Rabat 2017 World Taekwondo Grand Prix

Match Results

Weight category
F Men -58kg
KOR
KIM Tae-hun 10:8 PTF NAVARRO Carlos
MEX
SF Men -58kg
KOR
KIM Tae-hun 15:11 PTF TORTOSA CABRERA Jesus
ESP
SF Men -58kg
IRI
ASHOURZADEH FALLAH Farzan 7:8 PTF NAVARRO Carlos
MEX
QF Men -58kg
MAR
LAKEHAL OMAR 7:16 PTF NAVARRO Carlos
MEX
QF Men -58kg
IRI
ASHOURZADEH FALLAH Farzan 17:7 PTF DELL'AQUILA Vito
ITA
QF Men -58kg
KOR
KIM Tae-hun 25:4 PTG ELHARMAZI Amine
MAR
QF Men -58kg
GBR
CATER Max 11:19 PTF TORTOSA CABRERA Jesus
ESP
R16 Men -58kg
IRI
ASHOURZADEH FALLAH Farzan 19:3 PTF MAGOMEDOV Gashim
AZE
R16 Men -58kg
JPN
SUZUKI Sergio 10:16 PTF DELL'AQUILA Vito
ITA
R16 Men -58kg
MEX
RODRIGUEZ Cesar 11:14 PTF CATER Max
GBR
R16 Men -58kg
KOR
KIM Tae-hun 33:5 PTG MOLOM Tumenbayar
MGL
R16 Men -58kg
KOR
JEONG Yun-jo 7:12 PTF TORTOSA CABRERA Jesus
ESP
R16 Men -58kg
MAR
ELHARMAZI Amine 3:0 GDP DIMITROV Vadim
MDA
R16 Men -58kg
RUS
ARTAMONOV Mikhail 10:12 PTF LAKEHAL OMAR
MAR
R16 Men -58kg
RUS
DENISOV Stanislav 7:11 PTF NAVARRO Carlos
MEX
R32 Men -58kg
KOR
JEONG Yun-jo 25:22 PTF KAZEMI Mohammad
IRI
R32 Men -58kg
MDA
DIMITROV Vadim 10:7 PTF WOOLLEY Jack
IRL
R32 Men -58kg
AZE
MAGOMEDOV Gashim 16:2 PTF KAMA Moustapha
SEN
R32 Men -58kg
UKR
MALCHENKO Taras 8:28 PTG CATER Max
GBR
R32 Men -58kg
RUS
ARTAMONOV Mikhail 18:3 PTF ALVES Adriano
BRA
R32 Men -58kg
MAR
ELHARMAZI Amine 19:12 PTF HAIMOVITS Gadi Liel
ISR
R32 Men -58kg
ITA
DELL'AQUILA Vito 9:6 PTF LAACHRAOUI Mourad ABDEL M.
BEL
R32 Men -58kg
RUS
DENISOV Stanislav 10:5 PTF SIMITSIS Georgios
GRE
R32 Men -58kg
MGL
MOLOM Tumenbayar 18:12 PTF FAKINOS Eleftherios
GRE
R32 Men -58kg
MAR
LAKEHAL OMAR 25:18 PTF NABIL Moaz
EGY
R32 Men -58kg
MDA
DIMITROV Stepan 5:8 PTF SUZUKI Sergio
JPN
F Men -68kg
KOR
LEE Daehoon 13:9 PTF HUANG YU-JEN
TPE
SF Men -68kg
KOR
LEE Daehoon 20:7 PTF GUTIERREZ Saul
MEX
SF Men -68kg
ESP
PEREZ POLO Javier 5:12 PTF HUANG YU-JEN
TPE
QF Men -68kg
ESP
PEREZ POLO Javier 9:6 PTF ZHAO Shuai
CHN
QF Men -68kg
KOR
LEE Daehoon 5:4 PTF MAMMADOV Mahammad
AZE
QF Men -68kg
GBR
LONGOBARDI Peter 6:7 PTF HUANG YU-JEN
TPE
QF Men -68kg
AZE
TAGHIZADE Aykhan 0:3 GDP GUTIERREZ Saul
MEX
R16 Men -68kg
GBR
SINDEN Bradly 14:18 PTF GUTIERREZ Saul
