Moscow 2018 World Taekwondo Grand Prix

Match Results

Weight category
F Men -58kg
IRI
HADIPOUR SEIGHALANI Armin 0:0 WDR JANG Jun
KOR
SF Men -58kg
KOR
JANG Jun 24:9 PTF KANAEV Andrei
RUS
SF Men -58kg
ITA
DELL'AQUILA Vito 18:20 GDP HADIPOUR SEIGHALANI Armin
IRI
QF Men -58kg
ESP
TORTOSA CABRERA Jesus 21:26 PTF DELL'AQUILA Vito
ITA
QF Men -58kg
KOR
JANG Jun 22:2 PTG WOOLLEY Jack
IRL
QF Men -58kg
IRI
KAZEMI Mohammad 14:24 WDR KANAEV Andrei
RUS
QF Men -58kg
KOR
JEONG Yun-jo 9:11 PTF HADIPOUR SEIGHALANI Armin
IRI
R16 Men -58kg
EGY
NABIL Moaz 4:11 PTF KANAEV Andrei
RUS
R16 Men -58kg
TUN
NEFFATI Hedi 12:23 PTF HADIPOUR SEIGHALANI Armin
IRI
R16 Men -58kg
ITA
DELL'AQUILA Vito 25:7 WDR DAGDELEN Deniz
TUR
R16 Men -58kg
BEL
LAACHRAOUI Mourad ABDEL M. 0:3 RSC JEONG Yun-jo
KOR
R16 Men -58kg
ESP
TORTOSA CABRERA Jesus 10:8 PTF VICENTE YUNTA adrian
ESP
R16 Men -58kg
UKR
MALCHENKO Taras 18:23 PTF WOOLLEY Jack
IRL
R16 Men -58kg
IRI
KAZEMI Mohammad 15:6 PTF DIMITROV Vadim
MDA
R16 Men -58kg
MEX
RODRIGUEZ Cesar 10:31 PTF JANG Jun
KOR
R32 Men -58kg
USA
VILLA Damian 17:23 PTF JEONG Yun-jo
KOR
R32 Men -58kg
TUR
DAGDELEN Deniz 25:20 PTF BENSALEH Salaheddine
BEL
R32 Men -58kg
EGY
NABIL Moaz 20:15 PTF DENISOV Stanislav
RUS
R32 Men -58kg
POR
BRAGANCA Rui 13:14 PTF KAZEMI Mohammad
IRI
R32 Men -58kg
RUS
KANAEV Andrei 16:10 PTF ARTAMONOV Mikhail
RUS
R32 Men -58kg
MDA
DIMITROV Vadim 9:29 PTG JANG Jun
KOR
R32 Men -58kg
ITA
DELL'AQUILA Vito 38:34 PTF COSTA Nuno
POR
R32 Men -58kg
SEN
KAMA Moustapha 22:27 PTF MALCHENKO Taras
UKR
R32 Men -58kg
BEL
LAACHRAOUI Mourad ABDEL M. 11:9 PTF HAIDER Hassan
GBR
R32 Men -58kg
ITA
FLECCA Antonio 10:30 PTG HADIPOUR SEIGHALANI Armin
IRI
R32 Men -58kg
ESP
VICENTE YUNTA adrian 26:21 PTF FAKINOS Eleftherios
GRE
R32 Men -58kg
BUL
BINEV Kaloyan 9:17 PTF DIMITROV Vadim
MDA
R32 Men -58kg
MEX
RODRIGUEZ Cesar 10:8 PTF MATSUI Ryuta
JPN
R32 Men -58kg
TUN
NEFFATI Hedi 20:16 PTF RAPSOMANIKIS Dionysios
GRE
R32 Men -58kg
GER
SEZGIN Abdullatif 5:14 PTF WOOLLEY Jack
IRL
F Men -68kg
GBR
SINDEN Bradly 13:22 PTF DENISENKO Alexey
RUS
SF Men -68kg
GBR
SINDEN Bradly 21:19 GDP PONTES Edival
BRA
SF Men -68kg
IRI
YAGHOUBIJOUYBARI Abolfazl 13:12 PUN DENISENKO Alexey
RUS
QF Men -68kg
GBR
MCNEISH Christian 12:21 PTF DENISENKO Alexey
RUS
QF Men -68kg
BEL
ACHAB Jaouad 1:3 RSC SINDEN Bradly
GBR
QF Men -68kg
CRO
BRECIC Lovre 4:21 PTF YAGHOUBIJOUYBARI Abolfazl
IRI
QF Men -68kg
CHN
ZHAO Shuai 14:17 PTF PONTES Edival
BRA
R16 Men -68kg
BEL
ACHAB Jaouad 23:15 RSC ROBAK Karol WLADYSLAW
POL
R16 Men -68kg
