Astana 2014 World Taekwondo Grand Prix

Match Results

Weight category
F Men -58kg
TPE
WEI Chen-Yang 9:5 PTF ASHOURZADEH FALLAH Farzan
IRI
SF Men -58kg
IRI
ASHOURZADEH FALLAH Farzan 0:0 WDR KHALIL Safwan
AUS
SF Men -58kg
TPE
WEI Chen-Yang 5:4 PTF GUZMAN Lucas
ARG
QF Men -58kg
AUS
KHALIL Safwan 7:1 PTF DIMITROV Stepan
MDA
QF Men -58kg
IRI
ASHOURZADEH FALLAH Farzan 13:3 PTF HUANG CHENG-CHING
TPE
QF Men -58kg
TPE
WEI Chen-Yang 8:5 PTF KARAKET Pen-Ek
THA
QF Men -58kg
GER
TUNCAT Levent 1:6 PTF GUZMAN Lucas
ARG
R16 Men -58kg
MDA
DIMITROV Stepan 10:5 PTF BRAGANCA Rui
POR
R16 Men -58kg
AUS
KHALIL Safwan 7:1 PTF CHELLAMOOTOO Dylan
FRA
R16 Men -58kg
EGY
SHERIF Hussein 1:17 PTG ASHOURZADEH FALLAH Farzan
IRI
R16 Men -58kg
TPE
WEI Chen-Yang 19:7 PTG FERREIRA Marcio
BRA
R16 Men -58kg
ARG
GUZMAN Lucas 11:5 PTF CHA Tae-moon
KOR
R16 Men -58kg
TPE
HUANG CHENG-CHING 0:0 WDR ALVES Guilherme
BRA
R16 Men -58kg
GER
TUNCAT Levent 17:7 PTF POISEEV Ruslan
RUS
R16 Men -58kg
KAZ
MAMAYEV Nursultan 3:15 PTG KARAKET Pen-Ek
THA
R32 Men -58kg
TPE
HUANG CHENG-CHING 6:2 PTF LIZARDO John Paul
PHI
R32 Men -58kg
JOR
ABUZAID Almuatasembellah 3:23 PTG ASHOURZADEH FALLAH Farzan
IRI
R32 Men -58kg
MDA
DIMITROV Stepan 1:0 GDP HOWE James
USA
R32 Men -58kg
GER
KOLB Sergej 2:7 PTF GUZMAN Lucas
ARG
R32 Men -58kg
RUS
DENISOV Stanislav 8:12 PTF POISEEV Ruslan
RUS
R32 Men -58kg
BRA
FERREIRA Marcio 6:2 PTF JARLONI Stipe
CRO
R32 Men -58kg
JPN
YAMADA Yuma 10:19 PTF CHELLAMOOTOO Dylan
FRA
F Men -68kg
USA
LOPEZ Mark 0:13 PTG DENISENKO Alexey
RUS
SF Men -68kg
USA
LOPEZ Mark 4:2 PTF ROSILLO ATENCIA Jose Antonio
ESP
SF Men -68kg
RUS
DENISENKO Alexey 6:3 PTF ASBAGHIKHANGHAH Behnam
IRI
QF Men -68kg
POR
SILVA Mario 1:2 PTF ROSILLO ATENCIA Jose Antonio
ESP
QF Men -68kg
USA
JENNINGS Terrence 3:15 PTG ASBAGHIKHANGHAH Behnam
IRI
QF Men -68kg
RUS
DENISENKO Alexey 13:4 PTF ASAL Mohamed
EGY
QF Men -68kg
USA
LOPEZ Mark 1:0 GDP BHAT Siddhartha King
CAN
R16 Men -68kg
RUS
DENISENKO Alexey 6:3 PTF KIM Hun
KOR
R16 Men -68kg
EGY
ASAL Mohamed 12:6 PTF DIEYE Balla
SEN
R16 Men -68kg
BEL
ACHAB Jaouad 13:15 PTF JENNINGS Terrence
USA
R16 Men -68kg
ESP
ROSILLO ATENCIA Jose Antonio 9:6 PTF GONZALEZ BONILLA Joel
ESP
R16 Men -68kg
TUR
TAZEGUL Servet 5:10 PTF LOPEZ Mark
USA
R16 Men -68kg
CRO
GRGIC Filip 4:16 PTG ASBAGHIKHANGHAH Behnam
IRI
R16 Men -68kg
KAZ
SARYMSAKOV Kairat 7:9 PTF BHAT Siddhartha King
CAN
R16 Men -68kg
CAN
