Manchester 2013 World Taekwondo Grand Prix

Match Results

Weight category
F Men -68kg
RUS
DENISENKO Alexey 1:0 PTF POTVIN Maxime
CAN
SF Men -68kg
IRI
BAGHERI MOTAMED Mohammad 0:3 PTF POTVIN Maxime
CAN
SF Men -68kg
RUS
DENISENKO Alexey 5:4 PTF ASBAGHIKHANGHAH Behnam
IRI
QF Men -68kg
IRI
ASBAGHIKHANGHAH Behnam 2:1 PTF NIKITIN Vasilii
RUS
QF Men -68kg
IRI
BAGHERI MOTAMED Mohammad 2:0 PTF ARVENTII Vladislav
MDA
QF Men -68kg
KOR
LEE Daehoon 5:8 PTF DENISENKO Alexey
RUS
QF Men -68kg
CAN
POTVIN Maxime 5:2 PTF MENDOZA Abel
MEX
R16 Men -68kg
KOR
LEE Daehoon 7:4 PTF COLON Luis
PUR
R16 Men -68kg
CHN
HUANG Jiannan 1:3 PTF DENISENKO Alexey
RUS
R16 Men -68kg
CAN
POTVIN Maxime 6:4 PTF SILVA Diogo
BRA
R16 Men -68kg
IRI
BAGHERI MOTAMED Mohammad 4:1 PTF BHAT Siddhartha King
CAN
R16 Men -68kg
PER
LOPEZ SANTOS Peter 3:5 PTF MENDOZA Abel
MEX
R16 Men -68kg
RUS
NIKITIN Vasilii 4:3 PTF ISLAS Idulio
MEX
R16 Men -68kg
MDA
ARVENTII Vladislav 6:4 PTF DIEYE Balla
SEN
R16 Men -68kg
IRI
ASBAGHIKHANGHAH Behnam 8:3 PTF KIM Hun
KOR
R32 Men -68kg
GER
MANZ Daniel 1:6 PTF DENISENKO Alexey
RUS
R32 Men -68kg
CIV
GBANE Hamza 2:3 PTF SILVA Diogo
BRA
R32 Men -68kg
CAN
BHAT Siddhartha King 10:6 PTF ABULIBDEH Mohammad
JOR
R32 Men -68kg
CHN
HUANG Jiannan 7:1 PTF JENNINGS Terrence
USA
R32 Men -68kg
MDA
ARVENTII Vladislav 9:8 PTF ROSILLO ATENCIA Jose Antonio
ESP
R32 Men -68kg
FRA
BARCLAIS Stevens 3:4 PTF LOPEZ SANTOS Peter
PER
R32 Men -68kg
KOR
KIM Hun 12:2 PTF STAMPER Martin
GBR
R32 Men -68kg
CAN
POTVIN Maxime 10:9 SDP GAYLE Jordan
GBR
R32 Men -68kg
GBR
HARVEY Michael 0:0 SUP NIKITIN Vasilii
RUS
R32 Men -68kg
PUR
COLON Luis 10:1 PTF AUGER Thomas
AUS
F Men -80kg
GBR
MUHAMMAD Lutalo 0:0 SDP GAUN Albert
RUS
SF Men -80kg
GBR
COOK Aaron 9:11 SDP GAUN Albert
RUS
SF Men -80kg
GBR
MUHAMMAD Lutalo 6:0 PTF SARI Yunus
TUR
QF Men -80kg
USA
LOPEZ Steven 14:17 PTF COOK Aaron
GBR
QF Men -80kg
RUS
GAUN Albert 3:0 PTF MAIZEROI Torann
FRA
QF Men -80kg
TUR
BAYGUT Ridvan 5:8 PTF MUHAMMAD Lutalo
GBR
QF Men -80kg
RUS
KOTKOV Anton 4:5 PTF SARI Yunus
TUR
R16 Men -80kg
KOR
HAN Kyeore 7:8 PTF COOK Aaron
GBR
R16 Men -80kg
GBR
DEER Andrew 3:7 PTF LOPEZ Steven
USA
R16 Men -80kg
FRA
MAIZEROI Torann 3:0 PTF ADRIANO Uriel
MEX
R16 Men -80kg
TUR
SARI Yunus 3:3 SUP GARCIA HEMME Nicolas
