Manchester 2014 World Taekwondo Grand Prix

Match Results

Weight category
F Men -58kg
CHN
ZHAO Shuai 0:1 GDP ASHOURZADEH FALLAH Farzan
IRI
SF Men -58kg
CHN
ZHAO Shuai 12:10 PTF RODRIGUEZ Cesar
MEX
SF Men -58kg
IRI
ASHOURZADEH FALLAH Farzan 9:6 PTF BRAGANCA Rui
POR
QF Men -58kg
KOR
KIM Tae-hun 6:11 PTF ZHAO Shuai
CHN
QF Men -58kg
BEL
KETBI Si Mohamed 3:6 PTF RODRIGUEZ Cesar
MEX
QF Men -58kg
IRI
ASHOURZADEH FALLAH Farzan 11:5 PTF NAVARRO Carlos
MEX
QF Men -58kg
CHI
PEREZ Camilo 3:6 PTF BRAGANCA Rui
POR
R16 Men -58kg
BEL
KETBI Si Mohamed 8:4 PTF ALIYEV Mikayil
AZE
R16 Men -58kg
FRA
CHELLAMOOTOO Dylan 3:6 PTF BRAGANCA Rui
POR
R16 Men -58kg
ARG
GUZMAN Lucas 2:5 PTF NAVARRO Carlos
MEX
R16 Men -58kg
AUS
KHALIL Safwan 0:0 WDR PEREZ Camilo
CHI
R16 Men -58kg
KOR
CHA Tae-moon 8:20 PTG ASHOURZADEH FALLAH Farzan
IRI
R16 Men -58kg
KOR
KIM Tae-hun 16:4 PTF HUANG CHENG-CHING
TPE
R16 Men -58kg
GBR
PEARCE Feyi 1:9 PTF ZHAO Shuai
CHN
R16 Men -58kg
CRO
JARLONI Stipe 1:12 PTF RODRIGUEZ Cesar
MEX
R32 Men -58kg
ARG
GUZMAN Lucas 6:5 PTF DIMITROV Stepan
MDA
R32 Men -58kg
CRC
OVIEDO Heiner 5:8 PTF JARLONI Stipe
CRO
R32 Men -58kg
CHI
MORALES Ignacio 5:14 PTF HUANG CHENG-CHING
TPE
R32 Men -58kg
EGY
SHERIF Hussein 3:13 PTF KETBI Si Mohamed
BEL
R32 Men -58kg
GER
KOLB Sergej 0:12 PTG ASHOURZADEH FALLAH Farzan
IRI
R32 Men -58kg
MEX
NAVARRO Carlos 12:2 PTF TUNCAT Levent
GER
R32 Men -58kg
CHN
ZHAO Shuai 8:7 PTF MOSTEAN LORON Hadi
IRI
R32 Men -58kg
COL
AVELLA Duvan 10:15 PTF ALIYEV Mikayil
AZE
R32 Men -58kg
AUS
KHALIL Safwan 3:3 DSQ HOWE James
USA
R32 Men -58kg
GBR
PEARCE Feyi 6:1 PTF FERREIRA Marcio
BRA
R32 Men -58kg
CHI
PEREZ Camilo 10:8 PTF SHAWKY Elsaid
EGY
R32 Men -58kg
FRA
CHELLAMOOTOO Dylan 16:15 PTF POISEEV Ruslan
RUS
F Men -68kg
KOR
LEE Daehoon 15:14 PTF ACHAB Jaouad
BEL
SF Men -68kg
KOR
LEE Daehoon 9:5 PTF HUANG Jiannan
CHN
SF Men -68kg
USA
LOPEZ Mark 5:12 PTF ACHAB Jaouad
BEL
QF Men -68kg
USA
LOPEZ Mark 2:1 PTF DIEYE Balla
SEN
QF Men -68kg
KOR
LEE Daehoon 16:7 PTF SILVA Mario
POR
QF Men -68kg
BEL
ACHAB Jaouad 1:0 GDP ASBAGHIKHANGHAH Behnam
IRI
QF Men -68kg
MEX
GUTIERREZ Saul 3:5 PTF HUANG Jiannan
CHN
R16 Men -68kg
SEN
DIEYE Balla 1:0 GDP BARCLAIS Stevens
FRA
R16 Men -68kg
CHN
HUANG Jiannan 11:5 PTF DENISENKO Alexey