MEX
R16 Men -68kg
KOR
LEE Daehoon 23:9 PTF KETBI Si Mohamed
BEL
R16 Men -68kg
ARG
GUZMAN Lucas 3:7 PTF MAMMADOV Mahammad
AZE
R16 Men -68kg
CRO
BRECIC Lovre 3:11 PTF LONGOBARDI Peter
GBR
R16 Men -68kg
RUS
DENISENKO Alexey 0:2 GDP PEREZ POLO Javier
ESP
R16 Men -68kg
CRO
ANDRUN RAZIC Deni 11:13 PTF ZHAO Shuai
CHN
R16 Men -68kg
AZE
TAGHIZADE Aykhan 13:12 PTF KIM Seok-bae
KOR
R16 Men -68kg
TPE
HUANG YU-JEN 3:0 GDP ACHAB Jaouad
BEL
R32 Men -68kg
ITA
TREVISO Claudio 3:11 PTF MAMMADOV Mahammad
AZE
R32 Men -68kg
MAR
SAIDI Faical 11:16 PTF GUZMAN Lucas
ARG
R32 Men -68kg
EGY
ALY Youssef 4:16 PTF PEREZ POLO Javier
ESP
R32 Men -68kg
TPE
HUANG YU-JEN 16:5 PTF AKYOL Berkay
TUR
R32 Men -68kg
IRI
HOSSEINI Mirhashem 11:20 PTF LONGOBARDI Peter
GBR
R32 Men -68kg
CRO
ANDRUN RAZIC Deni 8:3 PTF MECMAJER Jaroslaw
POL
R32 Men -68kg
BUL
DALAKLIEV Vladimir 15:20 PTF KETBI Si Mohamed
BEL
R32 Men -68kg
CRO
BRECIC Lovre 11:1 PTF PANTAR Jure
SLO
R32 Men -68kg
RUS
MININ Viacheslav 6:27 PTG SINDEN Bradly
GBR
R32 Men -68kg
PUR
COLON Luis 17:23 PTF KIM Seok-bae
KOR
F Men -80kg
EGY
EISSA Seif 6:7 PTF CISSE Cheick Sallah
CIV
SF Men -80kg
MEX
LIZARRAGA Rene 4:17 PTF CISSE Cheick Sallah
CIV
SF Men -80kg
AZE
BEIGI HARCHEGANI Milad 12:13 PTF EISSA Seif
EGY
QF Men -80kg
EGY
EISSA Seif 14:10 PTF RAFALOVICH Nikita
UZB
QF Men -80kg
TUN
TRABELSI Yassine 6:20 PTF CISSE Cheick Sallah
CIV
QF Men -80kg
AZE
BEIGI HARCHEGANI Milad 21:2 PUN QUESADA BARRERA Daniel
ESP
QF Men -80kg
POR
FERREIRA Julio 8:10 PTF LIZARRAGA Rene
MEX
R16 Men -80kg
TUN
TRABELSI Yassine 0:0 WDR KOTKOV Anton
RUS
R16 Men -80kg
MEX
LIZARRAGA Rene 0:0 WDR GAUN Albert
RUS
R16 Men -80kg
EGY
EISSA Seif 6:4 PTF KANAET Toni
CRO
R16 Men -80kg
CRO
HORVAT Luka 0:0 PTF QUESADA BARRERA Daniel
ESP
R16 Men -80kg
NOR
ORDEMANN Richard Andre 20:21 PTF CISSE Cheick Sallah
CIV
R16 Men -80kg
GBR
COOK Aaron 12:21 PTF FERREIRA Julio
POR
R16 Men -80kg
KOR
KIM Hun 6:12 PTF RAFALOVICH Nikita
UZB
R16 Men -80kg
AZE
BEIGI HARCHEGANI Milad 16:2 WDR LOPEZ Steven
USA
R32 Men -80kg
UZB
RAFALOVICH Maksim 0:0 SUP KOTKOV Anton
RUS
R32 Men -80kg
MEX
LIZARRAGA Rene 13:7 PTF BOTTA Roberto
ITA
R32 Men -80kg
MAR
MAHBOUBI achraf 5:26 PTG HORVAT Luka
CRO
R32 Men -80kg