ESP
R16 Men -80kg
IRI
ABDOLLAHI Farzad 1:6 RSC GAUN Albert
RUS
R16 Men -80kg
GBR
MUHAMMAD Lutalo 12:4 PTF HASSAN Nabil
JOR
R16 Men -80kg
AZE
AZIZOV Ramin 4:5 SDP BAYGUT Ridvan
TUR
R16 Men -80kg
RUS
KOTKOV Anton 1:0 PTF SARMIENTO Mauro
ITA
R32 Men -80kg
JOR
HASSAN Nabil 0:0 SDP NASSRAZADANY Alireza
IRI
R32 Men -80kg
TUR
SARI Yunus 0:0 SUP YEREMYAN Arman
ARM
R32 Men -80kg
MEX
LIZARRAGA Rene 0:0 WDR GAUN Albert
RUS
R32 Men -80kg
ARG
CRISMANICH Sebastian Eduardo 6:13 PTF KOTKOV Anton
RUS
R32 Men -80kg
GER
GUELEC Tahir 8:17 PTF DEER Andrew
GBR
R32 Men -80kg
HON
FERRERA RODRIGUEZ Miguel 3:9 PTF COOK Aaron
GBR
R32 Men -80kg
FRA
MAIZEROI Torann 0:0 DSQ KARE Gorame
SEN
R32 Men -80kg
TUN
TRABELSI Saifeddine 0:0 DSQ SARMIENTO Mauro
ITA
R32 Men -80kg
GBR
MUHAMMAD Lutalo 8:1 PTF QIAO Sen
CHN
R32 Men -80kg
PUR
SANCHEZ Juan 0:6 PTF BAYGUT Ridvan
TUR
R32 Men -80kg
USA
LOPEZ Steven 4:1 PTF SCOTT Vaughn
NZL
R32 Men -80kg
JOR
ALADARBI Anas 0:6 PTF GARCIA HEMME Nicolas
ESP
R32 Men -80kg
KOR
HAN Kyeore 13:7 PTF HYPOLITE Lenn
TTO
R32 Men -80kg
IRI
ABDOLLAHI Farzad 4:2 PTF GBANE Abdoulaye
CIV
F Men +58kg
TPE
WEI Chen-Yang 6:5 PTF KIM Tae-hun
KOR
SF Men +58kg
KOR
KIM Tae-hun 11:3 PTF MOSTEAN LORON Hadi
IRI
SF Men +58kg
TPE
WEI Chen-Yang 2:0 PTF VILLA Damian
USA
QF Men +58kg
KOR
KIM Tae-hun 5:2 PTF KHALIL Safwan
AUS
QF Men +58kg
TPE
WEI Chen-Yang 5:4 PTF ALVES Guilherme
BRA
QF Men +58kg
USA
VILLA Damian 4:3 PTF FERREIRA Marcio
BRA
QF Men +58kg
IRI
MOSTEAN LORON Hadi 5:4 PTF BROOKES Dominic
GBR
R16 Men +58kg
USA
VILLA Damian 14:8 PTF POISEEV Ruslan
RUS
R16 Men +58kg
IRI
MOSTEAN LORON Hadi 16:2 PTG MARINAC Daniel
AUS
R16 Men +58kg
BRA
ALVES Guilherme 12:4 PTF MAGOMEDOV Seyfula
RUS
R16 Men +58kg
GBR
BROOKES Dominic 24:13 PTG CHA Tae-moon
KOR
R16 Men +58kg
CHI
PEREZ Camilo 4:6 PTF KHALIL Safwan
AUS
R16 Men +58kg
KOR
KIM Tae-hun 13:6 PTF ALIYEV Mikayil
AZE
R16 Men +58kg
CRC
OVIEDO Heiner 3:6 PTF FERREIRA Marcio
BRA
R16 Men +58kg
TPE
WEI Chen-Yang 14:6 PTF SANLI Uno
SWE
R32 Men +58kg
AUS
MARINAC Daniel 8:2 PTF WASFY Sherif
EGY
R32 Men +58kg
COL
MUNOZ OVIEDO Oscar 13:24 PTF CHA Tae-moon
KOR
R32 Men +58kg
KOR
KIM Tae-hun 7:2 PTF TLISH Mohamed
LBA
R32 Men +58kg
CRC
OVIEDO Heiner 5:4 SDP RODRIGUEZ Cesar
MEX
