Taoyuan 2018 World Taekwondo Grand Prix

Match Results

Weight category
F Men -58kg
KOR
KIM Tae-hun 10:8 PTF TORTOSA CABRERA Jesus
ESP
SF Men -58kg
ESP
TORTOSA CABRERA Jesus 3:1 PTF ARTAMONOV Mikhail
RUS
SF Men -58kg
KOR
KIM Tae-hun 10:7 GDP JANG Jun
KOR
QF Men -58kg
IRL
WOOLLEY Jack 8:10 PTG ARTAMONOV Mikhail
RUS
QF Men -58kg
ESP
TORTOSA CABRERA Jesus 24:13 PTF DELL'AQUILA Vito
ITA
QF Men -58kg
THA
HANPRAB Tawin 15:28 PTF JANG Jun
KOR
QF Men -58kg
KOR
KIM Tae-hun 25:11 PTF COSTA Nuno
POR
R16 Men -58kg
RUS
DENISOV Stanislav 0:20 PTG ARTAMONOV Mikhail
RUS
R16 Men -58kg
KOR
JANG Jun 12:7 PTF HADIPOUR SEIGHALANI Armin
IRI
R16 Men -58kg
KOR
KIM Tae-hun 17:2 PTF LEWIS Bailey
AUS
R16 Men -58kg
THA
HANPRAB Tawin 27:6 PTG DIMITROV Stepan
MDA
R16 Men -58kg
ESP
TORTOSA CABRERA Jesus 11:4 PTF SUZUKI Sergio
JPN
R16 Men -58kg
IRL
WOOLLEY Jack 21:20 PTF BRAGANCA Rui
POR
R16 Men -58kg
POR
COSTA Nuno 8:7 PTF LAACHRAOUI Mourad ABDEL M.
BEL
R16 Men -58kg
ITA
DELL'AQUILA Vito 47:30 PTF SAWEKWIHAREE Ramnarong
THA
R32 Men -58kg
GBR
HAIDER Hassan 8:19 PTF SAWEKWIHAREE Ramnarong
THA
R32 Men -58kg
USA
VILLA Damian 7:20 PTF LAACHRAOUI Mourad ABDEL M.
BEL
R32 Men -58kg
ITA
FLECCA Antonio 11:17 PTF HADIPOUR SEIGHALANI Armin
IRI
R32 Men -58kg
KOR
JANG Jun 26:2 PTG MALCHENKO Taras
UKR
R32 Men -58kg
GRE
FAKINOS Eleftherios 2:10 WDR DENISOV Stanislav
RUS
R32 Men -58kg
GRE
SIMITSIS Georgios 5:6 PTF DIMITROV Stepan
MDA
R32 Men -58kg
AUS
LEWIS Bailey 18:12 PTF VICENTE YUNTA adrian
ESP
R32 Men -58kg
ITA
DELL'AQUILA Vito 30:3 PTG DIMITROV Vadim
MDA
R32 Men -58kg
THA
HANPRAB Tawin 22:18 PTF DAGDELEN Deniz
TUR
R32 Men -58kg
JPN
SUZUKI Sergio 22:6 PTF NABIL Moaz
EGY
R32 Men -58kg
BUL
BINEV Kaloyan 10:16 PTF BRAGANCA Rui
POR
R32 Men -58kg
IRL
WOOLLEY Jack 26:6 PTF NUNEZ Joan
PUR
R32 Men -58kg
AUS
KHALIL Safwan 3:7 PTF COSTA Nuno
POR
F Men -68kg
KOR
LEE Daehoon 13:9 PTF HOSSEINI Mirhashem
IRI
SF Men -68kg
KOR
LEE Daehoon 29:8 PTF PONTES Edival
BRA
SF Men -68kg
TPE
HUANG YU-JEN 3:6 PTF HOSSEINI Mirhashem
IRI
QF Men -68kg
KOR
LEE Daehoon 38:21 PTF SINDEN Bradly
GBR
QF Men -68kg
BEL
KETBI Si Mohamed 5:12 PTF HUANG YU-JEN
TPE
QF Men -68kg
GBR
MCNEISH Christian 13:22 PTF HOSSEINI Mirhashem
