Chiba 2019 World Taekwondo Grand Prix

Match Results

Weight category
F Men -58kg
IRI
HADIPOUR SEIGHALANI Armin 14:22 PTF JANG Jun
KOR
SF Men -58kg
ITA
DELL'AQUILA Vito 6:12 PTF JANG Jun
KOR
SF Men -58kg
ESP
VICENTE YUNTA adrian 5:19 PTF HADIPOUR SEIGHALANI Armin
IRI
QF Men -58kg
IRI
HADIPOUR SEIGHALANI Armin 12:5 PTF KHALIL Safwan
AUS
QF Men -58kg
ESP
VICENTE YUNTA adrian 14:9 PTF POPOV Georgy
RUS
QF Men -58kg
BEL
LAACHRAOUI Mourad ABDEL M. 4:24 PTG JANG Jun
KOR
QF Men -58kg
ESP
TORTOSA CABRERA Jesus 10:12 PTF DELL'AQUILA Vito
ITA
R16 Men -58kg
BRA
MELO Paulo 4:13 PTF JANG Jun
KOR
R16 Men -58kg
ESP
TORTOSA CABRERA Jesus 21:6 PTF PLAZA HERNANDEZ BRANDON
MEX
R16 Men -58kg
AUS
KHALIL Safwan 5:4 PTF ARTAMONOV Mikhail
RUS
R16 Men -58kg
IRL
WOOLLEY Jack 6:13 PTF LAACHRAOUI Mourad ABDEL M.
BEL
R16 Men -58kg
JPN
MATSUI Ryuta 4:29 PTG POPOV Georgy
RUS
R16 Men -58kg
THA
SAWEKWIHAREE Ramnarong 5:17 WDR DELL'AQUILA Vito
ITA
R16 Men -58kg
KOR
KIM Tae-hun 15:19 PTF VICENTE YUNTA adrian
ESP
R16 Men -58kg
IRI
HADIPOUR SEIGHALANI Armin 0:0 WDR DAGDELEN Deniz
TUR
R32 Men -58kg
IRL
WOOLLEY Jack 28:8 PTG LAKEHAL OMAR
MAR
R32 Men -58kg
ESP
VICENTE YUNTA adrian 15:9 PTF ASHOURZADEH FALLAH Farzan
IRI
R32 Men -58kg
JPN
MATSUI Ryuta 26:13 PTF VILLA Damian
USA
R32 Men -58kg
NIG
AMADOU MAHAMADOU 2:22 PTG DELL'AQUILA Vito
ITA
R32 Men -58kg
TUR
DAGDELEN Deniz 9:8 PTF BRAGANCA Rui
POR
R32 Men -58kg
GRE
FAKINOS Eleftherios 5:25 PTG LAACHRAOUI Mourad ABDEL M.
BEL
R32 Men -58kg
SEN
KAMA Moustapha 5:9 PTF MELO Paulo
BRA
R32 Men -58kg
IRI
HADIPOUR SEIGHALANI Armin 19:7 PTF GLASNOVIC LEON
CRO
R32 Men -58kg
AUS
KHALIL Safwan 5:4 PTF MAGOMEDOV Gashim
AZE
R32 Men -58kg
AUS
LEWIS Bailey 9:27 PTF PLAZA HERNANDEZ BRANDON
MEX
R32 Men -58kg
SRB
NAGAJEV Dmitrij 11:18 PTF ARTAMONOV Mikhail
RUS
R32 Men -58kg
USA
KIM David 9:29 PTG POPOV Georgy
RUS
R32 Men -58kg
THA
SAWEKWIHAREE Ramnarong 27:19 PTF RAPSOMANIKIS Dionysios
GRE
F Men -68kg
GBR
MCNEISH Christian 20:36 PTF HOSSEINI Mirhashem
IRI
SF Men -68kg
IRI
HOSSEINI Mirhashem 10:4 PTF PONTES Edival
BRA
SF Men -68kg
KOR
LEE Daehoon 26:33 PTF MCNEISH Christian
GBR
QF Men -68kg
KOR