GBR
MCNEISH Christian 19:11 PTF KETBI Si Mohamed
BEL
R16 Men -68kg
BRA
PONTES Edival 23:2 PTG GONZALEZ BONILLA Joel
ESP
R16 Men -68kg
CRO
BRECIC Lovre 20:15 PTF RECBER Hakan
TUR
R16 Men -68kg
CHN
ZHAO Shuai 16:8 PTF ANDRUN RAZIC Deni
CRO
R16 Men -68kg
BUL
DALAKLIEV Vladimir 13:14 PTF YAGHOUBIJOUYBARI Abolfazl
IRI
R16 Men -68kg
ESP
PEREZ POLO Javier 20:22 GDP SINDEN Bradly
GBR
R16 Men -68kg
IRI
AHMADI Soroush 14:16 PTF DENISENKO Alexey
RUS
R32 Men -68kg
KOR
SHIN Dong-yun 17:18 PTF RECBER Hakan
TUR
R32 Men -68kg
SLO
PANTAR Jure 16:32 PTF ANDRUN RAZIC Deni
CRO
R32 Men -68kg
BUL
DALAKLIEV Vladimir 17:4 PTF ZAOUIA Fahd
NED
R32 Men -68kg
ISR
BRAGINSKI Ilan 8:13 PTF KETBI Si Mohamed
BEL
R32 Men -68kg
IRI
AHMADI Soroush 17:15 PTF CHAMALIDIS Konstantinos
GRE
R32 Men -68kg
POL
ROBAK Karol WLADYSLAW 18:17 PTF TCAKOEV Sarmat
RUS
R32 Men -68kg
ESP
PEREZ POLO Javier 26:4 PTF DZHORDZHEV Mitko
BUL
R32 Men -68kg
RUS
MININ Konstantin 23:29 PTF PONTES Edival
BRA
F Men -80kg
RUS
KHRAMTCOV Maksim 29:11 PTF ELSHARABATY Saleh
JOR
SF Men -80kg
RUS
KHRAMTCOV Maksim 0:0 WDR KANAET Toni
CRO
SF Men -80kg
UZB
RAFALOVICH Maksim 7:13 PTF ELSHARABATY Saleh
JOR
QF Men -80kg
JOR
ELSHARABATY Saleh 5:3 PTF EISSA Seif
EGY
QF Men -80kg
UZB
RAFALOVICH Maksim 14:8 PTF SARI Yunus
TUR
QF Men -80kg
RUS
KHRAMTCOV Maksim 15:8 PTF FERREIRA Julio
POR
QF Men -80kg
KOR
KIM Hun 4:14 PTF KANAET Toni
CRO
R16 Men -80kg
KOR
KIM Hun 23:17 PTF MOHAMMADI Ahmad
IRI
R16 Men -80kg
FRA
BOUZID SOUHILI Ismael 2:23 PTF RAFALOVICH Maksim
UZB
R16 Men -80kg
RUS
KAMALOV Rafael 10:16 PTF ELSHARABATY Saleh
JOR
R16 Men -80kg
RUS
KHRAMTCOV Maksim 18:6 RSC BOTTA Roberto
ITA
R16 Men -80kg
ESP
MARTINEZ GARCIA Raul 9:10 PTF FERREIRA Julio
POR
R16 Men -80kg
TUR
SARI Yunus 19:6 PTF ORDEMANN Richard Andre
NOR
R16 Men -80kg
GER
GUELEC Tahir 0:0 WDR KANAET Toni
CRO
R16 Men -80kg
USA
RAHIMI Thomas 4:24 PTG EISSA Seif
EGY
R32 Men -80kg
POL
HOLUBOWICZ Karol 11:28 PTF FERREIRA Julio
POR
R32 Men -80kg
KOR
KIM Hun 18:10 PTF PARK Andrew
CAN
R32 Men -80kg
RUS
ZEMLEDELTSEV Andrei 9:15 PTF EISSA Seif
EGY
R32 Men -80kg
MEX
LIZARRAGA Rene 5:9 PTF KAMALOV Rafael
RUS
R32 Men -80kg
TUR
SARI Yunus 34:5 PTF MAHBOUBI achraf
MAR
R32 Men -80kg
ITA
BOTTA Roberto 21:12 PTF QUESADA BARRERA Daniel
ESP
R32 Men -80kg
GER
GUELEC Tahir 19:18 PTF CHEN Linglong
CHN
R32 Men -80kg
KAZ
SARYMSAKOV Kairat 7:12 PTF ORDEMANN Richard Andre
NOR
R32 Men -80kg
GRE
TELIKOSTOGLOU Apostolos 3:25 PTF KANAET Toni
CRO
R32 Men -80kg
USA
RAHIMI Thomas 36:29 PTF CORTEN Nicholas Stefan S.