POTVIN Maxime 9:14 PTF SILVA Mario
POR
R32 Men -68kg
FRA
CHIN Raihau 0:1 GDP JENNINGS Terrence
USA
R32 Men -68kg
EGY
ASAL Mohamed 18:15 PTF STAMPER Martin
GBR
R32 Men -68kg
MDA
ARVENTII Vladislav 4:11 PTF GRGIC Filip
CRO
R32 Men -68kg
RUS
NIKITIN Vasilii 4:7 PTF ROSILLO ATENCIA Jose Antonio
ESP
R32 Men -68kg
SLO
PANTAR Jure 9:13 PTF KIM Hun
KOR
R32 Men -68kg
EGY
ZAKI Ghofran 0:1 GDP LOPEZ Mark
USA
R32 Men -68kg
POR
SILVA Mario 1:0 GDP MANZ Daniel
GER
R32 Men -68kg
KAZ
SARYMSAKOV Kairat 7:2 PTF KOBENAN Georges
CIV
R32 Men -68kg
CAN
BHAT Siddhartha King 1:0 GDP HARVEY Michael
GBR
R32 Men -68kg
BEL
ACHAB Jaouad 0:0 WDR SILVA Diogo
BRA
F Men -80kg
USA
LOPEZ Steven 0:0 WDR
SF Men -80kg
USA
LOPEZ Steven 1:0 GDP SANSUM Damon
GBR
SF Men -80kg
FRA
MAIZEROI Torann 1:10 PTF
QF Men -80kg
ARM
YEREMYAN Arman 2:7 PTF SANSUM Damon
GBR
QF Men -80kg
GBR
COOK Aaron 6:8 PTF LOPEZ Steven
USA
QF Men -80kg
RUS
GAUN Albert 0:1 GDP MAIZEROI Torann
FRA
QF Men -80kg
2:2 SUP KOTKOV Anton
RUS
R16 Men -80kg
RUS
KOTKOV Anton 13:10 PTF MUHAMMAD Lutalo
GBR
R16 Men -80kg
TUR
BAYGUT Ridvan 4:9 PTF MAIZEROI Torann
FRA
R16 Men -80kg
ARG
CRISMANICH Sebastian Eduardo 1:6 PTF
R16 Men -80kg
GBR
COOK Aaron 9:4 PTF CISSE Cheick Sallah
CIV
R16 Men -80kg
AZE
AZIZOV Ramin 4:5 PTF YEREMYAN Arman
ARM
R16 Men -80kg
RUS
GAUN Albert 8:7 PTF SARI Yunus
TUR
R16 Men -80kg
UZB
RAFALOVICH Maksim 0:5 PTF LOPEZ Steven
USA
R16 Men -80kg
GBR
SANSUM Damon 11:5 PTF GUELEC Tahir
GER
R32 Men -80kg
RUS
KOTKOV Anton 10:0 RSC MOURA Henrique
BRA
R32 Men -80kg
ARM
YEREMYAN Arman 1:0 GDP NASSRAZADANY Alireza
IRI
R32 Men -80kg
POL
PAZINSKI Piotr 0:7 PTF MAIZEROI Torann
FRA
R32 Men -80kg
GBR
SANSUM Damon 17:4 PTG DELA CRUZ Christian Al
PHI
R32 Men -80kg
CIV
CISSE Cheick Sallah 0:0 DSQ KARE Gorame
SEN
R32 Men -80kg
ARG
CRISMANICH Sebastian Eduardo 1:0 GDP RAFALOVICH Nikita
UZB
R32 Men -80kg
CIV
KASSI Anicet 0:1 GDP SARI Yunus
TUR
R32 Men -80kg
KAZ
ABDRAMBEK Maksat 5:8 PTF RAFALOVICH Maksim
UZB
R32 Men -80kg
MAR
CHERNOUBI Issam 0:0 DSQ BAYGUT Ridvan
TUR
R32 Men -80kg
JOR
ALADARBI Anas 2:4 PTF LOPEZ Steven
USA
R32 Men -80kg
KOR
WON Jong-hun 1:8 PTF
F Men +80kg
FRA
N'DIAYE M'bar 1:0 GDP CHO Mahama
GBR
SF Men +80kg
GBR
CHO Mahama 2:1 PTF BAYKUZIYEV Jasur
UZB
SF Men +80kg
FRA
N'DIAYE M'bar 7:2 PTF SILLA Arman-Marshall
BLR
QF Men +80kg
GBR
CHO Mahama 6:3 PTF MOLFETTA Carlo
ITA
QF Men +80kg
UZB
BAYKUZIYEV Jasur 1:0 PTF SHOKIN Dmitriy
UZB