RUS
R16 Men -68kg
GBR
HARVEY Michael 2:10 PTF ASBAGHIKHANGHAH Behnam
IRI
R16 Men -68kg
KOR
LEE Daehoon 4:3 PTF KIM Hun
KOR
R16 Men -68kg
THA
KITWIJARN Akkarin 0:1 GDP GUTIERREZ Saul
MEX
R16 Men -68kg
TUR
TAZEGUL Servet 0:0 WDR LOPEZ Mark
USA
R16 Men -68kg
POR
SILVA Mario 3:2 GDP BAGHERI MOTAMED Mohammad
IRI
R16 Men -68kg
CAN
BHAT Siddhartha King 7:11 PTF ACHAB Jaouad
BEL
R32 Men -68kg
MEX
GUTIERREZ Saul 11:4 PTF NIKITIN Vasilii
RUS
R32 Men -68kg
SLO
PANTAR Jure 3:15 PTG ACHAB Jaouad
BEL
R32 Men -68kg
USA
LOPEZ Mark 8:6 PTF ASAL Mohamed
EGY
R32 Men -68kg
SEN
DIEYE Balla 5:4 PTF ROSILLO ATENCIA Jose Antonio
ESP
R32 Men -68kg
GBR
GAYLE Jordan 6:7 PTF SILVA Mario
POR
R32 Men -68kg
CRO
GRGIC Filip 4:8 PTF KIM Hun
KOR
R32 Men -68kg
FRA
BARCLAIS Stevens 6:5 PTF GONZALEZ BONILLA Joel
ESP
R32 Men -68kg
GBR
STAMPER Martin 9:10 PTF BAGHERI MOTAMED Mohammad
IRI
R32 Men -68kg
MEX
MENDOZA Abel 4:7 PTF KITWIJARN Akkarin
THA
R32 Men -68kg
CAN
POTVIN Maxime 0:1 GDP BHAT Siddhartha King
CAN
R32 Men -68kg
GBR
HARVEY Michael 9:8 PTF ARVENTII Vladislav
MDA
R32 Men -68kg
USA
JENNINGS Terrence 6:7 PTF HUANG Jiannan
CHN
F Men -80kg
GBR
COOK Aaron 11:13 PTF KHODABAKHSHI Mahdi
SRB
SF Men -80kg
IRI
HAJIZAVAREH Masoud 3:5 PTF KHODABAKHSHI Mahdi
SRB
SF Men -80kg
GBR
COOK Aaron 4:4 KO GUELEC Tahir
GER
QF Men -80kg
GER
GUELEC Tahir 1:0 GDP SANSUM Damon
GBR
QF Men -80kg
GBR
COOK Aaron 14:12 PTF AZIZOV Ramin
AZE
QF Men -80kg
IRI
HAJIZAVAREH Masoud 6:2 PTF RAFALOVICH Nikita
UZB
QF Men -80kg
SRB
KHODABAKHSHI Mahdi 3:0 PTF YEREMYAN Arman
ARM
R16 Men -80kg
UZB
RAFALOVICH Nikita 6:5 PTF CRISMANICH Sebastian Eduardo
ARG
R16 Men -80kg
UZB
RAFALOVICH Maksim 3:5 PTF KHODABAKHSHI Mahdi
SRB
R16 Men -80kg
GBR
COOK Aaron 14:12 PTF CISSE Cheick Sallah
CIV
R16 Men -80kg
MEX
LIZARRAGA Rene 1:7 PTF AZIZOV Ramin
AZE
R16 Men -80kg
GBR
SANSUM Damon 17:9 PTF ADRIANO Uriel
MEX
R16 Men -80kg
ARM
YEREMYAN Arman 6:1 PTF GAUN Albert
RUS
R16 Men -80kg
GER
GUELEC Tahir 1:0 GDP HYPOLITE Lenn
TTO
R16 Men -80kg
GBR
MUHAMMAD Lutalo 7:8 PTF HAJIZAVAREH Masoud
IRI
R32 Men -80kg
CIV
CISSE Cheick Sallah 21:8 PTF DELA CRUZ Christian Al
PHI
R32 Men -80kg
POL
PAZINSKI Piotr 6:8 PTF AZIZOV Ramin
AZE
R32 Men -80kg
GBR