KIM Seok-bae 14:18 PTF PONTES Edival
BRA
QF Men -68kg
BEL
ACHAB Jaouad 5:16 PTF MCNEISH Christian
GBR
QF Men -68kg
KOR
LEE Daehoon 7:5 PTF HUANG YU-JEN
TPE
QF Men -68kg
IRI
AHMADI Soroush 2:10 PTF HOSSEINI Mirhashem
IRI
R16 Men -68kg
BRA
PONTES Edival 31:19 PTF SINDEN Bradly
GBR
R16 Men -68kg
JOR
ABUGHAUSH Ahmad 0:0 WDR AHMADI Soroush
IRI
R16 Men -68kg
JPN
SUZUKI RICARDO 5:16 PTF HUANG YU-JEN
TPE
R16 Men -68kg
GBR
MCNEISH Christian 15:12 PTF ZHAO Shuai
CHN
R16 Men -68kg
CHI
MORALES Ignacio 12:19 PUN KIM Seok-bae
KOR
R16 Men -68kg
KOR
LEE Daehoon 34:13 PTG RECBER Hakan
TUR
R16 Men -68kg
IRI
HOSSEINI Mirhashem 22:1 PTG PEREZ POLO Javier
ESP
R16 Men -68kg
BEL
ACHAB Jaouad 6:5 PTF KETBI Si Mohamed
BEL
R32 Men -68kg
ESP
CABALLERO ECHEVARRIA Marcos 5:15 PUN KIM Seok-bae
KOR
R32 Men -68kg
GRE
CHAMALIDIS Konstantinos 2:5 PTF AHMADI Soroush
IRI
R32 Men -68kg
AZE
AGHAYEV Javad 14:20 PTF RECBER Hakan
TUR
R32 Men -68kg
BUL
DALAKLIEV Vladimir 8:9 PTF KETBI Si Mohamed
BEL
R32 Men -68kg
MEX
GUTIERREZ Saul 5:12 PTF HUANG YU-JEN
TPE
R32 Men -68kg
CRO
BRECIC Lovre 1:26 PTG MORALES Ignacio
CHI
R32 Men -68kg
BRA
PONTES Edival 3:1 RSC MININ Konstantin
RUS
R32 Men -68kg
CAN
PARK Andrew 9:29 PTG SINDEN Bradly
GBR
R32 Men -68kg
AZE
MAMMADOV Mahammad 4:5 PTF PEREZ POLO Javier
ESP
R32 Men -68kg
BUL
DZHORDZHEV Mitko 5:9 PTF ZHAO Shuai
CHN
R32 Men -68kg
GBR
MCNEISH Christian 27:7 PTG AFONCZENKO Thomas
AUS
R32 Men -68kg
JOR
ABUGHAUSH Ahmad 13:9 PTF CHELLAMOOTOO Dylan
FRA
R32 Men -68kg
BEL
ACHAB Jaouad 16:0 PTF KONSTANTINIDIS Iordanis
GER
R32 Men -68kg
IRI
HOSSEINI Mirhashem 19:12 PTF NAVA Ruben
MEX
R32 Men -68kg
JPN
SUZUKI RICARDO 13:5 PTF KAVURAT Ferhat Can
TUR
F Men -80kg
RUS
KHRAMTCOV Maksim 28:38 PTF BEIGI HARCHEGANI Milad
AZE
SF Men -80kg
RUS
KHRAMTCOV Maksim 18:16 PTF KOTKOV Anton
RUS
SF Men -80kg
AZE
BEIGI HARCHEGANI Milad 9:4 PTF KANAET Toni
CRO
QF Men -80kg
CRO
KANAET Toni 5:2 PTF CISSE Cheick Sallah
CIV
QF Men -80kg
AZE
BEIGI HARCHEGANI Milad 15:12 PTF ALESSIO Simone
ITA
QF Men -80kg
UZB
RAFALOVICH Nikita 6:10 PTF KOTKOV Anton
RUS
QF Men -80kg
RUS
KHRAMTCOV Maksim 13:9 PTF CORTEN Nicholas Stefan S.