BEL
R32 Men -80kg
UZB
RAFALOVICH Maksim 12:4 PTF ISHIDA Jaysen
USA
R32 Men -80kg
ESP
MARTINEZ GARCIA Raul 13:10 PTF ASP John
NOR
R32 Men -80kg
JOR
ELSHARABATY Saleh 30:19 PTF SANSUM Damon
GBR
R32 Men -80kg
GBR
MUHAMMAD Lutalo 23:28 PTF BOUZID SOUHILI Ismael
FRA
R32 Men -80kg
IRI
MOHAMMADI Ahmad 10:9 PTF HERNANDEZ Moises
DOM
F Men +80kg
SLO
TRAJKOVIC Ivan Konrad 5:13 IN Kyo-don
KOR
SF Men +80kg
RUS
KUZNETCOV Oleg 5:10 IN Kyo-don
KOR
SF Men +80kg
GAB
OBAME Anthony 21:22 TRAJKOVIC Ivan Konrad
SLO
QF Men +80kg
SLO
TRAJKOVIC Ivan Konrad 10:7 SUN Hongyi
CHN
QF Men +80kg
RUS
KUZNETCOV Oleg 19:16 BEA Yoon Min
KOR
QF Men +80kg
JOR
KATTAN Hamza 12:20 OBAME Anthony
GAB
QF Men +80kg
CIV
GBANE Seydou 4:15 IN Kyo-don
KOR
R16 Men +80kg
IRI
MARDANI Sajjad 9:18 KUZNETCOV Oleg
RUS
R16 Men +80kg
KOR
BEA Yoon Min 13:7 ROS GÓMEZ Daniel
ESP
R16 Men +80kg
SLO
TRAJKOVIC Ivan Konrad 14:11 EL YAZIDI Omar
FRA
R16 Men +80kg
USA
LAMBDIN Stephen 5:7 GBANE Seydou
CIV
R16 Men +80kg
CHN
SUN Hongyi 12:8 BACHMANN Alexander
GER
R16 Men +80kg
RUS
LARIN Vladislav 13:14 KATTAN Hamza
JOR
R16 Men +80kg
TUR
ATESLI Emre Kutalmis 0:7 IN Kyo-don
KOR
R16 Men +80kg
CRO
GOLEC Vedran 12:19 OBAME Anthony
GAB
R32 Men +80kg
USA
HEALY Jonathan 6:9 BEA Yoon Min
KOR
R32 Men +80kg
BRA
CEZáRIO FELIX Guilherme 10:14 EL YAZIDI Omar
FRA
R32 Men +80kg
CRO
GOLEC Vedran 18:12 BONDAR Vladyslav
UKR
R32 Men +80kg
POL
HATOWSKI Piotr 2:3 KATTAN Hamza
JOR
R32 Men +80kg
FRA
MIANGUE Yoann 8:14 KUZNETCOV Oleg
RUS
R32 Men +80kg
MAR
BASSEL AYOUB 5:7 GBANE Seydou
CIV
R32 Men +80kg
TUR
ATESLI Emre Kutalmis 14:4 ÜNLÜSOY Cem
GER
R32 Men +80kg
BIH
SEGEDIN DINKO 26:32 SUN Hongyi
CHN
F Women -49kg
KOR
KIM So-hui 29:15 PTF TOMIC Kristina
CRO
SF Women -49kg
CRO
TOMIC Kristina 11:5 PTF AGRIS Zeliha
TUR
SF Women -49kg
KOR
KIM So-hui 18:12 PTF SIM Jae-young
KOR
QF Women -49kg
KOR
KIM So-hui 28:7 PTG BASHKIROVA Victoriya
RUS
QF Women -49kg
KOR
SIM Jae-young 10:6 PTF TANG SING Iris
BRA
QF Women -49kg
CRO
TOMIC Kristina 14:11 PTF TAN Xueqin
CHN
QF Women -49kg
TUR
AGRIS Zeliha 8:7 PTF WENREN Yuntao
CHN
R16 Women -49kg
RUS
BASHKIROVA Victoriya 11:4 PTF SMITH Jordyn
