Moscow 2017 World Taekwondo Grand Prix

Match Results

Weight category
F Men -58kg
KOR
KIM Tae-hun 0:0 WDR SAWEKWIHAREE Ramnarong
THA
SF Men -58kg
ESP
TORTOSA CABRERA Jesus 12:18 PTF SAWEKWIHAREE Ramnarong
THA
SF Men -58kg
KOR
KIM Tae-hun 25:4 PTF KAZEMI Mohammad
IRI
QF Men -58kg
THA
SAWEKWIHAREE Ramnarong 19:18 PTF RODRIGUEZ Cesar
MEX
QF Men -58kg
ESP
TORTOSA CABRERA Jesus 9:7 GDP ARTAMONOV Mikhail
RUS
QF Men -58kg
THA
HANPRAB Tawin 8:10 PTF KAZEMI Mohammad
IRI
QF Men -58kg
KOR
KIM Tae-hun 25:6 WDR GRITSENKO Vladimir
RUS
R16 Men -58kg
IRI
KAZEMI Mohammad 16:5 PTF KHALIL Safwan
AUS
R16 Men -58kg
RUS
ARTAMONOV Mikhail 13:9 PTF HADIPOUR SEIGHALANI Armin
IRI
R16 Men -58kg
ESP
TORTOSA CABRERA Jesus 30:9 PTG CATER Max
GBR
R16 Men -58kg
GRE
FAKINOS Eleftherios 14:20 PTF RODRIGUEZ Cesar
MEX
R16 Men -58kg
MAR
LAKEHAL OMAR 27:36 PTF SAWEKWIHAREE Ramnarong
THA
R16 Men -58kg
RUS
GRITSENKO Vladimir 16:9 PTF WOOLLEY Jack
IRL
R16 Men -58kg
KOR
KIM Tae-hun 33:13 PTG KAMA Moustapha
SEN
R16 Men -58kg
THA
HANPRAB Tawin 45:28 PTF DENISOV Stanislav
RUS
R32 Men -58kg
RUS
ARTAMONOV Mikhail 23:3 PTG HAIMOVITZ Gili
ISR
R32 Men -58kg
MDA
DIMITROV Stepan 12:19 PTF KAZEMI Mohammad
IRI
R32 Men -58kg
CRC
OVIEDO Heiner 11:31 PTG HADIPOUR SEIGHALANI Armin
IRI
R32 Men -58kg
AZE
MAGOMEDOV Gashim 10:17 PTF DENISOV Stanislav
RUS
R32 Men -58kg
RUS
GRITSENKO Vladimir 28:17 PTF DIMITROV Vadim
MDA
R32 Men -58kg
BRA
TEIXEIRA Venilton 14:16 GDP FAKINOS Eleftherios
GRE
R32 Men -58kg
BEL
BENSALEH Salaheddine 17:18 PTF LAKEHAL OMAR
MAR
R32 Men -58kg
ITA
FLECCA Antonio 21:24 PTF WOOLLEY Jack
IRL
R32 Men -58kg
UKR
MALCHENKO Taras 30:44 PTF SAWEKWIHAREE Ramnarong
THA
R32 Men -58kg
GRE
SIMITSIS Georgios 16:22 PTF KAMA Moustapha
SEN
R32 Men -58kg
KOR
JANG Jun 17:21 PTF CATER Max
GBR
F Men -68kg
KOR
LEE Daehoon 18:11 PTF DENISENKO Alexey
RUS
SF Men -68kg
KOR
LEE Daehoon 19:7 PTF ABUGHAUSH Ahmad
JOR
SF Men -68kg
RUS
DENISENKO Alexey 17:16 PTF MCNEISH Christian
GBR
QF Men -68kg
KOR
LEE Daehoon 39:18 PTG KIM Seok-bae
KOR
QF Men -68kg
RUS
DENISENKO Alexey 20:17 PTF ANDRUN RAZIC Deni
CRO
QF Men -68kg
RUS
MININ Konstantin 7:21 PTF ABUGHAUSH Ahmad
JOR
QF Men -68kg
GBR
MCNEISH Christian 8:0 WDR ACHAB Jaouad
BEL
R16 Men -68kg
AZE