BEL
R16 Men -80kg
JOR
ELSHARABATY Saleh 9:15 PTF CISSE Cheick Sallah
CIV
R16 Men -80kg
RUS
KHRAMTCOV Maksim 11:3 PTF MARTINS SOARES Icaro Miguel
BRA
R16 Men -80kg
EGY
EISSA Seif 9:11 PTF KANAET Toni
CRO
R16 Men -80kg
AZE
BEIGI HARCHEGANI Milad 16:0 PTF QUESADA BARRERA Daniel
ESP
R16 Men -80kg
UZB
RAFALOVICH Nikita 6:4 GDP SANSUM Damon
GBR
R16 Men -80kg
RUS
KOTKOV Anton 15:6 PTF MARTINEZ GARCIA Raul
ESP
R16 Men -80kg
ITA
ALESSIO Simone 15:12 PTF BOTTA Roberto
ITA
R16 Men -80kg
BEL
CORTEN Nicholas Stefan S. 21:9 PTF COOK Aaron
GBR
R32 Men -80kg
USA
RAHIMI Thomas 3:10 PTF ALESSIO Simone
ITA
R32 Men -80kg
RUS
KHRAMTCOV Maksim 16:6 PTF MYRZABAYEV Nurlan
KAZ
R32 Men -80kg
BRA
MARTINS SOARES Icaro Miguel 20:16 PTF ISHIDA Jaysen
USA
R32 Men -80kg
JOR
ELSHARABATY Saleh 16:6 PTF TELIKOSTOGLOU Apostolos
GRE
R32 Men -80kg
AZE
BEIGI HARCHEGANI Milad 10:1 PTF BOUZID SOUHILI Ismael
FRA
R32 Men -80kg
JPN
EBATA Hidenori 8:11 PTF CORTEN Nicholas Stefan S.
BEL
R32 Men -80kg
GER
TRABELSI Yassine Ali 2:12 PTF CISSE Cheick Sallah
CIV
R32 Men -80kg
EGY
EISSA Seif 16:9 PTF GUELEC Tahir
GER
R32 Men -80kg
MAR
ACHHOUD ABDESSAMAD 16:23 PTF MARTINEZ GARCIA Raul
ESP
R32 Men -80kg
MEX
LIZARRAGA Rene 3:6 PTF QUESADA BARRERA Daniel
ESP
R32 Men -80kg
TUR
SARI Yunus 9:14 PTF KANAET Toni
CRO
R32 Men -80kg
CHN
CHEN Linglong 10:13 PTF COOK Aaron
GBR
R32 Men -80kg
RUS
KOTKOV Anton 20:8 PTF MARTON Jack
AUS
R32 Men -80kg
ITA
BOTTA Roberto 14:13 PTF ORDEMANN Richard Andre
NOR
R32 Men -80kg
GBR
SANSUM Damon 9:6 PTF FERREIRA Julio
POR
R32 Men -80kg
UZB
RAFALOVICH Nikita 10:5 PTF LIU WEI-TING
TPE
F Men +80kg
RUS
LARIN Vladislav 5:6 PTF IN Kyo-don
KOR
SF Men +80kg
IRI
MARDANI Sajjad 4:5 PTF IN Kyo-don
KOR
SF Men +80kg
RUS
LARIN Vladislav 4:2 PTF ISAEV Radik
AZE
QF Men +80kg
RUS
LARIN Vladislav 14:6 PTF DUISEBAY Smaiyl
KAZ
QF Men +80kg
CRO
GOLEC Vedran 3:14 PTF IN Kyo-don
KOR
QF Men +80kg
BRA
SIQUEIRA Maicon 3:4 PTF MARDANI Sajjad
IRI
QF Men +80kg
AZE
ISAEV Radik 18:11 PTF ZHAPAROV Ruslan
KAZ
R16 Men +80kg
RUS
LARIN Vladislav 9:8 PTF ROS GÓMEZ Daniel
ESP
R16 Men +80kg
IRI
RAJABI Saeid 5:8 PTF IN Kyo-don
KOR
R16 Men +80kg
GBR
CHO Mahama 7:13 PTF SIQUEIRA Maicon
BRA
R16 Men +80kg
KAZ