TUN
TRABELSI Yassine 10:7 PTF ASP John
NOR
R32 Men -80kg
NOR
ORDEMANN Richard Andre 16:15 PTF MARTINEZ GARCIA Raul
ESP
R32 Men -80kg
TPE
LIU WEI-TING 0:1 GDP LOPEZ Steven
USA
R32 Men -80kg
ESP
QUESADA BARRERA Daniel 25:15 PTF SANSUM Damon
GBR
R32 Men -80kg
BEL
CORTEN Nicholas Stefan S. 5:15 PTF KANAET Toni
CRO
R32 Men -80kg
KOR
KIM Hun 12:6 PTF ISHIDA Jaysen
USA
R32 Men -80kg
SRB
FEJZIC Damir 1:10 PTF FERREIRA Julio
POR
R32 Men -80kg
SRB
KARAJLOVIC Ivan 14:20 PTF GAUN Albert
RUS
F Men +80kg
GBR
CHO Mahama 8:7 RSC KUZNETSOV Roman
RUS
SF Men +80kg
KOR
IN Kyo-don 0:2 GDP CHO Mahama
GBR
SF Men +80kg
RUS
KUZNETSOV Roman 0:0 WDR TRAJKOVIC Ivan Konrad
SLO
QF Men +80kg
GBR
CHO Mahama 23:17 PTF MARDANI Sajjad
IRI
QF Men +80kg
RUS
LARIN Vladislav 0:2 GDP KUZNETSOV Roman
RUS
QF Men +80kg
SLO
TRAJKOVIC Ivan Konrad 9:6 PTF ISSOUFOU Abdoul
NIG
QF Men +80kg
KOR
IN Kyo-don 7:6 PTF AZIZOV Ramin
AZE
R16 Men +80kg
GBR
CHO Mahama 2:1 RSC LAMBDIN Stephen
USA
R16 Men +80kg
RUS
LARIN Vladislav 15:8 PTF ROS GÓMEZ Daniel
ESP
R16 Men +80kg
KOR
JO Chol-ho 7:8 PTF ISSOUFOU Abdoul
NIG
R16 Men +80kg
USA
HEALY Jonathan 1:6 PTF AZIZOV Ramin
AZE
R16 Men +80kg
SLO
TRAJKOVIC Ivan Konrad 12:11 PTF SALAZAR Bryan
MEX
R16 Men +80kg
CRO
GOLEC Vedran 0:1 GDP MARDANI Sajjad
IRI
R16 Men +80kg
AZE
ISAEV Radik 5:23 PTF IN Kyo-don
KOR
R16 Men +80kg
RUS
KUZNETSOV Roman 13:0 PTF BAYKUZIYEV Jasur
UZB
R32 Men +80kg
SLO
TRAJKOVIC Ivan Konrad 12:3 PTF SARI Ali
TUR
R32 Men +80kg
POL
HATOWSKI Piotr 5:6 DSQ BAYKUZIYEV Jasur
UZB
R32 Men +80kg
MAR
BASSEL AYOUB 8:13 PTF HEALY Jonathan
USA
R32 Men +80kg
NOR
ELHATRI Mohammed 2:11 PTF MARDANI Sajjad
IRI
R32 Men +80kg
CRO
GOLEC Vedran 9:4 PTF SIO Martín
ARG
R32 Men +80kg
CIV
GBANE Seydou 4:9 PTF ROS GÓMEZ Daniel
ESP
R32 Men +80kg
RUS
KUZNETSOV Roman 14:4 PTF ZHAPAROV Ruslan
KAZ
R32 Men +80kg
AZE
AZIZOV Ramin 5:2 PTF OBAME Anthony
GAB
R32 Men +80kg
KAZ
DUISEBAY Smaiyl 0:2 GDP LAMBDIN Stephen
USA
R32 Men +80kg
GBR
CHO Mahama 8:0 WDR JOVANOV Drasko
SRB
R32 Men +80kg
KOR
IN Kyo-don 13:1 PTF EL YAZIDI Omar
FRA
R32 Men +80kg
MEX
SALAZAR Bryan 4:0 PTF N'DIAYE M'bar
FRA
R32 Men +80kg
KOR
JO Chol-ho 6:4 PTF YUKSEL Serdar
TUR
F Women -49kg
KOR