GBR
R16 Women -49kg
CRO
TOMIC Kristina 13:5 PTF RODRIGUEZ Camila
COL
R16 Women -49kg
KOR
KIM So-hui 12:2 PTF REIS Talisca
BRA
R16 Women -49kg
CHN
WENREN Yuntao 21:12 PTF YILDIRIM Rukiye
TUR
R16 Women -49kg
KOR
SIM Jae-young 27:16 PTF RAMIREZ VARGAS ANDREA
COL
R16 Women -49kg
RUS
IGUMENOVA Svetlana 7:16 PTF TANG SING Iris
BRA
R16 Women -49kg
RUS
ANTIPENKO Natalia 8:11 PTF AGRIS Zeliha
TUR
R16 Women -49kg
CHN
TAN Xueqin 21:10 PTF STANKOVIC Vanja
SRB
R32 Women -49kg
UKR
ROMOLDANOVA Iryna 0:2 GDP ANTIPENKO Natalia
RUS
R32 Women -49kg
ESP
LAGUNA PEREZ Irene 8:18 PTF RODRIGUEZ Camila
COL
R32 Women -49kg
GBR
SMITH Jordyn 7:1 PTF KOUTTOUKI Kyriaki
CYP
R32 Women -49kg
BRA
REIS Talisca 14:0 PTF LIN Wan-Ting
TPE
R32 Women -49kg
RUS
BASHKIROVA Victoriya 27:7 PTG MUSTAPHA Hajer
FRA
R32 Women -49kg
GER
AYDIN Ela 10:12 PTF STANKOVIC Vanja
SRB
R32 Women -49kg
RTA
POURYOUNES LANGEROUDI Dina 4:18 PTF TAN Xueqin
CHN
R32 Women -49kg
COL
RAMIREZ VARGAS ANDREA 22:15 PTF ABDELSALAM Nour
EGY
R32 Women -49kg
CHN
WENREN Yuntao 7:3 PTF PALMER SOLER Blanca
ESP
R32 Women -49kg
RUS
IGUMENOVA Svetlana 17:14 PTF COULIBALY Bouma Ferimata
CIV
R32 Women -49kg
CZE
HRONOVA Dominika 4:16 PTF AGRIS Zeliha
TUR
F Women -57kg
TUR
YAMAN Irem 12:5 PTF VULETIC Bruna
CRO
SF Women -57kg
CRO
VULETIC Bruna 14:8 PTF ILGUN Hatice Kubra
TUR
SF Women -57kg
RUS
KUDASHOVA Tatiana 10:12 GDP YAMAN Irem
TUR
QF Women -57kg
ESP
CALVO GOMEZ Marta 1:8 PTF YAMAN Irem
TUR
QF Women -57kg
CHN
ZHOU Lijun 0:20 PTG ILGUN Hatice Kubra
TUR
QF Women -57kg
CRO
GLASNOVIC NIKITA 0:15 PTF VULETIC Bruna
CRO
QF Women -57kg
RUS
KUDASHOVA Tatiana 5:1 PTF ASEMANI Raheleh
BEL
R16 Women -57kg
ESP
CALVO GOMEZ Marta 5:4 SUP ABDELKADER Radwa
EGY
R16 Women -57kg
KOR
LIM Geum-Byeol 4:25 PTG YAMAN Irem
TUR
R16 Women -57kg
CRO
VULETIC Bruna 10:5 PTF TARVIDA Inese
LAT
R16 Women -57kg
RUS
KUDASHOVA Tatiana 7:3 PTF LO Chia-ling
TPE
R16 Women -57kg
CRO
GLASNOVIC NIKITA 10:8 PTF KIM Ekaterina
RUS
R16 Women -57kg
BEL
ASEMANI Raheleh 26:13 PTF FOLGMANN Madeline
GER
R16 Women -57kg
CAN
PARK Skylar 7:15 PTF ZHOU Lijun
CHN
R16 Women -57kg
FIN
MIKKONEN Suvi 8:17 PTF ILGUN Hatice Kubra