IRI
QF Men -68kg
IRI
YAGHOUBIJOUYBARI Abolfazl 14:16 PTG PONTES Edival
BRA
R16 Men -68kg
GBR
SINDEN Bradly 30:12 PTF HO CHIA-HSIN
TPE
R16 Men -68kg
IRI
HOSSEINI Mirhashem 20:6 PTF ACHAB Jaouad
BEL
R16 Men -68kg
KOR
LEE Daehoon 22:8 PTF MININ Konstantin
RUS
R16 Men -68kg
CRO
BRECIC Lovre 5:12 PTF YAGHOUBIJOUYBARI Abolfazl
IRI
R16 Men -68kg
RUS
DENISENKO Alexey 0:0 WDR KETBI Si Mohamed
BEL
R16 Men -68kg
ESP
PEREZ POLO Javier 5:15 PTF HUANG YU-JEN
TPE
R16 Men -68kg
BRA
PONTES Edival 16:15 PTF ABUGHAUSH Ahmad
JOR
R16 Men -68kg
KOR
KIM Seok-bae 21:26 PTF MCNEISH Christian
GBR
R32 Men -68kg
BUL
DALAKLIEV Vladimir 9:16 PTF HOSSEINI Mirhashem
IRI
R32 Men -68kg
CHN
ZHAO Shuai 6:8 RSC PONTES Edival
BRA
R32 Men -68kg
TUR
RECBER Hakan 10:12 PTG MININ Konstantin
RUS
R32 Men -68kg
CAN
NKOGHO MENGUE Hervan 23:29 PTF MCNEISH Christian
GBR
R32 Men -68kg
TPE
HO CHIA-HSIN 9:5 PTF GONZALEZ BONILLA Joel
ESP
R32 Men -68kg
GBR
SINDEN Bradly 27:10 PTF DZHORDZHEV Mitko
BUL
R32 Men -68kg
CAN
BHAT Siddhartha King 1:10 PTF YAGHOUBIJOUYBARI Abolfazl
IRI
R32 Men -68kg
POL
ROBAK Karol WLADYSLAW 0:20 PTG KETBI Si Mohamed
BEL
R32 Men -68kg
ESP
PEREZ POLO Javier 20:0 PTG ORTIZ Alexander
PER
F Men -80kg
CIV
CISSE Cheick Sallah 16:34 PTF KHRAMTCOV Maksim
RUS
SF Men -80kg
GBR
SANSUM Damon 12:21 PTF KHRAMTCOV Maksim
RUS
SF Men -80kg
CIV
CISSE Cheick Sallah 5:4 PTF EISSA Seif
EGY
QF Men -80kg
NOR
ORDEMANN Richard Andre 7:19 PTF EISSA Seif
EGY
QF Men -80kg
CIV
CISSE Cheick Sallah 10:7 PTF MARTINEZ GARCIA Raul
ESP
QF Men -80kg
GBR
SANSUM Damon 15:11 GDP KIM Hun
KOR
QF Men -80kg
KAZ
MYRZABAYEV Nurlan 16:19 PTF KHRAMTCOV Maksim
RUS
R16 Men -80kg
CRO
KANAET Toni 7:9 RSC ORDEMANN Richard Andre
NOR
R16 Men -80kg
GBR
COOK Aaron 18:24 PTF SANSUM Damon
GBR
R16 Men -80kg
CIV
CISSE Cheick Sallah 24:4 PTG QUESADA BARRERA Daniel
ESP
R16 Men -80kg
KAZ
MYRZABAYEV Nurlan 13:10 PTF ASP John
NOR
R16 Men -80kg
BEL
CORTEN Nicholas Stefan S. 9:19 PTF KHRAMTCOV Maksim
RUS
R16 Men -80kg
CHN
CHEN Linglong 5:6 PTF MARTINEZ GARCIA Raul
ESP
R16 Men -80kg
TUR
SARI Yunus 3:14 PTF EISSA Seif
EGY
R16 Men -80kg
JOR
ELSHARABATY Saleh 4:6 GDP KIM Hun
KOR
R32 Men -80kg
POL