KIM So-hui 14:5 PTF TRUONG Thi Kim Tuyen
VIE
SF Women -49kg
TUR
YILDIRIM Rukiye 0:6 PTF TRUONG Thi Kim Tuyen
VIE
SF Women -49kg
KOR
KIM So-hui 12:7 PTF SIM Jae-young
KOR
QF Women -49kg
KOR
KIM So-hui 6:3 PTF LIU Kaiqi
CHN
QF Women -49kg
KOR
SIM Jae-young 10:3 PTF STANKOVIC Vanja
SRB
QF Women -49kg
ISR
ZRIHEN Michal 4:14 PTF TRUONG Thi Kim Tuyen
VIE
QF Women -49kg
TUR
YILDIRIM Rukiye 17:11 PTF TOMIC Kristina
CRO
R16 Women -49kg
VIE
TRUONG Thi Kim Tuyen 1:0 GDP BOGDANOVIC Tijana
SRB
R16 Women -49kg
ISR
ZRIHEN Michal 8:6 PTF PALMER SOLER Blanca
ESP
R16 Women -49kg
KAZ
YESBERGENOVA Ainur 1:12 PTF SIM Jae-young
KOR
R16 Women -49kg
SRB
STANKOVIC Vanja 0:0 SUP ABAKAROVA Patimat
AZE
R16 Women -49kg
TUR
YILDIRIM Rukiye 3:2 PTF REIS Talisca
BRA
R16 Women -49kg
CRO
TOMIC Kristina 12:4 PTF NICOLI Erica
ITA
R16 Women -49kg
CHN
LIU Kaiqi 1:0 PTF ABDELSALAM Nour
EGY
R16 Women -49kg
KOR
KIM So-hui 10:0 PTF POURYOUNES LANGEROUDI Dina
RTA
R32 Women -49kg
CIV
COULIBALY Bouma Ferimata 5:11 PTF ABDELSALAM Nour
EGY
R32 Women -49kg
SRB
STANKOVIC Vanja 9:0 PTF CIDEM Ipek
TUR
R32 Women -49kg
VIE
TRUONG Thi Kim Tuyen 10:2 PTF MUSTAPHA Hajer
FRA
R32 Women -49kg
RTA
POURYOUNES LANGEROUDI Dina 11:5 WDR ISMAILI Maryam
BEL
R32 Women -49kg
CHN
WENREN Yuntao 3:9 PTF SIM Jae-young
KOR
R32 Women -49kg
CRO
TOMIC Kristina 14:13 PTF STAMBAUGH Victoria
PUR
R32 Women -49kg
ITA
NICOLI Erica 9:6 PTF ROMOLDANOVA Iryna
UKR
R32 Women -49kg
ESP
PALMER SOLER Blanca 16:2 PTF LIN Wan-Ting
TPE
R32 Women -49kg
BRA
REIS Talisca 8:0 PTF IGUMENOVA Svetlana
RUS
R32 Women -49kg
CYP
KOUTTOUKI Kyriaki 6:7 PTF ZRIHEN Michal
ISR
R32 Women -49kg
BRA
TANG SING Iris 13:15 PTF YESBERGENOVA Ainur
KAZ
R32 Women -49kg
MAR
NAJEM FATIMA ZAHRA 0:10 PTF LIU Kaiqi
CHN
F Women -57kg
GBR
JONES Jade 6:8 PTF ILGUN Hatice Kubra
TUR
SF Women -57kg
GBR
JONES Jade 16:7 PTF STETIC Marija
BIH
SF Women -57kg
KOR
LEE Ah-Reum 8:14 PTF ILGUN Hatice Kubra
TUR
QF Women -57kg
GBR
JONES Jade 9:2 PTF CUNHA Joana
POR
QF Women -57kg
BIH
STETIC Marija 12:3 PTF AGRIS Zeliha
TUR
QF Women -57kg
TUR
ILGUN Hatice Kubra 0:0 PTF GLASNOVIC NIKITA
CRO
QF Women -57kg
KOR
LEE Ah-Reum 5:4 PTF CALVO GOMEZ Marta
ESP
R16 Women -57kg
TUR
ILGUN Hatice Kubra 3:2 PTF ASEMANI Raheleh