QF Men +80kg
ITA
BASILE Leonardo 2:14 PTG SILLA Arman-Marshall
BLR
QF Men +80kg
FRA
N'DIAYE M'bar 8:1 PTF BACHMANN Alexander
GER
R16 Men +80kg
GBR
CHO Mahama 5:3 PTF CHUKWUMERIJE Chika
NGR
R16 Men +80kg
BLR
SILLA Arman-Marshall 8:4 PTF
R16 Men +80kg
FRA
N'DIAYE M'bar 7:1 PTF LIU Xiaobo
CHN
R16 Men +80kg
UZB
BAYKUZIYEV Jasur 4:3 PTF WODZICH Volker
GER
R16 Men +80kg
IRI
MARDANI Sajjad 0:1 GDP BASILE Leonardo
ITA
R16 Men +80kg
ITA
MOLFETTA Carlo 4:3 PTF ISAEV Radik
AZE
R16 Men +80kg
UZB
SHOKIN Dmitriy 3:2 PTF CHA Dongmin
KOR
R16 Men +80kg
GER
BACHMANN Alexander 11:7 PTF TRAJKOVIC Ivan Konrad
SLO
R32 Men +80kg
NGR
CHUKWUMERIJE Chika 9:1 PTF CEZáRIO FELIX Guilherme
BRA
R32 Men +80kg
TUR
SARI Ali 1:2 PTF SHOKIN Dmitriy
UZB
R32 Men +80kg
CRO
GOLEC Vedran 3:9 PTF SILLA Arman-Marshall
BLR
R32 Men +80kg
ESP
ROS GÓMEZ Daniel 6:9 PTF BASILE Leonardo
ITA
R32 Men +80kg
KAZ
DUISEBAY Smaiyl 3:4 PTF BACHMANN Alexander
GER
R32 Men +80kg
TJK
GULOV Alisher 1:8 PTF TRAJKOVIC Ivan Konrad
SLO
R32 Men +80kg
ITA
MOLFETTA Carlo 7:2 PTF WANROOIJ Jeroen
NED
R32 Men +80kg
CHN
LIU Xiaobo 6:3 PTF GBANE Seydou
CIV
R32 Men +80kg
GHA
ADJETEY David 0:0 DSQ WODZICH Volker
GER
F Women -49kg
CRO
ZANINOVIC Lucija 1:0 PTF KIM Jaeah
KOR
SF Women -49kg
UKR
SOROKA Ganna 1:6 PTF KIM Jaeah
KOR
SF Women -49kg
CRO
ZANINOVIC Lucija 3:0 GDP LIN Wan-Ting
TPE
QF Women -49kg
CAN
YONG Yvette Hui Hua 1:2 PTF KIM Jaeah
KOR
QF Women -49kg
UKR
SOROKA Ganna 1:0 GDP TOURAN Dana
JOR
QF Women -49kg
USA
CRAIG Chalotte 1:4 PTF LIN Wan-Ting
TPE
QF Women -49kg
CRO
ZANINOVIC Lucija 3:0 GDP ALDANGOROVA Fariza
KAZ
R16 Women -49kg
KOR
KIM Jaeah 5:3 PTF ABDELSALAM Nour
EGY
R16 Women -49kg
TUR
YILDIRIM Rukiye 0:1 PTF CRAIG Chalotte
USA
R16 Women -49kg
FRA
AZIEZ Yasmina 3:4 PTF SOROKA Ganna
UKR
R16 Women -49kg
TPE
LIN Wan-Ting 5:3 PTF LI Zhaoyi
CHN
R16 Women -49kg
CRO
ZANINOVIC Lucija 9:1 PTF GONDA Ivett
HUN
R16 Women -49kg
CAN
YONG Yvette Hui Hua 5:2 PTF TORRONTEGUI RONCO Elaia
ESP
R16 Women -49kg
BRA
TANG SING Iris 1:3 PTF TOURAN Dana
JOR
R16 Women -49kg
KAZ
ALDANGOROVA Fariza 10:5 PTF MUSTAPHA Hajer
FRA
R32 Women -49kg
RUS
LYCHAGINA Alexandra 2:3 PTF CRAIG Chalotte
USA
R32 Women -49kg
CYP
KOUTTOUKI Kyriaki 0:9 PTF LIN Wan-Ting
TPE
R32 Women -49kg
HUN
GONDA Ivett 0:0 DSQ ATABROUR Sanaa
MAR
R32 Women -49kg
KOR
KIM Jaeah 18:6 PTG PHAN Melanie
CAN
R32 Women -49kg
BRA
TANG SING Iris 14:3 PTF KELEKU Rosa
COD
R32 Women -49kg
COD