TUR
R32 Women -57kg
CRO
GLASNOVIC NIKITA 2:1 PTF LAARAJ Nada
MAR
R32 Women -57kg
ITA
ARMERIA Paulina 1:16 PTF ZHOU Lijun
CHN
R32 Women -57kg
KOR
KIM Min-jeong 15:20 PTF KIM Ekaterina
RUS
R32 Women -57kg
RUS
CHELOKHSAEVA Anisiia 4:18 PTF ILGUN Hatice Kubra
TUR
R32 Women -57kg
GER
NOTHAFT Roxana 1:7 PTF FOLGMANN Madeline
GER
R32 Women -57kg
LAT
TARVIDA Jolanta 7:8 RSC ABDELKADER Radwa
EGY
R32 Women -57kg
TPE
LO Chia-ling 12:2 PTF CUNHA Joana
POR
R32 Women -57kg
BEL
ASEMANI Raheleh 20:5 PTF RADMILOVIC Aleksandra
SRB
R32 Women -57kg
LTU
TVARONAVICIUTE Klaudija 3:7 PTF TARVIDA Inese
LAT
R32 Women -57kg
CAN
PARK Skylar 12:10 PTF HUANG YUN-WEN
TPE
R32 Women -57kg
ESP
CALVO GOMEZ Marta 4:3 RSC LUO Zongshi
CHN
R32 Women -57kg
NOR
MAGNUS Marie 3:10 PTF YAMAN Irem
TUR
R32 Women -57kg
CRO
VULETIC Bruna 5:1 PTF PILAVAKI Despina
CYP
R32 Women -57kg
POL
ADAMKIEWICZ Patrycja 21:31 PTF LIM Geum-Byeol
KOR
R32 Women -57kg
GBR
BOOTH Rachelle 23:34 PTF MIKKONEN Suvi
FIN
F Women -67kg
CRO
JELIC Matea 20:17 PTF WILLIAMS Lauren
GBR
SF Women -67kg
GBR
WILLIAMS Lauren 11:10 PTF AL-SADEQ Julyana
JOR
SF Women -67kg
KOR
OH Hyeri 3:9 PTF JELIC Matea
CRO
QF Women -67kg
BRA
TITONELI Milena 4:16 PTF JELIC Matea
CRO
QF Women -67kg
GBR
WILLIAMS Lauren 29:7 PTG MITSOPOULOU Athanasia
GRE
QF Women -67kg
KOR
SEO So-young 7:9 GDP AL-SADEQ Julyana
JOR
QF Women -67kg
KOR
OH Hyeri 15:13 GDP ZHANG Mengyu
CHN
R16 Women -67kg
GRE
MITSOPOULOU Athanasia 5:0 WDR BACHMANN Rabia
GER
R16 Women -67kg
BRA
TITONELI Milena 5:3 PTF DUMAR Katherine
COL
R16 Women -67kg
KOR
SEO So-young 10:7 PTF KHAN Polina
RUS
R16 Women -67kg
KOR
OH Hyeri 9:5 PTF CIUCHITU Ana
MDA
R16 Women -67kg
CZE
JIRANKOVA Iveta 0:19 PTF JELIC Matea
CRO
R16 Women -67kg
GBR
WILLIAMS Lauren 28:8 PTG TETEREVIATNYKOVA Tetiana
UKR
R16 Women -67kg
RUS
DERBENEVA Ekaterina 2:12 PTF ZHANG Mengyu
CHN
R16 Women -67kg
JOR
AL-SADEQ Julyana 5:3 PTF MCPHERSON Paige
USA
R32 Women -67kg
ITA
ROTOLO Daniela 8:15 PTF SEO So-young
KOR
R32 Women -67kg
MDA
CIUCHITU Ana 6:3 PTF KOERNDL Vanessa
GER
R32 Women -67kg
RUS
DERBENEVA Ekaterina 5:3 WDR ROEBBEN Laura Petra S.