SANSUM Damon 19:13 PTF KASSI Anicet
CIV
R32 Men -80kg
KOR
KIM Yoo-jin 1:6 PTF CRISMANICH Sebastian Eduardo
ARG
R32 Men -80kg
USA
LOPEZ Steven 4:12 PTF RAFALOVICH Nikita
UZB
R32 Men -80kg
MEX
LIZARRAGA Rene 5:3 PTF BAYGUT Ridvan
TUR
R32 Men -80kg
GER
GUELEC Tahir 9:8 PTF DEER Andrew
GBR
R32 Men -80kg
RUS
KOTKOV Anton 3:9 PTF YEREMYAN Arman
ARM
R32 Men -80kg
FRA
MAIZEROI Torann 4:6 PTF RAFALOVICH Maksim
UZB
R32 Men -80kg
TUN
OUESLATI Oussama 4:5 PTF KHODABAKHSHI Mahdi
SRB
R32 Men -80kg
BRA
MOURA Henrique 0:3 PTG HAJIZAVAREH Masoud
IRI
R32 Men -80kg
TTO
HYPOLITE Lenn 3:0 GDP SARI Yunus
TUR
F Men +80kg
UZB
BAYKUZIYEV Jasur 1:3 PTF WODZICH Volker
GER
SF Men +80kg
GER
WODZICH Volker 1:0 PTF SILLA Arman-Marshall
BLR
SF Men +80kg
UZB
BAYKUZIYEV Jasur 5:1 PTF MARDANI Sajjad
IRI
QF Men +80kg
BLR
SILLA Arman-Marshall 13:5 PTF CHA Dongmin
KOR
QF Men +80kg
CIV
GBANE Seydou 3:5 PTF BAYKUZIYEV Jasur
UZB
QF Men +80kg
FRA
N'DIAYE M'bar 4:7 PTF WODZICH Volker
GER
QF Men +80kg
IRI
MARDANI Sajjad 11:2 PTF MOLFETTA Carlo
ITA
R16 Men +80kg
NGR
CHUKWUMERIJE Chika 1:2 PTF BAYKUZIYEV Jasur
UZB
R16 Men +80kg
ITA
MOLFETTA Carlo 2:0 PTF CHO Mahama
GBR
R16 Men +80kg
GAB
OBAME Anthony 4:1 WDR GBANE Seydou
CIV
R16 Men +80kg
FRA
N'DIAYE M'bar 10:2 PTF LIU Xiaobo
CHN
R16 Men +80kg
BLR
SILLA Arman-Marshall 7:1 PTF BASILE Leonardo
ITA
R16 Men +80kg
IRI
MARDANI Sajjad 11:3 PTF SARI Ali
TUR
R16 Men +80kg
UZB
SHOKIN Dmitriy 4:8 PTF CHA Dongmin
KOR
R16 Men +80kg
GER
WODZICH Volker 2:0 PTF KUZNETSOV Roman
RUS
R32 Men +80kg
NED
WANROOIJ Jeroen 7:10 PTF BAYKUZIYEV Jasur
UZB
R32 Men +80kg
FRA
N'DIAYE M'bar 16:12 PTF WALKER Lyle
GBR
R32 Men +80kg
CAN
BERGERON Marc Andre 3:5 PTF GBANE Seydou
CIV
R32 Men +80kg
IRI
MARDANI Sajjad 7:2 PTF HATOWSKI Piotr
POL
R32 Men +80kg
GER
WODZICH Volker 7:5 PTF LOPEZ Misael
MEX
R32 Men +80kg
CHN
LIU Xiaobo 4:2 PTF LAMBDIN Stephen
USA
R32 Men +80kg
AZE
ISAEV Radik 2:3 PTF CHUKWUMERIJE Chika
NGR
R32 Men +80kg
RUS
KUZNETSOV Roman 12:6 PTF TRAJKOVIC Ivan Konrad
SLO
R32 Men +80kg
CRC
KRISTOPHER Moitland 4:8 PTG CHO Mahama
GBR
R32 Men +80kg
TUN
TRABELSI Yassine 2:11 PTF SILLA Arman-Marshall
BLR
R32 Men +80kg
KOR
JO Chol-ho 10:12 PTF BASILE Leonardo
ITA
R32 Men +80kg
ITA
MOLFETTA Carlo 6:4 PTF BACHMANN Alexander
