Men -58kg
IRL
WOOLLEY Jack 16:15 PTF LEWIS Bailey
AUS
R32 Men -58kg
GBR
CATER Max 10:15 PTF DENISOV Stanislav
RUS
R32 Men -58kg
THA
SAWEKWIHAREE Ramnarong 34:13 PTF SIMITSIS Georgios
GRE
R32 Men -58kg
GBR
HAIDER Hassan 13:21 PTF SUZUKI Sergio
JPN
R32 Men -58kg
MDA
DIMITROV Stepan 2:0 WDR KAMA Moustapha
SEN
R32 Men -58kg
GRE
FAKINOS Eleftherios 22:20 PTF NABIL Moaz
EGY
R32 Men -58kg
MGL
MOLOM Tumenbayar 11:29 PTF BENSALEH Salaheddine
BEL
R32 Men -58kg
MAR
LAKEHAL OMAR 20:18 GDP KHALIL Safwan
AUS
R32 Men -58kg
MDA
DIMITROV Vadim 7:28 PTG HANPRAB Tawin
THA
F Men -68kg
GBR
SINDEN Bradly 5:7 GDP ABUGHAUSH Ahmad
JOR
SF Men -68kg
GBR
SINDEN Bradly 16:9 PTF GONZALEZ BONILLA Joel
ESP
SF Men -68kg
JOR
ABUGHAUSH Ahmad 19:17 PTF DENISENKO Alexey
RUS
QF Men -68kg
BEL
ACHAB Jaouad 8:9 GDP SINDEN Bradly
GBR
QF Men -68kg
JOR
ABUGHAUSH Ahmad 18:14 PTF YAGHOUBIJOUYBARI Abolfazl
IRI
QF Men -68kg
ESP
GONZALEZ BONILLA Joel 8:6 PTF GUTIERREZ Saul
MEX
QF Men -68kg
KOR
KIM Seok-bae 18:20 PTF DENISENKO Alexey
RUS
R16 Men -68kg
TPE
HUANG YU-JEN 3:6 PTF DENISENKO Alexey
RUS
R16 Men -68kg
PUR
COLON Luis 12:24 PTF GUTIERREZ Saul
MEX
R16 Men -68kg
CRO
ANDRUN RAZIC Deni 8:15 PTF YAGHOUBIJOUYBARI Abolfazl
IRI
R16 Men -68kg
ESP
GONZALEZ BONILLA Joel 4:1 PTF DALAKLIEV Vladimir
BUL
R16 Men -68kg
BEL
ACHAB Jaouad 13:11 PTF KETBI Si Mohamed
BEL
R16 Men -68kg
GBR
SINDEN Bradly 31:21 PTF BRECIC Lovre
CRO
R16 Men -68kg
JOR
ABUGHAUSH Ahmad 8:6 GDP MININ Konstantin
RUS
R16 Men -68kg
CHN
ZHAO Shuai 17:21 PTF KIM Seok-bae
KOR
R32 Men -68kg
GBR
MCNEISH Christian 17:18 GDP SINDEN Bradly
GBR
R32 Men -68kg
CRO
ANDRUN RAZIC Deni 17:12 PTF MECMAJER Jaroslaw
POL
R32 Men -68kg
ARG
GUZMAN Lucas 12:27 PTF KIM Seok-bae
KOR
R32 Men -68kg
TPE
HUANG YU-JEN 19:17 GDP HOSSEINI Mirhashem
IRI
R32 Men -68kg
TUR
AKYOL Berkay 9:22 PTF MININ Konstantin
RUS
R32 Men -68kg
AUS
AUGER Thomas 2:27 PTG BRECIC Lovre
CRO
R32 Men -68kg
BUL
DALAKLIEV Vladimir 11:10 PTF LONGOBARDI Peter
GBR
R32 Men -68kg
ESP
PEREZ POLO Javier 5:7 PTF KETBI Si Mohamed
BEL
R32 Men -68kg
AUS
AFONCZENKO Thomas 2:9 PTF COLON Luis
PUR
F Men -80kg
CIV
CISSE Cheick Sallah 14:11 PTF KHRAMTCOV Maksim
RUS
SF Men -80kg
CIV
CISSE Cheick Sallah 23:7 PTF MARTINEZ GARCIA Raul
ESP
SF Men -80kg
RUS
KHRAMTCOV Maksim 33:19 PTF COOK Aaron
GBR
QF Men -80kg
RUS
KHRAMTCOV Maksim 13:10 PTF ORDEMANN Richard Andre
NOR
QF Men -80kg
ESP
MARTINEZ GARCIA Raul 8:6 PTF EISSA Seif
EGY
QF Men -80kg
CIV
CISSE Cheick Sallah 13:8 PTF KANAET Toni
CRO
QF Men -80kg
POR
FERREIRA Julio 10:20 PTF COOK Aaron
GBR
R16 Men -80kg
NOR
ORDEMANN Richard Andre 17:10 PTF SANSUM Damon
GBR
R16 Men -80kg
USA
RAHIMI Thomas 5:14 PTF COOK Aaron
GBR
R16 Men -80kg
CRO
KANAET Toni 17:4 PTF LIZARRAGA Rene
MEX
R16 Men -80kg
CIV
CISSE Cheick Sallah 15:4 PTF CORTEN Nicholas Stefan S.