BEL
R32 Women -67kg
UZB
ABDULLAEVA Umida 10:16 PTF BACHMANN Rabia
GER
R32 Women -67kg
CRO
BEROS Kristina 1:19 PTF KHAN Polina
RUS
R32 Women -67kg
ESP
MAGDALENO ALBIZU Jone 1:20 PTF JELIC Matea
CRO
R32 Women -67kg
SLO
LEMAJIC Dunja 5:9 PTF DUMAR Katherine
COL
R32 Women -67kg
FRA
WIET HENIN Magda 1:2 PTF TITONELI Milena
BRA
R32 Women -67kg
CZE
JIRANKOVA Iveta 14:6 PTF TURUTINA Yulia
RUS
R32 Women -67kg
UKR
YAKOVLEVA Dar'ya 4:10 PTF AL-SADEQ Julyana
JOR
R32 Women -67kg
HUN
FUREDI Rebeka 1:2 PTF TETEREVIATNYKOVA Tetiana
UKR
R32 Women -67kg
CRC
ALVARADO Katherine 8:19 PTF MITSOPOULOU Athanasia
GRE
R32 Women -67kg
SRB
SAVKOVIC Nadja 5:15 PTF ZHANG Mengyu
CHN
F Women +67kg
POL
KOWALCZUK Aleksandra 11:9 PTF KUS Nafia
TUR
SF Women +67kg
CHN
ZHENG Shuyin 4:7 PTF KOWALCZUK Aleksandra
POL
SF Women +67kg
TUR
KUS Nafia 4:2 PTF MANDIC Milica
SRB
QF Women +67kg
TUR
KUS Nafia 6:3 PTF RODRIGUEZ Katherine
DOM
QF Women +67kg
KOR
AN Saebom 5:8 PTF MANDIC Milica
SRB
QF Women +67kg
MEX
ACOSTA Briseida 4:6 PTF KOWALCZUK Aleksandra
POL
QF Women +67kg
CHN
ZHENG Shuyin 12:8 PTF GORMAN-SHORE Madelynn
USA
R16 Women +67kg
KOR
AN Saebom 13:6 PTF BRANDL Lorena
GER
R16 Women +67kg
FRA
BLE Marie Paule 2:15 PTF KOWALCZUK Aleksandra
POL
R16 Women +67kg
CHN
ZHENG Shuyin 6:6 SUP CASTRO BURGOS Cecilia
ESP
R16 Women +67kg
DOM
RODRIGUEZ Katherine 5:0 PTF RADOS Iva
CRO
R16 Women +67kg
MEX
ACOSTA Briseida 8:7 PTF GAO Pan
CHN
R16 Women +67kg
RUS
BORISOVA Ella 12:14 PTF GORMAN-SHORE Madelynn
USA
R16 Women +67kg
TUR
KUS Nafia 10:0 PTF TRAORE Aminata Charlene
CIV
R16 Women +67kg
CRO
POLE Doris 8:14 PTF MANDIC Milica
SRB
R32 Women +67kg
CRO
POLE Doris 7:2 PTF JAHL Marlene
AUT
R32 Women +67kg
FRA
VANDER-ZWALM Estelle 2:9 PTF CASTRO BURGOS Cecilia
ESP
R32 Women +67kg
DOM
RODRIGUEZ Katherine 27:4 PTF KRIEM CHAIMAE
MAR
R32 Women +67kg
KOR
KIM Bich-na 10:12 PTF BLE Marie Paule
FRA
R32 Women +67kg
GER
HADZIC Alema 7:8 PTF GAO Pan
CHN
R32 Women +67kg
CIV
TRAORE Aminata Charlene 23:3 PTG SHAHBAZI Sanaz
USA