HOLUBOWICZ Karol 11:24 PTF MARTINEZ GARCIA Raul
ESP
R32 Men -80kg
CRO
KANAET Toni 21:8 PTF TELIKOSTOGLOU Apostolos
GRE
R32 Men -80kg
SRB
KHODABAKHSHI Mahdi 11:13 PTF ELSHARABATY Saleh
JOR
R32 Men -80kg
ESP
QUESADA BARRERA Daniel 11:4 PTF RAHIMI Thomas
USA
R32 Men -80kg
TPE
LIU WEI-TING 10:13 PTF ORDEMANN Richard Andre
NOR
R32 Men -80kg
PUR
BARBOSA Elvis 3:11 PTF KIM Hun
KOR
R32 Men -80kg
TPE
YANG TSUNG YEH 8:11 PTF CHEN Linglong
CHN
R32 Men -80kg
AUT
RADOJKOVIC Aleksandar 5:11 PTF EISSA Seif
EGY
R32 Men -80kg
NOR
ASP John 6:3 PTF FERREIRA Julio
POR
R32 Men -80kg
RUS
KOTKOV Anton 17:20 PTF MYRZABAYEV Nurlan
KAZ
R32 Men -80kg
TUR
SARI Yunus 20:0 PTG MARTON Jack
AUS
R32 Men -80kg
ITA
BOTTA Roberto 7:11 PTF SANSUM Damon
GBR
R32 Men -80kg
USA
ISHIDA Jaysen 3:9 PTF CORTEN Nicholas Stefan S.
BEL
F Men +80kg
RUS
LARIN Vladislav 6:2 PTF OBAME Anthony
GAB
SF Men +80kg
CHN
SUN Hongyi 9:9 RSC OBAME Anthony
GAB
SF Men +80kg
RUS
LARIN Vladislav 9:2 PTF CHO Mahama
GBR
QF Men +80kg
RUS
LARIN Vladislav 13:7 PTF SHELEST Mykhailo
UKR
QF Men +80kg
GAB
OBAME Anthony 14:7 PTF IN Kyo-don
KOR
QF Men +80kg
GER
BACHMANN Alexander 2:4 PTF CHO Mahama
GBR
QF Men +80kg
TUR
ATESLI Emre Kutalmis 5:10 PTF SUN Hongyi
CHN
R16 Men +80kg
CIV
GBANE Seydou 13:15 PTF CHO Mahama
GBR
R16 Men +80kg
UKR
SHELEST Mykhailo 17:6 PTF BONDAR Vladyslav
UKR
R16 Men +80kg
GAB
OBAME Anthony 16:11 PTF CEZáRIO FELIX Guilherme
BRA
R16 Men +80kg
GER
BACHMANN Alexander 25:5 PTG ZHAPAROV Ruslan
KAZ
R16 Men +80kg
CHN
SUN Hongyi 12:5 PTF ROS GÓMEZ Daniel
ESP
R16 Men +80kg
IRI
MARDANI Sajjad 7:8 PTF ATESLI Emre Kutalmis
TUR
R16 Men +80kg
RUS
LARIN Vladislav 26:16 PTF SEUNG HWAN LEE
KOR
R16 Men +80kg
RUS
KIRICHENKO Yury 1:8 PTF IN Kyo-don
KOR
R32 Men +80kg
RUS
KIRICHENKO Yury 8:2 PTF SEGEDIN DINKO
BIH
R32 Men +80kg
GER
ÜNLÜSOY Cem 10:20 PTF ZHAPAROV Ruslan
KAZ
R32 Men +80kg
CAN
BERGERON Marc Andre 3:4 PTF SUN Hongyi
CHN
R32 Men +80kg
GAB
OBAME Anthony 13:6 PTF MILANI Matteo
ITA
R32 Men +80kg
TPE
LO Ming-Chun 10:19 PTF SHELEST Mykhailo
UKR
R32 Men +80kg
UKR
BONDAR Vladyslav 12:3 PTF LAMBDIN Stephen
USA
R32 Men +80kg
KOR
SEUNG HWAN LEE 28:8 PTF STEWART Jordan
CAN
R32 Men +80kg
CIV