R32 Men +58kg
AUS
KHALIL Safwan 6:2 PTF HSU Chia-Lin
TPE
R32 Men +58kg
IRI
MOSTEAN LORON Hadi 8:7 PTF MOHAMMAD FAQIH Ahmad Nabil
INA
R32 Men +58kg
POR
BRAGANCA Rui 7:8 PTF POISEEV Ruslan
RUS
R32 Men +58kg
EGY
SHERIF Hussein 0:4 PTF MAGOMEDOV Seyfula
RUS
R32 Men +58kg
CHI
PEREZ Camilo 8:7 PTF AVELLA Duvan
COL
R32 Men +58kg
USA
VILLA Damian 9:8 PTF HOWE James
USA
R32 Men +58kg
BRA
ALVES Guilherme 9:8 PTF KOLB Sergej
GER
R32 Men +58kg
IRI
BAGHERI DEHCHESHMEH Meisam 3:12 PTF BROOKES Dominic
GBR
R32 Men +58kg
SWE
SANLI Uno 4:3 PTF NAKAVIROJ Jerranat
THA
R32 Men +58kg
BRA
FERREIRA Marcio 0:0 SDP KARAKET Pen-Ek
THA
R32 Men +58kg
AZE
ALIYEV Mikayil 12:1 PTF SHERPA Tashi
USA
F Men +80kg
BRA
CEZáRIO FELIX Guilherme 2:2 SDP CHO Mahama
GBR
SF Men +80kg
GAB
OBAME Anthony 1:2 PTF CEZáRIO FELIX Guilherme
BRA
SF Men +80kg
KOR
CHA Dongmin 7:14 PTF CHO Mahama
GBR
QF Men +80kg
KOR
CHA Dongmin 4:0 PTF WODZICH Volker
GER
QF Men +80kg
BRA
CEZáRIO FELIX Guilherme 3:2 PTF COULOMBE-FORTIER Francois
CAN
QF Men +80kg
GAB
OBAME Anthony 2:1 PTF MA Zhaoyong
CHN
QF Men +80kg
FRA
N'DIAYE M'bar 9:10 SDP CHO Mahama
GBR
R16 Men +80kg
UZB
BAYKUZIYEV Jasur 1:4 PTF COULOMBE-FORTIER Francois
CAN
R16 Men +80kg
GER
WODZICH Volker 7:4 PTF TRAJKOVIC Ivan Konrad
SLO
R16 Men +80kg
KOR
CHA Dongmin 7:1 PTF ALAZOULA Rémy
CAF
R16 Men +80kg
IRI
MARDANI Sajjad 4:10 PTF N'DIAYE M'bar
FRA
R16 Men +80kg
USA
LAMBDIN Stephen 0:2 PTF MA Zhaoyong
CHN
R16 Men +80kg
GBR
CHO Mahama 0:0 DSQ MOLFETTA Carlo
ITA
R16 Men +80kg
GAB
OBAME Anthony 1:0 SDP SARI Ali
TUR
R16 Men +80kg
ITA
BASILE Leonardo 0:0 SUP CEZáRIO FELIX Guilherme
BRA
R32 Men +80kg
ESP
GARCIA Jon 5:9 PTF N'DIAYE M'bar
FRA
R32 Men +80kg
ITA
BASILE Leonardo 0:0 SDP KUZNETSOV Roman
RUS
R32 Men +80kg
CAN
BERGERON Marc Andre 5:12 PTF WODZICH Volker
GER
R32 Men +80kg
CIV
ZOKOU Firmin 3:9 PTF TRAJKOVIC Ivan Konrad
SLO
R32 Men +80kg
IRI
TAJIK Hossein 0:1 SDP SARI Ali
TUR
R32 Men +80kg
KOR
JO Chol-ho 2:3 PTF ALAZOULA Rémy
CAF
R32 Men +80kg
AZE
ISAEV Radik 3:4 PTF LAMBDIN Stephen
USA
R32 Men +80kg
GHA
ADJETEY David 2:4 PTF CEZáRIO FELIX Guilherme
BRA
R32 Men +80kg
UZB
BAYKUZIYEV Jasur 3:0 SDP CHUKWUMERIJE Chika
NGR
R32 Men +80kg
IRI
MARDANI Sajjad 3:1 PTF KRISTOPHER Moitland
CRC
R32 Men +80kg
EGY