GER
R32 Men +80kg
ESP
ROS GÓMEZ Daniel 3:4 PTF SARI Ali
TUR
R32 Men +80kg
BRA
CEZáRIO FELIX Guilherme 2:12 PTF SHOKIN Dmitriy
UZB
F Women -49kg
ESP
YAGUE ENRIQUE Brigitte 4:2 PTF GONDA Ivett
HUN
SF Women -49kg
CRO
ZANINOVIC Lucija 4:5 PTF YAGUE ENRIQUE Brigitte
ESP
SF Women -49kg
HUN
GONDA Ivett 2:0 PTF AZIEZ Yasmina
FRA
QF Women -49kg
CRO
ZANINOVIC Lucija 7:3 PTF WONGPATTANAKIT Panipak
THA
QF Women -49kg
BRA
REIS Talisca 0:0 GDP AZIEZ Yasmina
FRA
QF Women -49kg
ESP
YAGUE ENRIQUE Brigitte 10:2 PTF ABDELSALAM Nour
EGY
QF Women -49kg
HUN
GONDA Ivett 1:0 GDP LYCHAGINA Alexandra
RUS
R16 Women -49kg
USA
CRAIG Chalotte 0:3 GDP AZIEZ Yasmina
FRA
R16 Women -49kg
BRA
REIS Talisca 1:0 GDP LIN Wan-Ting
TPE
R16 Women -49kg
CRO
ZANINOVIC Lucija 14:5 PTF TANG SING Iris
BRA
R16 Women -49kg
KOR
KIM Jaeah 5:10 PTF LYCHAGINA Alexandra
RUS
R16 Women -49kg
GBR
BAILEY Asia 3:13 PTF WONGPATTANAKIT Panipak
THA
R16 Women -49kg
ESP
YAGUE ENRIQUE Brigitte 11:6 PTF ALEGRIA PENA Jannet
MEX
R16 Women -49kg
UKR
ROMOLDANOVA Iryna 1:2 PTF ABDELSALAM Nour
EGY
R16 Women -49kg
KOR
KIM So-hui 10:13 PTF GONDA Ivett
HUN
R32 Women -49kg
TUR
YILDIRIM Rukiye 7:8 PTF REIS Talisca
BRA
R32 Women -49kg
MEX
ALEGRIA PENA Jannet 9:3 PTF MUSTAPHA Hajer
FRA
R32 Women -49kg
BRA
TANG SING Iris 9:1 PTF TORRONTEGUI RONCO Elaia
ESP
R32 Women -49kg
HUN
GONDA Ivett 1:0 PTF DIEZ CANSECO VERDE Lizbeth
PER
R32 Women -49kg
CYP
KOUTTOUKI Kyriaki 1:4 PTF ROMOLDANOVA Iryna
UKR
R32 Women -49kg
GBR
BAILEY Asia 13:6 PTF SOROKA Ganna
UKR
R32 Women -49kg
RUS
LYCHAGINA Alexandra 2:1 PTF LI Zhaoyi
CHN
R32 Women -49kg
RUS
MOZLOVA Anastasia 7:10 PTF CRAIG Chalotte
USA
R32 Women -49kg
THA
WONGPATTANAKIT Panipak 2:0 PTF MANJARREZ Itzel
MEX
R32 Women -49kg
CAN
YONG Yvette Hui Hua 3:6 PTF KIM Jaeah
KOR
R32 Women -49kg
TPE
LIN Wan-Ting 6:5 PTF TOURAN Dana
JOR
F Women -57kg
ESP
CALVO GOMEZ Eva 1:0 GDP JONES Jade
GBR
SF Women -57kg
ESP
CALVO GOMEZ Eva 7:2 PTF LEE Ah-Reum
KOR
SF Women -57kg
JPN
HAMADA Mayu 0:12 PTG JONES Jade
GBR
QF Women -57kg
KOR
KIM So-hee 4:11 PTF JONES Jade
GBR
QF Women -57kg
CRO
ZANINOVIC Ana 5:10 PTF HAMADA Mayu
JPN
QF Women -57kg
ESP
CALVO GOMEZ Eva 9:7 PTF ABDELKADER Radwa
EGY
QF Women -57kg
KOR
LEE Ah-Reum 13:1 PTF BOOTH Rachelle