DUISEBAY Smaiyl 18:3 PTF BACHMANN Alexander
GER
R16 Men +80kg
AZE
ISAEV Radik 11:7 PTF MUHAMMAD Lutalo
GBR
R16 Men +80kg
SLO
TRAJKOVIC Ivan Konrad 2:10 PTF GOLEC Vedran
CRO
R16 Men +80kg
USA
LAMBDIN Stephen 7:8 PTF MARDANI Sajjad
IRI
R16 Men +80kg
KAZ
ZHAPAROV Ruslan 0:0 WDR ISSOUFOU Abdoul
NIG
R32 Men +80kg
GBR
MUHAMMAD Lutalo 27:16 PTF HEALY Jonathan
USA
R32 Men +80kg
CHN
SUN Hongyi 15:17 PTF BACHMANN Alexander
GER
R32 Men +80kg
USA
LAMBDIN Stephen 6:5 PTF ATESLI Emre Kutalmis
TUR
R32 Men +80kg
GER
ÜNLÜSOY Cem 5:24 PTF ISSOUFOU Abdoul
NIG
R32 Men +80kg
KAZ
DUISEBAY Smaiyl 17:7 PTF LEE MENG-EN
TPE
R32 Men +80kg
CAN
STEWART Jordan 14:30 PTF ROS GÓMEZ Daniel
ESP
R32 Men +80kg
KAZ
ZHAPAROV Ruslan 7:1 PTF GBANE Seydou
CIV
R32 Men +80kg
MEX
SANSORES Carlos 20:23 PTF RAJABI Saeid
IRI
R32 Men +80kg
GBR
CHO Mahama 34:30 PTF SADEK Anas
JOR
R32 Men +80kg
RUS
AIUKAEV Rafail 7:9 PTF MARDANI Sajjad
IRI
R32 Men +80kg
SLO
TRAJKOVIC Ivan Konrad 22:7 PTF N'DIAYE M'bar
FRA
R32 Men +80kg
FRA
EL YAZIDI Omar 14:16 PTF GOLEC Vedran
CRO
R32 Men +80kg
AZE
ISAEV Radik 1:2 WDR AZIZOV Ramin
AZE
R32 Men +80kg
CAN
BERGERON Marc Andre 0:3 GDP SIQUEIRA Maicon
BRA
F Women -49kg
THA
WONGPATTANAKIT Panipak 9:2 PTF WU Jingyu
CHN
SF Women -49kg
THA
WONGPATTANAKIT Panipak 10:1 PTF BOGDANOVIC Tijana
SRB
SF Women -49kg
KOR
SIM Jae-young 2:8 PTF WU Jingyu
CHN
QF Women -49kg
KOR
SIM Jae-young 12:10 GDP YILDIRIM Rukiye
TUR
QF Women -49kg
THA
WONGPATTANAKIT Panipak 23:3 PTG ANTIPENKO Natalia
RUS
QF Women -49kg
SRB
BOGDANOVIC Tijana 7:4 GDP REIS Talisca
BRA
QF Women -49kg
CHN
WU Jingyu 13:2 PTF KIM So-hui
KOR
R16 Women -49kg
CRO
STOJKOVIC Lena 9:25 PTF WU Jingyu
CHN
R16 Women -49kg
VIE
TRUONG Thi Kim Tuyen 16:22 PTF YILDIRIM Rukiye
TUR
R16 Women -49kg
BRA
TANG SING Iris 10:12 PTF KIM So-hui
KOR
R16 Women -49kg
BRA
REIS Talisca 11:7 PTF AYDIN Ela
GER
R16 Women -49kg
THA
WONGPATTANAKIT Panipak 18:8 PTF ROMOLDANOVA Iryna
UKR
R16 Women -49kg
RUS
ANTIPENKO Natalia 8:3 PTF SOUZA Daniela Paola
MEX
R16 Women -49kg
KOR
SIM Jae-young 12:10 PTF AGRIS Zeliha
TUR
R16 Women -49kg
SRB
BOGDANOVIC Tijana 4:0 PTF ABDELSALAM Nour
EGY
R32 Women -49kg
SRB
BOGDANOVIC Tijana 18:2 PTF EL BOUCHTI OUMAIMA
MAR