BOLILI Parker 4:11 PTF TORRONTEGUI RONCO Elaia
ESP
R32 Women -49kg
UKR
SOROKA Ganna 0:0 SUP ROMOLDANOVA Iryna
UKR
F Women -57kg
GBR
JONES Jade 0:1 GDP CALVO GOMEZ Eva
ESP
SF Women -57kg
CRO
GLASNOVIC NIKITA 0:12 PTG CALVO GOMEZ Eva
ESP
SF Women -57kg
GBR
JONES Jade 12:0 PTG KIM So-hee
KOR
QF Women -57kg
CRO
ZANINOVIC Ana 0:1 GDP GLASNOVIC NIKITA
CRO
QF Women -57kg
GBR
JONES Jade 14:2 PTG ZUBCIC Martina
CRO
QF Women -57kg
KOR
KIM So-hee 5:4 PTF HAMADA Mayu
JPN
QF Women -57kg
CHN
HOU Yuzhuo 1:2 PTF CALVO GOMEZ Eva
ESP
R16 Women -57kg
CHN
HOU Yuzhuo 8:0 PTF KIM Ekaterina
RUS
R16 Women -57kg
HUN
GONDA Evelyn Márta 3:14 PTF KIM So-hee
KOR
R16 Women -57kg
CRO
ZUBCIC Martina 8:7 PTF ABDELKADER Radwa
EGY
R16 Women -57kg
JPN
HAMADA Mayu 12:1 PTF LIBORIO Floriane
FRA
R16 Women -57kg
GBR
JONES Jade 1:0 GDP LEWIS Cheyenne
USA
R16 Women -57kg
TPE
TSENG Li-Cheng 0:1 GDP CALVO GOMEZ Eva
ESP
R16 Women -57kg
CRO
GLASNOVIC NIKITA 5:0 PTF DIOMANDE Banassa
CIV
R32 Women -57kg
KAZ
KOILYBAY Assel 4:13 PTF ZUBCIC Martina
CRO
R32 Women -57kg
CIV
DIOMANDE Banassa 8:5 PTF KIM Yu-jin
KOR
R32 Women -57kg
SUI
BEZZOLA Manuela 3:11 PTF KIM So-hee
KOR
R32 Women -57kg
EGY
WAHBA Hedaya 10:11 PTF GONDA Evelyn Márta
HUN
R32 Women -57kg
CHN
HOU Yuzhuo 13:3 PTF PHONGSRI Sarita
THA
R32 Women -57kg
CRO
GLASNOVIC NIKITA 1:0 PTF MININA Daria
RUS
R32 Women -57kg
RUS
KIM Ekaterina 8:7 PTF YANGIN Hatice
TUR
R32 Women -57kg
FIN
MIKKONEN Suvi 4:15 PTG LEWIS Cheyenne
USA
R32 Women -57kg
TPE
HUANG YUN-WEN 0:2 GDP LIBORIO Floriane
FRA
R32 Women -57kg
JPN
HAMADA Mayu 2:1 PTF WANG Yun
CHN
R32 Women -57kg
TPE
TSENG Li-Cheng 6:2 PTF AGHAKISHIYEVA Gunay
AZE
R32 Women -57kg
GER
FROEMMING Anna-Lena 2:4 PTF ABDELKADER Radwa
EGY
F Women -67kg
CHN
GUO Yunfei 4:3 PTF JOHANSSON Elin
SWE
SF Women -67kg
CHN
GUO Yunfei 3:2 PTF BARYSHNIKOVA Anastasia
RUS
SF Women -67kg
TPE
CHEN Yann Yeu 0:1 GDP JOHANSSON Elin
SWE
QF Women -67kg
SUI
KLÄY Nina 2:5 PTF JOHANSSON Elin
SWE
QF Women -67kg
CIV
GBAGBI Ruth 2:3 PTF BARYSHNIKOVA Anastasia
RUS
QF Women -67kg
CRO
SUMIC Marina 2:3 PTF CHEN Yann Yeu
TPE
QF Women -67kg
KOR
OH Hyeri 2:2 SUP GUO Yunfei
CHN
R16 Women -67kg
FRA
WIET HENIN Magda 1:10 PTF JOHANSSON Elin
SWE
R16 Women -67kg
USA
MCPHERSON Paige 6:7 PTF BARYSHNIKOVA Anastasia
RUS
R16 Women -67kg
SUI
KLÄY Nina 1:0 GDP AZIZOVA Farida
AZE
R16 Women -67kg
CHN
GUO Yunfei 1:0 GDP TATAR Nur
TUR
R16 Women -67kg
FRA
NIARE Haby 6:6 SUP OH Hyeri