BEL
R16 Men -80kg
TUN
TRABELSI Yassine 14:18 PTF MARTINEZ GARCIA Raul
ESP
R16 Men -80kg
GER
GUELEC Tahir 6:17 PTF FERREIRA Julio
POR
R16 Men -80kg
RUS
KHRAMTCOV Maksim 34:14 PTF BOTTA Roberto
ITA
R16 Men -80kg
ESP
QUESADA BARRERA Daniel 1:2 PTF EISSA Seif
EGY
R32 Men -80kg
ITA
BOTTA Roberto 14:5 PTF ISHIDA Jaysen
USA
R32 Men -80kg
UZB
RAFALOVICH Maksim 6:19 PTF CORTEN Nicholas Stefan S.
BEL
R32 Men -80kg
AUS
MARTON Jack 9:10 GDP RAHIMI Thomas
USA
R32 Men -80kg
TPE
LIU WEI-TING 7:9 GDP QUESADA BARRERA Daniel
ESP
R32 Men -80kg
NOR
ASP John 7:8 PTF MARTINEZ GARCIA Raul
ESP
F Men +80kg
RUS
AIUKAEV Rafail 8:15 GDP IN Kyo-don
KOR
SF Men +80kg
IRI
MARDANI Sajjad 5:5 SUP IN Kyo-don
KOR
SF Men +80kg
RUS
AIUKAEV Rafail 8:5 PTF CHO Mahama
GBR
QF Men +80kg
RUS
AIUKAEV Rafail 17:3 PTF GOLEC Vedran
CRO
QF Men +80kg
GBR
CHO Mahama 12:5 PTF BACHMANN Alexander
GER
QF Men +80kg
KOR
IN Kyo-don 15:0 PTF DUISEBAY Smaiyl
KAZ
QF Men +80kg
IRI
MARDANI Sajjad 21:9 PTF TRAJKOVIC Ivan Konrad
SLO
R16 Men +80kg
ESP
ROS GÓMEZ Daniel 5:11 PTF TRAJKOVIC Ivan Konrad
SLO
R16 Men +80kg
USA
LAMBDIN Stephen 10:11 GDP GOLEC Vedran
CRO
R16 Men +80kg
GBR
CHO Mahama 19:11 PTF ZHAPAROV Ruslan
KAZ
R16 Men +80kg
TUR
YUKSEL Serdar 1:4 PTF BACHMANN Alexander
GER
R16 Men +80kg
KAZ
DUISEBAY Smaiyl 19:11 PTF LARIN Vladislav
RUS
R16 Men +80kg
IRI
MARDANI Sajjad 11:0 PTF GBANE Seydou
CIV
R16 Men +80kg
NIG
ISSOUFOU Abdoul 6:9 PTF AIUKAEV Rafail
RUS
R16 Men +80kg
KOR
IN Kyo-don 10:3 PTF N'DIAYE M'bar
FRA
R32 Men +80kg
TUR
SARI Ali 0:3 GDP GBANE Seydou
CIV
R32 Men +80kg
CAN
STEWART Jordan 19:22 PTF DUISEBAY Smaiyl
KAZ
R32 Men +80kg
ESP
ROS GÓMEZ Daniel 8:2 PTF HATOWSKI Piotr
POL
R32 Men +80kg
TUR
YUKSEL Serdar 9:7 GDP SALAZAR Bryan
MEX
R32 Men +80kg
KAZ
ZHAPAROV Ruslan 7:5 PTF BERGERON Marc Andre
CAN
R32 Men +80kg
RUS
AIUKAEV Rafail 7:3 PTF HEALY Jonathan
USA
F Women -49kg
THA
WONGPATTANAKIT Panipak 44:6 PTF BOGDANOVIC Tijana
SRB
SF Women -49kg
THA
WONGPATTANAKIT Panipak 21:12 PTF TANG SING Iris
BRA
SF Women -49kg
TUR
YILDIRIM Rukiye 16:25 PTF BOGDANOVIC Tijana
SRB
QF Women -49kg
CRO
TOMIC Kristina 14:31 PTF BOGDANOVIC Tijana
SRB
QF Women -49kg
THA
WONGPATTANAKIT Panipak 16:0 PTF LIN Wan-Ting
TPE
QF Women -49kg
RTA
POURYOUNES LANGEROUDI Dina 13:33 PTG TANG SING Iris
BRA
QF Women -49kg
TUR
YILDIRIM Rukiye 13:12 PTF STANKOVIC Vanja
SRB
R16 Women -49kg
CYP
KOUTTOUKI Kyriaki 16:19 GDP POURYOUNES LANGEROUDI Dina
RTA
R16 Women -49kg