R32 Women -49kg
RUS
RYADNINSKAYA Elizaveta 4:5 PTF TANG SING Iris
BRA
R32 Women -49kg
BRA
REIS Talisca 8:3 PTF SMITH Jordyn
GBR
R32 Women -49kg
MEX
SOUZA Daniela Paola 5:3 PTF KOUTTOUKI Kyriaki
CYP
R32 Women -49kg
COL
RAMIREZ VARGAS ANDREA 4:11 PTF WU Jingyu
CHN
R32 Women -49kg
VIE
TRUONG Thi Kim Tuyen 10:4 PTF GARCIA ROMERO Tania
ESP
R32 Women -49kg
RTA
POURYOUNES LANGEROUDI Dina 6:7 PTF ROMOLDANOVA Iryna
UKR
R32 Women -49kg
CAN
YONG Yvette Hui Hua 7:17 PTF STOJKOVIC Lena
CRO
R32 Women -49kg
COL
RODRIGUEZ Camila 9:21 PTF YILDIRIM Rukiye
TUR
R32 Women -49kg
FRA
AZIEZ Yasmina 10:10 SUP AGRIS Zeliha
TUR
R32 Women -49kg
JPN
NAGANO Kiyoko 7:22 PTF ANTIPENKO Natalia
RUS
R32 Women -49kg
EGY
ABDELSALAM Nour 4:3 PTF TAN Xueqin
CHN
R32 Women -49kg
KOR
SIM Jae-young 27:7 PTG COULIBALY Bouma Ferimata
CIV
R32 Women -49kg
GER
AYDIN Ela 0:0 DSQ TOMIC Kristina
CRO
F Women -57kg
MAR
LAARAJ Nada 3:4 PTF ILGUN Hatice Kubra
TUR
SF Women -57kg
TUR
ILGUN Hatice Kubra 5:3 PTF KUDASHOVA Tatiana
RUS
SF Women -57kg
MAR
LAARAJ Nada 8:3 PTF HARNSUJIN Phannapa
THA
QF Women -57kg
TUR
ILGUN Hatice Kubra 16:10 PTF ZHOU Lijun
CHN
QF Women -57kg
ESP
CALVO GOMEZ Marta 17:19 GDP KUDASHOVA Tatiana
RUS
QF Women -57kg
CRO
GLASNOVIC NIKITA 4:7 PTF HARNSUJIN Phannapa
THA
QF Women -57kg
CHN
LUO Zongshi 3:4 GDP LAARAJ Nada
MAR
R16 Women -57kg
TUR
ILGUN Hatice Kubra 15:8 PTF FOLGMANN Madeline
GER
R16 Women -57kg
CRO
GLASNOVIC NIKITA 10:6 PTF CUNHA Joana
POR
R16 Women -57kg
ESP
CALVO GOMEZ Marta 3:1 PTF ASEMANI Raheleh
BEL
R16 Women -57kg
TPE
SU Po-Ya 7:9 PTF KUDASHOVA Tatiana
RUS
R16 Women -57kg
KOR
LEE Ah-Reum 3:4 PTF LUO Zongshi
CHN
R16 Women -57kg
THA
HARNSUJIN Phannapa 15:9 PTF PARK Skylar
CAN
R16 Women -57kg
MAR
LAARAJ Nada 0:0 WDR TARVIDA Inese
LAT
R16 Women -57kg
EGY
ABDELKADER Radwa 6:7 PTF ZHOU Lijun
CHN
R32 Women -57kg
JPN
HIRABAYASHI Kasumi 6:10 PTF LAARAJ Nada
MAR
R32 Women -57kg
TPE
LO Chia-ling 0:0 SUP SU Po-Ya
TPE
R32 Women -57kg
TUR
ILGUN Hatice Kubra 18:3 PTF LOPEZ Pauline Louise
PHI
R32 Women -57kg
PAN
CARSTENS SALCEDA Carolena 7:10 GDP LUO Zongshi
CHN
R32 Women -57kg
POR
CUNHA Joana 10:8 PTF ZOLOTIC Anastasija
USA
R32 Women -57kg
CYP
PILAVAKI Despina 1:4 PTF ZHOU Lijun