GBANE Seydou 10:5 PTF KATTAN Hamza
JOR
R32 Men +80kg
TUR
ATESLI Emre Kutalmis 16:13 GDP HEALY Jonathan
USA
R32 Men +80kg
BRA
CEZáRIO FELIX Guilherme 9:7 PTF DUISEBAY Smaiyl
KAZ
F Women -49kg
THA
WONGPATTANAKIT Panipak 7:8 SUP KIM So-hui
KOR
SF Women -49kg
TUR
YILDIRIM Rukiye 3:17 PTF KIM So-hui
KOR
SF Women -49kg
THA
WONGPATTANAKIT Panipak 10:7 PTF TOMIC Kristina
CRO
QF Women -49kg
THA
WONGPATTANAKIT Panipak 19:2 PTF YAMADA Miyu
JPN
QF Women -49kg
CAN
YONG Yvette Hui Hua 4:9 PTF TOMIC Kristina
CRO
QF Women -49kg
UKR
ROMOLDANOVA Iryna 0:9 PTF KIM So-hui
KOR
QF Women -49kg
TUR
YILDIRIM Rukiye 3:2 PTF ANTIPENKO Natalia
RUS
R16 Women -49kg
TUR
YILDIRIM Rukiye 5:2 PTF PALMER SOLER Blanca
ESP
R16 Women -49kg
UKR
ROMOLDANOVA Iryna 12:11 PTF TAN Xueqin
CHN
R16 Women -49kg
GBR
SMITH Jordyn 0:13 PTF YAMADA Miyu
JPN
R16 Women -49kg
THA
WONGPATTANAKIT Panipak 19:3 PTF CHARANAWAT Napaporn
THA
R16 Women -49kg
CAN
YONG Yvette Hui Hua 28:20 PTF COULIBALY Bouma Ferimata
CIV
R16 Women -49kg
TUR
AGRIS Zeliha 2:5 PTF ANTIPENKO Natalia
RUS
R16 Women -49kg
EGY
ABDELSALAM Nour 1:11 PTF TOMIC Kristina
CRO
R16 Women -49kg
CHN
WENREN Yuntao 9:16 PTF KIM So-hui
KOR
R32 Women -49kg
TUR
AGRIS Zeliha 11:4 PTF HRONOVA Dominika
CZE
R32 Women -49kg
CHN
TAN Xueqin 23:2 PTG TRUONG Thi Kim Tuyen
VIE
R32 Women -49kg
UKR
ROMOLDANOVA Iryna 24:3 PTG HUNG Yu Ting
TPE
R32 Women -49kg
CHN
WENREN Yuntao 3:3 RSC REIS Talisca
BRA
R32 Women -49kg
RUS
ANTIPENKO Natalia 6:5 PTF SIM Jae-young
KOR
R32 Women -49kg
TPE
LIN Wan-Ting 9:22 PTF CHARANAWAT Napaporn
THA
R32 Women -49kg
ESP
PALMER SOLER Blanca 0:0 DSQ IGUMENOVA Svetlana
RUS
R32 Women -49kg
EGY
ABDELSALAM Nour 9:10 SUP LAGUNA PEREZ Irene
ESP
R32 Women -49kg
TPE
SUNG Chia Yin 2:4 PTF SMITH Jordyn
GBR
R32 Women -49kg
CIV
COULIBALY Bouma Ferimata 17:14 GDP POURYOUNES LANGEROUDI Dina
RTA
R32 Women -49kg
CAN
YONG Yvette Hui Hua 20:14 PTF NAGANO Kiyoko
JPN
R32 Women -49kg
JPN
YAMADA Miyu 12:0 PTF KOUTTOUKI Kyriaki
CYP
F Women -57kg
TUR
YAMAN Irem 3:1 PTF ASEMANI Raheleh
BEL
SF Women -57kg
CHN
LUO Zongshi 3:4 RSC ASEMANI Raheleh
BEL
SF Women -57kg
LAT
TARVIDA Inese 6:8 PTF YAMAN Irem
TUR
QF Women -57kg
GBR
JONES Jade 3:5 PTF TARVIDA Inese
LAT