GBR
R16 Women -57kg
KOR
KIM So-hee 13:1 PTG YANGIN Hatice
TUR
R16 Women -57kg
RUS
KIM Ekaterina 4:8 PTF HAMADA Mayu
JPN
R16 Women -57kg
EGY
ABDELKADER Radwa 9:1 PTF HOU Yuzhuo
CHN
R16 Women -57kg
EGY
WAHBA Hedaya 4:6 PTF LEE Ah-Reum
KOR
R16 Women -57kg
FIN
MIKKONEN Suvi 5:17 PTG BOOTH Rachelle
GBR
R16 Women -57kg
ESP
CALVO GOMEZ Eva 7:0 PTF BEN ALI Rahma
TUN
R16 Women -57kg
MEX
CHAVEZ Jessica 0:13 PTG JONES Jade
GBR
R16 Women -57kg
CRO
ZANINOVIC Ana 12:6 PTF LARA Diana
MEX
R32 Women -57kg
CRO
ZUBCIC Martina 6:7 GDP CHAVEZ Jessica
MEX
R32 Women -57kg
TUN
BEN ALI Rahma 9:8 GDP AGHAKISHIYEVA Gunay
AZE
R32 Women -57kg
KOR
KIM So-hee 6:1 PTF HUANG YUN-WEN
TPE
R32 Women -57kg
GER
FROEMMING Anna-Lena 0:1 GDP YANGIN Hatice
TUR
R32 Women -57kg
PAN
CARSTENS SALCEDA Carolena 6:7 PTF HAMADA Mayu
JPN
R32 Women -57kg
SUI
BEZZOLA Manuela 2:3 GDP LARA Diana
MEX
R32 Women -57kg
KOR
LEE Ah-Reum 4:3 PTF WANG Yun
CHN
R32 Women -57kg
EGY
WAHBA Hedaya 6:1 PTF DIKEN Durdane
TUR
R32 Women -57kg
FIN
MIKKONEN Suvi 6:5 PTF MININA Daria
RUS
R32 Women -57kg
CRO
GLASNOVIC NIKITA 4:5 GDP KIM Ekaterina
RUS
R32 Women -57kg
EGY
ABDELKADER Radwa 7:3 PTF DIOMANDE Banassa
CIV
R32 Women -57kg
HUN
GONDA Evelyn Márta 1:10 PTF HOU Yuzhuo
CHN
R32 Women -57kg
GBR
BOOTH Rachelle 13:1 PTG LIBORIO Floriane
FRA
F Women -67kg
RUS
BARYSHNIKOVA Anastasia 5:2 PTF JOHANSSON Elin
SWE
SF Women -67kg
TUR
TATAR Nur 3:4 PTF BARYSHNIKOVA Anastasia
RUS
SF Women -67kg
SWE
JOHANSSON Elin 3:2 PTF AZIZOVA Farida
AZE
QF Women -67kg
AZE
AZIZOVA Farida 4:3 PTF CHUANG CHIA CHIA
TPE
QF Women -67kg
USA
MCPHERSON Paige 5:6 PTF BARYSHNIKOVA Anastasia
RUS
QF Women -67kg
SWE
JOHANSSON Elin 8:7 PTF GBAGBI Ruth
CIV
QF Women -67kg
FRA
NIARE Haby 1:6 PTF TATAR Nur
TUR
R16 Women -67kg
ESP
PIÑEIRO DEVESA Lua 0:12 PTF CHUANG CHIA CHIA
TPE
R16 Women -67kg
CIV
GBAGBI Ruth 6:0 PTF KLÄY Nina
SUI
R16 Women -67kg
FRA
NIARE Haby 12:0 PTF MATIJASEVIC Petra
MKD
R16 Women -67kg
CRO
SUMIC Marina 2:9 PTF BARYSHNIKOVA Anastasia
RUS
R16 Women -67kg
CHN
ZHANG Hua 2:6 PTF MCPHERSON Paige
USA
R16 Women -67kg
AZE
AZIZOVA Farida 1:0 GDP HWANG Kyung Seon
KOR
R16 Women -67kg
SWE
JOHANSSON Elin 3:2 PTF GUO Yunfei
CHN
R16 Women -67kg
MEX
OVIEDO Melissa 5:8 PTF TATAR Nur
TUR