CHN
R32 Women -57kg
ESP
CALVO GOMEZ Marta 10:3 PTF ARMERIA Paulina
ITA
R32 Women -57kg
CRO
VULETIC Bruna 6:8 PTF ABDELKADER Radwa
EGY
R32 Women -57kg
GER
FROEMMING Anna-Lena 1:5 PTF ASEMANI Raheleh
BEL
R32 Women -57kg
NOR
MAGNUS Marie 3:5 PTF TARVIDA Inese
LAT
R32 Women -57kg
MEX
VILLEGAS MACHORRO Fabiola Guadalupe 9:16 PTF PARK Skylar
CAN
R32 Women -57kg
AUS
HYMER Stacey 6:15 PTF KUDASHOVA Tatiana
RUS
R32 Women -57kg
THA
HARNSUJIN Phannapa 16:9 PTF TARVIDA Jolanta
LAT
R32 Women -57kg
BRA
ARAUJO Rafaela 9:10 PTF FOLGMANN Madeline
GER
R32 Women -57kg
CRO
GLASNOVIC NIKITA 10:8 PTF MARTON Carmen
AUS
F Women -67kg
CRO
JELIC Matea 4:5 PTF WIET HENIN Magda
FRA
SF Women -67kg
CHN
GUO Yunfei 2:8 PTF JELIC Matea
CRO
SF Women -67kg
UZB
TURSUNKULOVA Nigora 3:4 PTF WIET HENIN Magda
FRA
QF Women -67kg
GBR
WILLIAMS Lauren 8:17 PTF TURSUNKULOVA Nigora
UZB
QF Women -67kg
CRO
POLE Doris 0:4 PTF JELIC Matea
CRO
QF Women -67kg
KOR
OH Hyeri 10:13 PTF GUO Yunfei
CHN
QF Women -67kg
FRA
WIET HENIN Magda 4:3 PTF TAMEZ Victoria
MEX
R16 Women -67kg
BRA
SANTOS Caroline 14:16 PTF JELIC Matea
CRO
R16 Women -67kg
UZB
TURSUNKULOVA Nigora 1:0 PTF KIM Jan-di
KOR
R16 Women -67kg
JOR
AL-SADEQ Julyana 4:6 GDP GUO Yunfei
CHN
R16 Women -67kg
USA
MCPHERSON Paige 3:1 PTF POLE Doris
CRO
R16 Women -67kg
MEX
TAMEZ Victoria 16:16 SUP ZHANG Mengyu
CHN
R16 Women -67kg
FRA
WIET HENIN Magda 1:0 PTF KHAN Polina
RUS
R16 Women -67kg
KOR
OH Hyeri 5:4 PTF CASTRO BURGOS Cecilia
ESP
R16 Women -67kg
GBR
WILLIAMS Lauren 9:6 PTF AZIZOVA Farida
AZE
R32 Women -67kg
EGY
WAHBA Hedaya 4:5 PTF TAMEZ Victoria
MEX
R32 Women -67kg
GRE
MITSOPOULOU Athanasia 3:12 PTF AZIZOVA Farida
AZE
R32 Women -67kg
ESP
CASTRO BURGOS Cecilia 5:1 PTF ROTOLO Daniela
ITA
R32 Women -67kg
CZE
JIRANKOVA Iveta 7:11 PTF GUO Yunfei
CHN
R32 Women -67kg
TPE
CHEN Yann Yeu 4:8 PTF ZHANG Mengyu
CHN
R32 Women -67kg
UZB
TURSUNKULOVA Nigora 4:1 PTF ALVARADO Katherine
CRC
R32 Women -67kg
COL
DUMAR Katherine 2:4 PTF KIM Jan-di
KOR
R32 Women -67kg
BEL
CRAEN Indra 5:6 PTF JELIC Matea
CRO
R32 Women -67kg
USA
MCPHERSON Paige 12:2 PTF BLUFORD Amanda
USA
R32 Women -67kg
GBR
WILLIAMS Lauren 21:2 PTF REFAEI Rewan
EGY
R32 Women -67kg
BRA