QF Women -57kg
TUR
ILGUN Hatice Kubra 7:12 PTF LUO Zongshi
CHN
QF Women -57kg
TUR
YAMAN Irem 11:2 PTF GLASNOVIC NIKITA
CRO
QF Women -57kg
BEL
ASEMANI Raheleh 12:6 PTF VULETIC Bruna
CRO
R16 Women -57kg
TPE
SU Po-Ya 4:14 PTF TARVIDA Inese
LAT
R16 Women -57kg
TUR
ILGUN Hatice Kubra 12:0 PTF HARNSUJIN Phannapa
THA
R16 Women -57kg
GBR
JONES Jade 5:4 SUP BOOTH Rachelle
GBR
R16 Women -57kg
POL
ADAMKIEWICZ Patrycja 2:4 PTF GLASNOVIC NIKITA
CRO
R16 Women -57kg
TUR
YAMAN Irem 2:0 PTF KIM Min-jeong
KOR
R16 Women -57kg
NOR
MAGNUS Marie 1:8 PTF ASEMANI Raheleh
BEL
R16 Women -57kg
CRO
VULETIC Bruna : WDR KUDASHOVA Tatiana
RUS
R16 Women -57kg
CHN
ZHOU Lijun : WDR LUO Zongshi
CHN
R32 Women -57kg
TUR
ILGUN Hatice Kubra 24:3 PTF DIOMANDE Banassa
CIV
R32 Women -57kg
CYP
PILAVAKI Despina 0:8 PTF ASEMANI Raheleh
BEL
R32 Women -57kg
THA
HARNSUJIN Phannapa 10:6 PTF ABDELKADER Radwa
EGY
R32 Women -57kg
CRO
VULETIC Bruna 7:4 PTF LO Chia-ling
TPE
R32 Women -57kg
TPE
CHEN YU-CHUANG 6:7 PTF KUDASHOVA Tatiana
RUS
R32 Women -57kg
CHN
LUO Zongshi 15:6 PTF PARK Skylar
CAN
R32 Women -57kg
CHN
ZHOU Lijun 14:9 GDP TARVIDA Jolanta
LAT
R32 Women -57kg
PHI
LOPEZ Pauline Louise 4:6 PTF TARVIDA Inese
LAT
R32 Women -57kg
CAN
RODGERS Ruxandra 1:6 PTF GLASNOVIC NIKITA
CRO
R32 Women -57kg
POR
CUNHA Joana 7:9 PTF BOOTH Rachelle
GBR
R32 Women -57kg
GER
FOLGMANN Madeline 12:13 PTF MAGNUS Marie
NOR
R32 Women -57kg
TPE
SU Po-Ya 22:2 PTF GARCIA ROMERO Tania
ESP
R32 Women -57kg
TUR
YAMAN Irem 8:0 PTF ASPROGERAKA Andriana
GRE
R32 Women -57kg
POL
ADAMKIEWICZ Patrycja 27:7 PTG NOTHAFT Roxana
GER
R32 Women -57kg
KOR
KIM Min-jeong 21:12 PTF CARSTENS SALCEDA Carolena
PAN
F Women -67kg
USA
MCPHERSON Paige 7:7 SUP KHAN Polina
RUS
SF Women -67kg
KOR
OH Hyeri 11:13 PTF MCPHERSON Paige
USA
SF Women -67kg
KOR
KIM Jan-di 8:13 PTF KHAN Polina
RUS
QF Women -67kg
GBR
WILLIAMS Lauren 6:13 PTF KIM Jan-di
KOR
QF Women -67kg
KOR
OH Hyeri 10:3 PTF MOUEGA Urgence
GAB
QF Women -67kg
RUS
KHAN Polina 3:2 RSC TATAR Nur
TUR
QF Women -67kg
CRO
JELIC Matea 5:7 PTF MCPHERSON Paige
USA
R16 Women -67kg
KOR
KIM Jan-di 11:8 PTF ZHANG Mengyu
CHN
R16 Women -67kg
CRO
JELIC Matea 10:1 PTF WAHBA Hedaya
EGY
R16 Women -67kg