GBR
GOODALL Taylor 0:14 PTF LIN Wan-Ting
TPE
R16 Women -49kg
CRO
TOMIC Kristina 6:1 PTF IGUMENOVA Svetlana
RUS
R16 Women -49kg
SRB
STANKOVIC Vanja 24:7 PTF YONG Yvette Hui Hua
CAN
R16 Women -49kg
PER
DIEZ CANSECO VERDE Lizbeth 9:17 PTF BOGDANOVIC Tijana
SRB
R16 Women -49kg
ITA
NICOLI Erica 14:19 PTF TANG SING Iris
BRA
R16 Women -49kg
THA
WONGPATTANAKIT Panipak 13:0 PTF PALMER SOLER Blanca
ESP
R16 Women -49kg
TUR
YILDIRIM Rukiye 13:9 PTF CIDEM Ipek
TUR
R32 Women -49kg
PER
DIEZ CANSECO VERDE Lizbeth 0:0 DSQ STAMBAUGH Victoria
PUR
R32 Women -49kg
CHN
LIU Kaiqi 6:9 PTF CIDEM Ipek
TUR
R32 Women -49kg
SRB
STANKOVIC Vanja 15:4 PTF KIM Shae Rom
GER
R32 Women -49kg
CIV
COULIBALY Bouma Ferimata 15:18 PTF POURYOUNES LANGEROUDI Dina
RTA
R32 Women -49kg
BEL
ISMAILI Maryam 3:9 PTF NICOLI Erica
ITA
R32 Women -49kg
CHN
WENREN Yuntao 3:3 SUP PALMER SOLER Blanca
ESP
R32 Women -49kg
AUS
KYRIAZOPOULOS Deanna 4:9 PTF IGUMENOVA Svetlana
RUS
F Women -57kg
GBR
JONES Jade 31:14 PTF LEE Ah-Reum
KOR
SF Women -57kg
GBR
JONES Jade 25:10 PTF KUDASHOVA Tatiana
RUS
SF Women -57kg
POL
ADAMKIEWICZ Patrycja 11:29 PTF LEE Ah-Reum
KOR
QF Women -57kg
GBR
JONES Jade 28:15 PTF PARK Skylar
CAN
QF Women -57kg
PAN
CARSTENS SALCEDA Carolena 9:11 PTF LEE Ah-Reum
KOR
QF Women -57kg
POL
ADAMKIEWICZ Patrycja 14:9 PTF VULETIC Bruna
CRO
QF Women -57kg
TUR
AGRIS Zeliha 6:14 PTF KUDASHOVA Tatiana
RUS
R16 Women -57kg
CAN
PARK Skylar 28:26 GDP ZHOU Lijun
CHN
R16 Women -57kg
GBR
JONES Jade 33:8 PTG MIKKONEN Suvi
FIN
R16 Women -57kg
GER
FOLGMANN Madeline 14:29 PTF KUDASHOVA Tatiana
RUS
R16 Women -57kg
LAT
TARVIDA Inese 13:25 PTF LEE Ah-Reum
KOR
R16 Women -57kg
TUR
AGRIS Zeliha 17:14 GDP STETIC Marija
BIH
R16 Women -57kg
GER
FROEMMING Anna-Lena 7:8 PTF CARSTENS SALCEDA Carolena
PAN
R16 Women -57kg
CRO
GLASNOVIC NIKITA 6:14 PTF ADAMKIEWICZ Patrycja
POL
R16 Women -57kg
CRO
VULETIC Bruna 17:0 PTF ILGUN Hatice Kubra
TUR
R32 Women -57kg
LAT
TARVIDA Inese 18:4 PTF ARAUJO Rafaela
BRA
R32 Women -57kg
GER
FOLGMANN Madeline 19:17 PTF PILAVAKI Despina
CYP
R32 Women -57kg
POL
ADAMKIEWICZ Patrycja 14:5 PTF KIM Ekaterina
RUS
R32 Women -57kg
BIH
STETIC Marija 17:11 PTF CRAEN Indra
BEL
R32 Women -57kg
CHN
ZHOU Lijun 3:0 WDR ASEMANI Raheleh
BEL
R32 Women -57kg
CAN
PARK Skylar 14:10 PTF LOPEZ Pauline Louise
PHI
R32 Women -57kg
ESP
CALVO GOMEZ Marta 7:12 PTF VULETIC Bruna
CRO
R32 Women -57kg
SRB
RADMILOVIC Aleksandra 2:14 PTF CARSTENS SALCEDA Carolena