TITONELI Milena 7:8 PTF SANTOS Caroline
BRA
R32 Women -67kg
FRA
WIET HENIN Magda 13:1 PTF HOCK Ruth
AUS
R32 Women -67kg
JOR
AL-SADEQ Julyana 11:1 PTF KOERNDL Vanessa
GER
R32 Women -67kg
CRO
POLE Doris 7:1 PTF PAGNOTTA Melissa
CAN
R32 Women -67kg
UKR
YAKOVLEVA Dar'ya 0:4 PTF KHAN Polina
RUS
F Women +67kg
GBR
WALKDEN Bianca 10:12 GDP ZHENG Shuyin
CHN
SF Women +67kg
GBR
WALKDEN Bianca 14:8 PTF ESPINOZA Maria del Rosario
MEX
SF Women +67kg
UZB
OSIPOVA Svetlana 0:3 PTF ZHENG Shuyin
CHN
QF Women +67kg
SRB
MANDIC Milica 4:5 PTF OSIPOVA Svetlana
UZB
QF Women +67kg
CHN
GAO Pan 0:0 WDR ZHENG Shuyin
CHN
QF Women +67kg
MEX
ESPINOZA Maria del Rosario 10:2 PTF AVOULETTE Solène
FRA
QF Women +67kg
GBR
WALKDEN Bianca 8:5 PTF MA Ting Hsia
TPE
R16 Women +67kg
SRB
MANDIC Milica 3:0 PTF BULUT Sude
TUR
R16 Women +67kg
AUT
JAHL Marlene 3:4 PTF ZHENG Shuyin
CHN
R16 Women +67kg
GBR
WALKDEN Bianca 7:1 PTF SIQUEIRA Gabriele
BRA
R16 Women +67kg
TPE
MA Ting Hsia 14:12 GDP MCGOWAN Rebecca
GBR
R16 Women +67kg
KAZ
DENIZ Cansel 2:5 PTF GAO Pan
CHN
R16 Women +67kg
FRA
AVOULETTE Solène 5:2 PTF KUS Nafia
TUR
R16 Women +67kg
UZB
OSIPOVA Svetlana 20:6 PTF ACOSTA Briseida
MEX
R16 Women +67kg
MEX
ESPINOZA Maria del Rosario 8:3 PTF SCHNEIDER Yanna
GER
R32 Women +67kg
MEX
ESPINOZA Maria del Rosario 8:3 PTF PEREIRA Raiany
BRA
R32 Women +67kg
SRB
MANDIC Milica 14:2 PTF SARRI Evgenia
GRE
R32 Women +67kg
GBR
MCGOWAN Rebecca 12:4 PTF GALLOWAY Jackie
USA
R32 Women +67kg
CIV
BATHILY Astan Katherine Féghé 0:4 PTF ZHENG Shuyin
CHN
R32 Women +67kg
SRB
TEPAVAC Ana 0:4 PTF OSIPOVA Svetlana
UZB
R32 Women +67kg
CAN
ILIESCO Nathalie 5:8 PTF SCHNEIDER Yanna
GER
R32 Women +67kg
AUS
HOBDAY Chelsea 3:5 PTF KUS Nafia
TUR
R32 Women +67kg
RUS
ZHDANOVA Karina 0:2 PTF MA Ting Hsia
TPE
R32 Women +67kg
NED
OOGINK Reshmie 3:19 PTF JAHL Marlene
AUT
R32 Women +67kg
FRA
BLE Marie Paule 1:6 PTF AVOULETTE Solène
FRA
R32 Women +67kg
TUR
BULUT Sude 7:4 PTF BRANDL Lorena
GER
R32 Women +67kg
ITA
GIACOMINI Laura 1:14 PTF GAO Pan
CHN
R32 Women +67kg
KAZ
DENIZ Cansel 13:9 PTF STEWART Reba
AUS
R32 Women +67kg
BRA
SIQUEIRA Gabriele 6:2 PTF ADEBAIO Kristina
RUS
R32 Women +67kg
ITA
SMIRAGLIA Maristella 2:10 PTF ACOSTA Briseida
MEX