AYMAN Mohamed 4:10 PTF CHO Mahama
GBR
F Women -49kg
ESP
YAGUE ENRIQUE Brigitte 9:1 PTF KIM So-hui
KOR
SF Women -49kg
FRA
AZIEZ Yasmina 5:11 PTF KIM So-hui
KOR
SF Women -49kg
CHN
LI Zhaoyi 0:1 SDP YAGUE ENRIQUE Brigitte
ESP
QF Women -49kg
EGY
ABDELSALAM Nour 0:0 SDP YAGUE ENRIQUE Brigitte
ESP
QF Women -49kg
CHN
LIU Liping 3:6 PTF KIM So-hui
KOR
QF Women -49kg
CAN
PHAN Melanie 2:5 PTF LI Zhaoyi
CHN
QF Women -49kg
MEX
MANJARREZ Itzel 3:3 SUP AZIEZ Yasmina
FRA
R16 Women -49kg
FRA
AZIEZ Yasmina 2:0 PTF ALEGRIA PENA Jannet
MEX
R16 Women -49kg
TUR
YILDIRIM Rukiye 8:9 SDP MANJARREZ Itzel
MEX
R16 Women -49kg
ESP
TORRONTEGUI RONCO Elaia 2:8 PTF KIM So-hui
KOR
R16 Women -49kg
CAN
YONG Yvette Hui Hua 7:9 PTF ABDELSALAM Nour
EGY
R16 Women -49kg
BRA
TANG SING Iris 2:4 SDP YAGUE ENRIQUE Brigitte
ESP
R16 Women -49kg
GBR
BARNES Georgia 0:0 SDP LI Zhaoyi
CHN
R16 Women -49kg
HUN
GONDA Ivett 1:4 PTF LIU Liping
CHN
R32 Women -49kg
EGY
ABDELSALAM Nour 4:3 PTF ZAMORA GORDILLO Elizabeth
GUA
R32 Women -49kg
GRE
KOUTSOU Ioanna 2:5 PTF MANJARREZ Itzel
MEX
R32 Women -49kg
CAN
YONG Yvette Hui Hua 2:1 PTF LOPEZ RODRIGUEZ Carola Malvina
ARG
R32 Women -49kg
TPE
LIAO WEI CHUN 0:0 SDP ALEGRIA PENA Jannet
MEX
R32 Women -49kg
NZL
KILDAY Andrea 3:7 PTF TORRONTEGUI RONCO Elaia
ESP
R32 Women -49kg
USA
CRAIG Chalotte 1:7 PTF LI Zhaoyi
CHN
R32 Women -49kg
PER
DIEZ CANSECO VERDE Lizbeth 1:2 PTF LIU Liping
CHN
R32 Women -49kg
GBR
BARNES Georgia 5:4 PTF LAI Janike
NOR
R32 Women -49kg
FRA
AZIEZ Yasmina 6:1 PTF MANZ Sumeyye
GER
R32 Women -49kg
RUS
MOZLOVA Anastasia 6:8 PTF GONDA Ivett
HUN
R32 Women -49kg
BRA
ARAKAKI Katia 3:12 PTF TANG SING Iris
BRA
F Women -57kg
ESP
CALVO GOMEZ Eva 4:2 PTF JONES Jade
GBR
SF Women -57kg
GBR
JONES Jade 4:3 PTF HOU Yuzhuo
CHN
SF Women -57kg
FRA
LIBORIO Floriane 0:1 SDP CALVO GOMEZ Eva
ESP
QF Women -57kg
FRA
LIBORIO Floriane 0:0 SUP LEWIS Cheyenne
USA
QF Women -57kg
KOR
KIM So-hee 1:3 PTF HOU Yuzhuo
CHN
QF Women -57kg
KOR
KIM Yu-jin 6:7 PTF CALVO GOMEZ Eva
ESP
QF Women -57kg
GBR
JONES Jade 10:2 PTF WAHBA Hedaya
EGY
R16 Women -57kg
ESP
CALVO GOMEZ Eva 7:2 PTF TSENG Li-Cheng
TPE
R16 Women -57kg
GBR
JONES Jade 15:2 PTF FISHER Caroline
GBR
R16 Women -57kg
FRA
LIBORIO Floriane 0:0 SDP CARSTENS SALCEDA Carolena
PAN
R16 Women -57kg