BEL
R16 Women -57kg
GER
FOLGMANN Madeline 5:11 PTF GLASNOVIC NIKITA
CRO
R16 Women -57kg
POR
CUNHA Joana 4:3 PTF KIM So-hee
KOR
R16 Women -57kg
ESP
CALVO GOMEZ Marta 25:4 PTG CHAMBERS Aziza
USA
R16 Women -57kg
PAN
CARSTENS SALCEDA Carolena 19:21 PTF AGRIS Zeliha
TUR
R16 Women -57kg
KOR
LEE Ah-Reum 19:4 PTF ADAMKIEWICZ Patrycja
POL
R16 Women -57kg
GBR
JONES Jade 14:4 PTF KIM Ekaterina
RUS
R16 Women -57kg
RUS
KUDASHOVA Tatiana 3:6 PTF STETIC Marija
BIH
R32 Women -57kg
ESP
CALVO GOMEZ Marta 7:5 PTF NOTHAFT Roxana
GER
R32 Women -57kg
BIH
STETIC Marija 5:3 PTF CRAEN Indra
BEL
R32 Women -57kg
RUS
KIM Ekaterina 0:0 WDR TARVIDA Inese
LAT
R32 Women -57kg
TUR
ILGUN Hatice Kubra 15:3 PTF MALYKKE Sarah
DEN
R32 Women -57kg
PAN
CARSTENS SALCEDA Carolena 14:6 PTF MIKKONEN Suvi
FIN
R32 Women -57kg
POL
ADAMKIEWICZ Patrycja 6:5 PTF ZUBCIC Martina
CRO
R32 Women -57kg
CYP
PILAVAKI Despina 0:10 PTF ASEMANI Raheleh
BEL
R32 Women -57kg
MAR
LAARAJ Nada 6:7 PTF CUNHA Joana
POR
R32 Women -57kg
USA
WHITE Ara 2:8 PTF KIM So-hee
KOR
R32 Women -57kg
USA
CHAMBERS Aziza 0:0 SUP ABDELKADER Radwa
EGY
R32 Women -57kg
GER
FOLGMANN Madeline 9:8 PTF ARMERIA Paulina
ITA
F Women -67kg
KOR
OH Hyeri 0:2 GDP TATAR Nur
TUR
SF Women -67kg
CIV
GBAGBI Ruth 5:9 PTF TATAR Nur
TUR
SF Women -67kg
KOR
OH Hyeri 6:4 PTF YAMAN Irem
TUR
QF Women -67kg
KOR
OH Hyeri 11:6 PTF AZIZOVA Farida
AZE
QF Women -67kg
GBR
WILLIAMS Lauren 14:24 PTF TATAR Nur
TUR
QF Women -67kg
TUR
YAMAN Irem 4:2 PTF JOHANSSON Elin
SWE
QF Women -67kg
CIV
GBAGBI Ruth 9:5 PTF MCPHERSON Paige
USA
R16 Women -67kg
CRC
ALVARADO Katherine 0:7 PTF TATAR Nur
TUR
R16 Women -67kg
KOR
OH Hyeri 13:0 PTF TETEREVIATNYKOVA Tetiana
UKR
R16 Women -67kg
CIV
GBAGBI Ruth 9:5 PTF KRZEMIENIECKA Aleksandra Katarzyna
POL
R16 Women -67kg
CZE
JIRANKOVA Iveta 5:26 PTG WILLIAMS Lauren
GBR
R16 Women -67kg
MAR
EL AOUNI Soukayna 1:3 PTF AZIZOVA Farida
AZE
R16 Women -67kg
CRO
JELIC Matea 3:4 PTF MCPHERSON Paige
USA
R16 Women -67kg
TUR
YAMAN Irem 5:4 PTF TURSUNKULOVA Nigora
UZB
R16 Women -67kg
GER
KOERNDL Vanessa 4:10 PTF JOHANSSON Elin
SWE
R32 Women -67kg
CHN
GUO Yunfei 0:2 GDP JIRANKOVA Iveta
CZE
R32 Women -67kg
MEX
TAMEZ Victoria 11:34 PTG WILLIAMS Lauren