KOR
R16 Women -67kg
CHN
ZHANG Hua 6:15 PTF GBAGBI Ruth
CIV
R16 Women -67kg
TPE
CHUANG CHIA CHIA 0:0 WDR SUMIC Marina
CRO
R16 Women -67kg
KOR
HWANG Kyung Seon 3:8 PTF CHEN Yann Yeu
TPE
R32 Women -67kg
SLO
ANIC Franka 2:3 PTF OH Hyeri
KOR
R32 Women -67kg
KAZ
BIBALAYEVA Gulim 2:9 PTF GUO Yunfei
CHN
R32 Women -67kg
MKD
MATIJASEVIC Petra 1:5 PTF SUMIC Marina
CRO
R32 Women -67kg
CAN
PAGNOTTA Melissa 3:5 PTF AZIZOVA Farida
AZE
R32 Women -67kg
MAR
EL MESLAHY Hakima 0:0 DSQ TATAR Nur
TUR
R32 Women -67kg
GAB
MOUEGA Urgence 0:12 PTG BARYSHNIKOVA Anastasia
RUS
R32 Women -67kg
RUS
TIMOFEEVA Marina 0:1 GDP GBAGBI Ruth
CIV
R32 Women -67kg
SUI
KLÄY Nina 12:4 PTF N'DRI Nadege
CIV
R32 Women -67kg
USA
MCPHERSON Paige 1:0 PTF PIÑEIRO DEVESA Lua
ESP
R32 Women -67kg
GER
BACHMANN Rabia 5:9 PTF WIET HENIN Magda
FRA
R32 Women -67kg
CHN
ZHANG Hua 11:0 PTF ALORA Kirstie Elaine
PHI
R32 Women -67kg
KOR
HWANG Kyung Seon 5:0 PTF VASCONCELOS Julia
BRA
R32 Women -67kg
TPE
CHEN Yann Yeu 6:0 PTF MARTON Carmen
AUS
F Women +67kg
USA
GALLOWAY Jackie 5:0 PTF LI Donghua
CHN
SF Women +67kg
USA
GALLOWAY Jackie 6:4 PTF LEE In Jong
KOR
SF Women +67kg
CHN
LI Donghua 9:1 PTF SIMON ALAMO Rosanna
ESP
QF Women +67kg
KOR
LEE In Jong 5:4 PTF ZHENG Shuyin
CHN
QF Women +67kg
ESP
SIMON ALAMO Rosanna 1:0 PTF IVANOVA Olga
RUS
QF Women +67kg
USA
GALLOWAY Jackie 2:0 PTF HAMON Lauren
USA
QF Women +67kg
SRB
MANDIC Milica 2:4 PTF LI Donghua
CHN
R16 Women +67kg
CHN
LI Donghua 6:2 PTF OOGINK Reshmie
NED
R16 Women +67kg
KOR
LEE In Jong 12:10 PTF AYDIN Asena
TUR
R16 Women +67kg
CHN
ZHENG Shuyin 1:0 GDP EPANGUE Gwladys
FRA
R16 Women +67kg
ESP
SIMON ALAMO Rosanna 8:1 PTF YERGESHOVA Feruza
KAZ
R16 Women +67kg
TUR
DENIZ Cansel 8:10 PTF IVANOVA Olga
RUS
R16 Women +67kg
FRA
GRAFFE Anne-Caroline 0:1 GDP GALLOWAY Jackie
USA
R16 Women +67kg
SRB
MANDIC Milica 1:0 PTF TEPAVAC Ana
SRB
R16 Women +67kg
JOR
ANANBEH Rima 0:3 PTF HAMON Lauren
USA
R32 Women +67kg
UZB
ABDULLAEVA Umida 0:12 PTG GALLOWAY Jackie
USA
R32 Women +67kg
KAZ
ZHUNUSSOVA Mereke 0:6 PTF ANANBEH Rima
JOR
R32 Women +67kg
KAZ
YERGESHOVA Feruza 0:0 DSQ DISLAM Wiam
MAR
R32 Women +67kg
CRO
RADOS Iva 1:2 PTF DENIZ Cansel
TUR
R32 Women +67kg
CHN
LI Donghua 7:3 PTF WEISS Katharina
GER
R32 Women +67kg
CIV
KONE Mamina 0:2 PTF TEPAVAC Ana
SRB
R32 Women +67kg
SWE
IKONEN Casandra 0:4 PTF ZHENG Shuyin
CHN
R32 Women +67kg
TUR
AYDIN Asena 10:6 PTF KONIEVA Maryna
UKR