KOR
KIM So-hee 7:1 PTF WANG Yun
CHN
R16 Women -57kg
AZE
AGHAKISHIYEVA Gunay 3:9 PTF HOU Yuzhuo
CHN
R16 Women -57kg
USA
LEWIS Cheyenne 11:7 PTF YANGIN Hatice
TUR
R16 Women -57kg
KOR
KIM Yu-jin 12:8 PTF MININA Daria
RUS
R16 Women -57kg
CRO
ZUBCIC Martina 4:6 PTF WAHBA Hedaya
EGY
R32 Women -57kg
KOR
KIM Yu-jin 5:1 PTF LARA Diana
MEX
R32 Women -57kg
CHN
WANG Yun 6:2 PTF DOSSOU GBETE Aline
FRA
R32 Women -57kg
AZE
AGHAKISHIYEVA Gunay 10:1 PTF CONTRERAS LOYOLA Yeny
CHI
R32 Women -57kg
GBR
FISHER Caroline 6:3 PTF ARAUJO Rafaela
BRA
R32 Women -57kg
SUI
BEZZOLA Manuela 0:1 PTF CARSTENS SALCEDA Carolena
PAN
R32 Women -57kg
RUS
MININA Daria 3:1 PTF PATIÑO Doris
COL
R32 Women -57kg
ESP
CALVO GOMEZ Eva 4:0 PTF KHAFIZOVA Kristina
RUS
R32 Women -57kg
PUR
CARTAGENA Emely Johan 3:5 PTF TSENG Li-Cheng
TPE
R32 Women -57kg
GBR
JONES Jade 10:1 PTF CHAVEZ Jessica
MEX
R32 Women -57kg
KOR
KIM So-hee 0:0 PTF DIEDHIOU Bineta
SEN
R32 Women -57kg
CRO
GLASNOVIC NIKITA 0:7 PTF YANGIN Hatice
TUR
R32 Women -57kg
USA
PALMA Nicole 1:16 PTF WAHBA Hedaya
EGY
R32 Women -57kg
CRO
ZUBCIC Martina 0:0 DSQ LANG Chynea
AUS
R32 Women -57kg
EGY
ABDELKADER Radwa 1:4 PTF LEWIS Cheyenne
USA
F Women -67kg
TPE
CHUANG CHIA CHIA 2:9 PTF JOHANSSON Elin
SWE
SF Women -67kg
RUS
BARYSHNIKOVA Anastasia 0:2 PTF JOHANSSON Elin
SWE
SF Women -67kg
FRA
NIARE Haby 3:7 PTF CHUANG CHIA CHIA
TPE
QF Women -67kg
SWE
JOHANSSON Elin 11:6 PTF KIM Hwilang
KOR
QF Women -67kg
FRA
NIARE Haby 6:0 PTF MCPHERSON Paige
USA
QF Women -67kg
GER
BACHMANN Rabia 0:6 PTF BARYSHNIKOVA Anastasia
RUS
QF Women -67kg
AZE
AZIZOVA Farida 2:10 PTF CHUANG CHIA CHIA
TPE
R16 Women -67kg
FRA
NIARE Haby 2:0 PTF VAN BAAREN Joyce
NED
R16 Women -67kg
KOR
KIM Hwilang 8:4 PTF MARTON Carmen
AUS
R16 Women -67kg
GER
BACHMANN Rabia 12:6 PTF MATIJASEVIC Petra
MKD
R16 Women -67kg
RUS
TIMOFEEVA Marina 1:7 PTF CHUANG CHIA CHIA
TPE
R16 Women -67kg
SUI
KLÄY Nina 0:1 SDP MCPHERSON Paige
USA
R16 Women -67kg
SWE
JOHANSSON Elin 6:2 PTF AITMUKHAMBETOVA Gulnafis
KAZ
R16 Women -67kg
CIV
GBAGBI Ruth 1:4 PTF AZIZOVA Farida
AZE
R16 Women -67kg
CAN
PAGNOTTA Melissa 8:9 SDP BARYSHNIKOVA Anastasia
RUS
R32 Women -67kg
ESP
PIÑEIRO DEVESA Lua 0:8 PTF BARYSHNIKOVA Anastasia
RUS
R32 Women -67kg
BRA