GBR
R32 Women -67kg
UZB
TURSUNKULOVA Nigora 9:1 PTF WIET HENIN Magda
FRA
R32 Women -67kg
POL
GODEL-CHELMECKA Anika 3:15 PTF ALVARADO Katherine
CRC
R32 Women -67kg
CRO
JELIC Matea 20:10 PTF BLUFORD Amanda
USA
R32 Women -67kg
HUN
FUREDI Rebeka 4:9 PTF MCPHERSON Paige
USA
R32 Women -67kg
EGY
FAROUK Maisoun 0:4 PTF AZIZOVA Farida
AZE
R32 Women -67kg
EGY
REFAEI Rewan 1:6 PTF KRZEMIENIECKA Aleksandra Katarzyna
POL
R32 Women -67kg
TUR
YAMAN Irem 3:1 PTF D'ANGELO Natalia
ITA
R32 Women -67kg
UKR
TETEREVIATNYKOVA Tetiana 12:3 PTF YAKOVLEVA Dar'ya
UKR
R32 Women -67kg
ITA
ROTOLO Daniela 4:12 PTF KOERNDL Vanessa
GER
R32 Women -67kg
MAR
EL AOUNI Soukayna 1:0 PTF KHAN Polina
RUS
F Women +67kg
SRB
MANDIC Milica 1:7 PTF WALKDEN Bianca
GBR
SF Women +67kg
KOR
AN Saebom 4:10 PTF WALKDEN Bianca
GBR
SF Women +67kg
CHN
ZHENG Shuyin 0:2 GDP MANDIC Milica
SRB
QF Women +67kg
KOR
AN Saebom 2:0 GDP ACOSTA Briseida
MEX
QF Women +67kg
GBR
SLAVIN Jade 2:5 PTF MANDIC Milica
SRB
QF Women +67kg
TUR
KUS Nafia 3:8 PTF WALKDEN Bianca
GBR
QF Women +67kg
CHN
ZHENG Shuyin 3:0 GDP RADOS Iva
CRO
R16 Women +67kg
NED
OOGINK Reshmie 8:13 PTF SLAVIN Jade
GBR
R16 Women +67kg
CHN
ZHENG Shuyin 4:1 PTF GALACHO Raphaella
BRA
R16 Women +67kg
USA
GALLOWAY Jackie 0:10 PTF AN Saebom
KOR
R16 Women +67kg
RUS
IVANOVA Olga 3:7 PTF ACOSTA Briseida
MEX
R16 Women +67kg
CAN
ILIESCO Nathalie 3:5 PTF RADOS Iva
CRO
R16 Women +67kg
TUR
KUS Nafia 6:2 PTF KOWALCZUK Aleksandra
POL
R16 Women +67kg
GER
SCHNEIDER Yanna 0:3 PTF MANDIC Milica
SRB
R16 Women +67kg
RUS
ZHDANOVA Karina 4:11 PTF WALKDEN Bianca
GBR
R32 Women +67kg
RUS
IVANOVA Olga 13:6 PTF GRAFFE Anne-Caroline
FRA
R32 Women +67kg
GER
SCHNEIDER Yanna 13:5 PTF SKAAR Tina
NOR
R32 Women +67kg
RUS
ZHDANOVA Karina 7:0 PTF ANIC Franka
SLO
R32 Women +67kg
USA
GORMAN-SHORE Madelynn 0:4 PTF RADOS Iva
CRO
R32 Women +67kg
TUR
BULUT Sude 0:7 PTF KOWALCZUK Aleksandra
POL
R32 Women +67kg
MAR
KRIEM CHAIMAE 0:3 GDP ILIESCO Nathalie
CAN
R32 Women +67kg
CIV
KONE Mamina 0:0 SUP GALACHO Raphaella
BRA
R32 Women +67kg
FRA
MELLIER Maeva 4:14 PTF AN Saebom
KOR
R32 Women +67kg
GBR
SLAVIN Jade 8:0 PTF TEPAVAC Ana
SRB
R32 Women +67kg
TUR
KUS Nafia 10:2 PTF ADAMIC GOLIC Melani
CRO