R32 Women -67kg
CIV
GBAGBI Ruth 0:0 GDP CHEN Yann Yeu
TPE
R32 Women -67kg
GRE
DIMITROPOULOU Elpida Marina 4:11 PTF KLÄY Nina
SUI
R32 Women -67kg
GBR
WHITEHEAD Stella 3:5 PTF OVIEDO Melissa
MEX
R32 Women -67kg
MKD
MATIJASEVIC Petra 10:1 PTF DUMAR Katherine
COL
R32 Women -67kg
CRO
SUMIC Marina 8:1 PTF TIMOFEEVA Marina
RUS
R32 Women -67kg
BRA
VASCONCELOS Julia 1:11 PTF MCPHERSON Paige
USA
R32 Women -67kg
CAN
PAGNOTTA Melissa 3:15 PTF HWANG Kyung Seon
KOR
R32 Women -67kg
CHN
GUO Yunfei 8:4 PTF BACHMANN Rabia
GER
R32 Women -67kg
CRC
ALVARADO Katherine 1:4 PTF TATAR Nur
TUR
R32 Women -67kg
CHN
ZHANG Hua 4:2 PTF VAN BAAREN Joyce
NED
R32 Women -67kg
AZE
AZIZOVA Farida 5:0 PTF N'DRI Nadege
CIV
R32 Women -67kg
FRA
WIET HENIN Magda 4:5 PTF PIÑEIRO DEVESA Lua
ESP
F Women +67kg
SRB
MANDIC Milica 7:4 PTF OOGINK Reshmie
NED
SF Women +67kg
NED
OOGINK Reshmie 10:8 PTF AYDIN Asena
TUR
SF Women +67kg
SRB
MANDIC Milica 1:0 GDP LEE In Jong
KOR
QF Women +67kg
FRA
MELLIER Maeva 3:4 GDP OOGINK Reshmie
NED
QF Women +67kg
SRB
MANDIC Milica 5:0 PTF SLAVIN Jade
GBR
QF Women +67kg
TUR
AYDIN Asena 1:0 GDP IVANOVA Olga
RUS
QF Women +67kg
KOR
LEE In Jong 9:7 PTF EPANGUE Gwladys
FRA
R16 Women +67kg
USA
GALLOWAY Jackie 6:9 PTF EPANGUE Gwladys
FRA
R16 Women +67kg
SRB
MANDIC Milica 1:0 GDP RADOS Iva
CRO
R16 Women +67kg
CHN
ZHENG Shuyin 2:7 PTF OOGINK Reshmie
NED
R16 Women +67kg
GBR
SLAVIN Jade 6:5 PTF SIMON ALAMO Rosanna
ESP
R16 Women +67kg
UKR
KONIEVA Maryna 4:6 PTF IVANOVA Olga
RUS
R16 Women +67kg
MEX
ESPINOZA Maria del Rosario 9:13 PTF AYDIN Asena
TUR
R16 Women +67kg
KOR
LEE In Jong 1:0 GDP LI Donghua
CHN
R16 Women +67kg
MEX
ACOSTA Briseida 8:10 PTF MELLIER Maeva
FRA
R32 Women +67kg
USA
GALLOWAY Jackie 6:4 PTF YERGESHOVA Feruza
KAZ
R32 Women +67kg
UKR
KONIEVA Maryna 2:0 PTF ABDULLAEVA Umida
UZB
R32 Women +67kg
UZB
MAMATOVA Natalya 2:3 PTF SIMON ALAMO Rosanna
ESP
R32 Women +67kg
TUR
AYDIN Asena 12:0 PTG HAMON Lauren
USA
R32 Women +67kg
CHN
ZHENG Shuyin 10:0 PTF GOMEZ MARTINEZ Elena
ESP
R32 Women +67kg
GER
WEISS Katharina 1:7 PTF LI Donghua
CHN
R32 Women +67kg
KAZ
DENIZ Cansel 2:1 WDR MELLIER Maeva
FRA
R32 Women +67kg
COL
VANEGAS Sandra 0:10 PTF RADOS Iva
CRO
R32 Women +67kg
GBR
SLAVIN Jade 4:3 GDP TAZEGÜL Melda
GER