VASCONCELOS Julia 1:7 PTF PAGNOTTA Melissa
CAN
R32 Women -67kg
AUS
EMBER Eve 0:13 PTG TIMOFEEVA Marina
RUS
R32 Women -67kg
SUI
KLÄY Nina 0:0 DSQ MOUEGA Urgence
GAB
R32 Women -67kg
CAN
ILIESCO Nathalie 0:0 SUP VAN BAAREN Joyce
NED
R32 Women -67kg
KOR
OH Hyeri 8:12 PTF AITMUKHAMBETOVA Gulnafis
KAZ
R32 Women -67kg
CHN
ZHANG Hua 0:6 PTF GBAGBI Ruth
CIV
R32 Women -67kg
AZE
AZIZOVA Farida 3:1 PTF ALVARADO Katherine
CRC
R32 Women -67kg
COL
DUMAR Katherine 0:0 SDP KIM Hwilang
KOR
R32 Women -67kg
CRO
SUMIC Marina 6:7 PTF CHUANG CHIA CHIA
TPE
R32 Women -67kg
GBR
REYNOLDS Maria 0:13 PTF MCPHERSON Paige
USA
R32 Women -67kg
MKD
MATIJASEVIC Petra 4:2 PTF ANIC Franka
SLO
R32 Women -67kg
SWE
JOHANSSON Elin 5:3 PTF WIET HENIN Magda
FRA
R32 Women -67kg
TUR
TATAR Nur 8:9 PTF BACHMANN Rabia
GER
F Women +67kg
KOR
LEE In Jong 1:2 PTF IVANOVA Olga
RUS
SF Women +67kg
KOR
LEE In Jong 9:6 PTF ACOSTA Briseida
MEX
SF Women +67kg
RUS
IVANOVA Olga 12:3 PTF OOGINK Reshmie
NED
QF Women +67kg
MEX
ACOSTA Briseida 7:4 PTF AN Saebom
KOR
QF Women +67kg
RUS
IVANOVA Olga 11:10 PTF EPANGUE Gwladys
FRA
QF Women +67kg
FRA
GRAFFE Anne-Caroline 2:5 PTF LEE In Jong
KOR
QF Women +67kg
NED
OOGINK Reshmie 1:0 PTF MANDIC Milica
SRB
R16 Women +67kg
FRA
GRAFFE Anne-Caroline 4:0 PTF HAMON Lauren
USA
R16 Women +67kg
SWE
IKONEN Casandra 0:1 PTF MANDIC Milica
SRB
R16 Women +67kg
SLO
RAJHER Nusa 2:4 PTF OOGINK Reshmie
NED
R16 Women +67kg
KOR
AN Saebom 5:1 PTF ESPINOZA Maria del Rosario
MEX
R16 Women +67kg
RUS
IVANOVA Olga 9:5 PTF WALKDEN Bianca
GBR
R16 Women +67kg
MEX
ACOSTA Briseida 7:2 PTF ALLEN Stephanie
GBR
R16 Women +67kg
KAZ
DENIZ Cansel 1:4 PTF EPANGUE Gwladys
FRA
R16 Women +67kg
PUR
MARTINEZ Nikki 0:9 PTF LEE In Jong
KOR
R32 Women +67kg
KOR
AN Saebom 5:1 PTF SIMON ALAMO Rosanna
ESP
R32 Women +67kg
USA
HAMON Lauren 0:0 SUP ZHENG Shuyin
CHN
R32 Women +67kg
CAN
VOKEY Jasmine 3:13 PTF IKONEN Casandra
SWE
R32 Women +67kg
GBR
WALKDEN Bianca 4:1 PTF VANEGAS Sandra
COL
R32 Women +67kg
AUT
KURTOVIC Edines 0:0 SUP LEE In Jong
KOR
R32 Women +67kg
ESP
GOMEZ MARTINEZ Elena 1:6 PTF OOGINK Reshmie
NED
R32 Women +67kg
AUS
STEVENS Tassya 3:7 PTF DENIZ Cansel
KAZ
R32 Women +67kg
SLO
RAJHER Nusa 7:2 PTF TEPAVAC Ana
SRB
R32 Women +67kg
MEX
ACOSTA Briseida 8:4 PTF KONIEVA Maryna
UKR