PAN
R32 Women -57kg
FIN
MIKKONEN Suvi 13:10 PTF GONDA Evelyn Márta
HUN
F Women -67kg
GBR
WILLIAMS Lauren 43:23 PTF GBAGBI Ruth
CIV
SF Women -67kg
CRO
JELIC Matea 6:7 PTF GBAGBI Ruth
CIV
SF Women -67kg
GBR
WILLIAMS Lauren 32:26 PTF MCPHERSON Paige
USA
QF Women -67kg
USA
MCPHERSON Paige 13:10 PTF KIM Jan-di
KOR
QF Women -67kg
CAN
PAGNOTTA Melissa 3:23 PTG GBAGBI Ruth
CIV
QF Women -67kg
RUS
KHAN Polina 1:8 PTF JELIC Matea
CRO
QF Women -67kg
TUR
TATAR Nur 17:19 GDP WILLIAMS Lauren
GBR
R16 Women -67kg
KOR
KIM Jan-di 6:5 PTF YAMAN Irem
TUR
R16 Women -67kg
CAN
PAGNOTTA Melissa 14:3 PTF KRAAYEVELD Ashley
CAN
R16 Women -67kg
SWE
JOHANSSON Elin 3:4 PTF KHAN Polina
RUS
R16 Women -67kg
USA
MCPHERSON Paige 13:4 PTF ROTOLO Daniela
ITA
R16 Women -67kg
GER
BACHMANN Rabia 8:23 PUN WILLIAMS Lauren
GBR
R16 Women -67kg
UZB
TURSUNKULOVA Nigora 8:12 PTF GBAGBI Ruth
CIV
R16 Women -67kg
TUR
TATAR Nur 0:0 WDR ALVARADO Katherine
CRC
R16 Women -67kg
CRO
JELIC Matea 16:9 PTF GUO Yunfei
CHN
R32 Women -67kg
KOR
KIM Jan-di 13:1 PTF D'ANGELO Natalia
ITA
R32 Women -67kg
TPE
LIN YI-CHING 4:7 PTF KHAN Polina
RUS
R32 Women -67kg
GER
KOERNDL Vanessa 7:10 GDP ALVARADO Katherine
CRC
R32 Women -67kg
UZB
TURSUNKULOVA Nigora 21:8 PTF BLUFORD Amanda
USA
F Women +67kg
GBR
WALKDEN Bianca 20:7 PTF KOWALCZUK Aleksandra
POL
SF Women +67kg
KOR
LEE Da-bin 11:20 PTF KOWALCZUK Aleksandra
POL
SF Women +67kg
GBR
WALKDEN Bianca 13:11 PTF ACOSTA Briseida
MEX
QF Women +67kg
POL
KOWALCZUK Aleksandra 7:5 PTF ZHENG Shuyin
CHN
QF Women +67kg
CRO
RADOS Iva 5:9 PTF ACOSTA Briseida
MEX
QF Women +67kg
NED
OOGINK Reshmie 3:7 WDR LEE Da-bin
KOR
QF Women +67kg
GBR
WALKDEN Bianca 6:5 PTF TEPAVAC Ana
SRB
R16 Women +67kg
GBR
WALKDEN Bianca 14:6 PTF ADAMIC GOLIC Melani
CRO
R16 Women +67kg
SRB
TEPAVAC Ana 5:2 PTF IVANOVA Olga
RUS
R16 Women +67kg
CRO
RADOS Iva 15:4 PTF GALACHO Raphaella
BRA
R16 Women +67kg
NED
OOGINK Reshmie 11:5 PTF BRANDL Lorena
GER
R16 Women +67kg
GBR
SLAVIN Jade 7:10 PTF ZHENG Shuyin
CHN
R16 Women +67kg
KOR
LEE Da-bin 11:4 PTF KUS Nafia
TUR
R16 Women +67kg
POL
KOWALCZUK Aleksandra 5:3 PTF ZHDANOVA Karina
RUS
R16 Women +67kg
CIV
KONE Mamina 2:11 PTF ACOSTA Briseida
MEX
R32 Women +67kg
CIV
KONE Mamina 14:1 PTF GIACOMINI Laura
ITA
R32 Women +67kg
TUR
BULUT Sude 3:4 PTF ADAMIC GOLIC Melani
CRO
R32 Women +67kg
GBR
SLAVIN Jade 21:12 PTF GORMAN-SHORE Madelynn
USA
R32 Women +67kg
CAN
ILIESCO Nathalie 3:17 PTF BRANDL Lorena
GER