MDA
CIUCHITU Ana 5:11 PTF TATAR Nur
TUR
R16 Women -67kg
RUS
TURUTINA Yulia 5:19 PTF MCPHERSON Paige
USA
R16 Women -67kg
ITA
ROTOLO Daniela 3:6 PTF KHAN Polina
RUS
R16 Women -67kg
GAB
MOUEGA Urgence 19:7 PTF HOCK Ruth
AUS
R16 Women -67kg
GBR
WILLIAMS Lauren 13:12 PTF AL-SADEQ Julyana
JOR
R16 Women -67kg
KOR
OH Hyeri 8:6 PTF TETEREVIATNYKOVA Tetiana
UKR
R32 Women -67kg
EGY
REFAEI Rewan 1:5 PTF TETEREVIATNYKOVA Tetiana
UKR
R32 Women -67kg
CZE
JIRANKOVA Iveta 0:2 PTG TURUTINA Yulia
RUS
R32 Women -67kg
ITA
RIZZELLI Cristiana 4:6 PTF KHAN Polina
RUS
R32 Women -67kg
UKR
YAKOVLEVA Dar'ya 2:10 PTF CIUCHITU Ana
MDA
R32 Women -67kg
EGY
WAHBA Hedaya 3:0 PTF ALVARADO Katherine
CRC
R32 Women -67kg
JOR
AL-SADEQ Julyana 19:5 PTF KOERNDL Vanessa
GER
R32 Women -67kg
KOR
KIM Jan-di 17:5 PTF MITSOPOULOU Athanasia
GRE
R32 Women -67kg
ITA
ROTOLO Daniela 2:2 SUP MAGDALENO ALBIZU Jone
ESP
R32 Women -67kg
TPE
CHANG Li Chien 5:8 PTF MOUEGA Urgence
GAB
R32 Women -67kg
AUS
HOCK Ruth 9:8 PTF BACHMANN Rabia
GER
F Women +67kg
GBR
WALKDEN Bianca 6:22 PTF LEE Da-bin
KOR
SF Women +67kg
KOR
LEE Da-bin 24:23 PTF ZHENG Shuyin
CHN
SF Women +67kg
GBR
WALKDEN Bianca 10:3 PTF KUS Nafia
TUR
QF Women +67kg
USA
GORMAN-SHORE Madelynn 7:16 PTF ZHENG Shuyin
CHN
QF Women +67kg
TUR
KUS Nafia 16:12 PTF KOWALCZUK Aleksandra
POL
QF Women +67kg
USA
GALLOWAY Jackie 2:22 PTG LEE Da-bin
KOR
QF Women +67kg
GBR
WALKDEN Bianca 14:4 PTF AN Saebom
KOR
R16 Women +67kg
GBR
WALKDEN Bianca 9:8 PTF TRAORE Aminata Charlene
CIV
R16 Women +67kg
RUS
BORISOVA Ella 3:10 PTF KOWALCZUK Aleksandra
POL
R16 Women +67kg
CRO
RADOS Iva 5:6 PTF GORMAN-SHORE Madelynn
USA
R16 Women +67kg
GER
SCHNEIDER Yanna 1:24 PTG LEE Da-bin
KOR
R16 Women +67kg
TPE
SHEN YU-TING 5:11 PTF AN Saebom
KOR
R16 Women +67kg
TPE
MA Ting Hsia 1:4 PTF ZHENG Shuyin
CHN
R16 Women +67kg
TUR
KUS Nafia 4:2 GDP DENIZ Cansel
KAZ
R16 Women +67kg
USA
GALLOWAY Jackie 4:0 PTF MOKHRU Khalimova
TJK
R32 Women +67kg
RUS
MUZYCHKA Olga 0:2 PTF BORISOVA Ella
RUS
R32 Women +67kg
GER
HADZIC Alema 3:16 PTF TRAORE Aminata Charlene
CIV
R32 Women +67kg
TJK
MOKHRU Khalimova 2:0 PTF GAO Pan
CHN
R32 Women +67kg
AUT
JAHL Marlene 3:8 PTF MA Ting Hsia
TPE