MAMMADOV Mahammad 15:25 PTF ABUGHAUSH Ahmad
JOR
R16 Men -68kg
GBR
MCNEISH Christian 11:9 GDP GUZMAN Lucas
ARG
R16 Men -68kg
MEX
GUTIERREZ Saul 14:21 PTF MININ Konstantin
RUS
R16 Men -68kg
KOR
LEE Daehoon 21:18 PTF PEREZ POLO Javier
ESP
R16 Men -68kg
BEL
KETBI Si Mohamed 5:16 PTF ACHAB Jaouad
BEL
R16 Men -68kg
CRO
ANDRUN RAZIC Deni 11:10 PTF MININ Viacheslav
RUS
R16 Men -68kg
KOR
KIM Seok-bae 29:14 PTF BRECIC Lovre
CRO
R16 Men -68kg
RUS
DENISENKO Alexey 13:5 PTF AKYOL Berkay
TUR
R32 Men -68kg
SRB
VUCKOVIC Nikola 6:10 PTF BRECIC Lovre
CRO
R32 Men -68kg
ARG
GUZMAN Lucas 21:3 PTF AFONCZENKO Thomas
AUS
R32 Men -68kg
KOR
KIM Seok-bae 31:11 PTG PILAVAKIS Ioannis
CYP
R32 Men -68kg
CRO
ANDRUN RAZIC Deni 17:13 PTF MECMAJER Jaroslaw
POL
R32 Men -68kg
BRA
MOURA Henrique 12:29 PTF PEREZ POLO Javier
ESP
R32 Men -68kg
EGY
ALY Youssef 8:10 PTF MININ Konstantin
RUS
R32 Men -68kg
AUS
AUGER Thomas 15:36 PTG AKYOL Berkay
TUR
R32 Men -68kg
RUS
MININ Viacheslav 16:14 PTF TAGHIZADE Aykhan
AZE
R32 Men -68kg
GBR
LONGOBARDI Peter 5:7 PTF MAMMADOV Mahammad
AZE
R32 Men -68kg
BEL
KETBI Si Mohamed 29:23 PTF COLON Luis
PUR
R32 Men -68kg
IRI
YAGHOUBIJOUYBARI Abolfazl 11:16 PTF MCNEISH Christian
GBR
F Men -80kg
RUS
KOTKOV Anton 35:26 PTF COOK Aaron
GBR
SF Men -80kg
CIV
CISSE Cheick Sallah 14:17 PTF KOTKOV Anton
RUS
SF Men -80kg
KOR
KIM Hun 13:15 GDP COOK Aaron
GBR
QF Men -80kg
RUS
GAUN Albert 14:19 PTF KIM Hun
KOR
QF Men -80kg
CIV
CISSE Cheick Sallah 24:18 PTF RAFALOVICH Maksim
UZB
QF Men -80kg
RUS
KOTKOV Anton 11:2 PTF EISSA Seif
EGY
QF Men -80kg
CRO
KANAET Toni 17:19 PTF COOK Aaron
GBR
R16 Men -80kg
CHN
QIAO Sen 5:13 PTF RAFALOVICH Maksim
UZB
R16 Men -80kg
POR
FERREIRA Julio 5:9 PTF EISSA Seif
EGY
R16 Men -80kg
RUS
KOTKOV Anton 15:12 PTF KHRAMTCOV Maksim
RUS
R16 Men -80kg
KOR
KIM Hun 11:7 PTF BARBOSA Elvis
PUR
R16 Men -80kg
RUS
GAUN Albert 24:8 PTF MARTON Jack
AUS
R16 Men -80kg
ESP
QUESADA BARRERA Daniel 4:10 PTF KANAET Toni
CRO
R16 Men -80kg
USA
RAHIMI Thomas 11:12 PTF COOK Aaron
GBR
R16 Men -80kg
CIV
CISSE Cheick Sallah 6:5 PTF MARTINEZ GARCIA Raul
ESP
R32 Men -80kg
UZB
RAFALOVICH Nikita 8:9 PTF KOTKOV Anton
RUS
R32 Men -80kg
KOR
KIM Hun 10:9 PTF HORVAT Luka
CRO
R32 Men -80kg
TUN
TRABELSI Yassine 3:5 PTF QUESADA BARRERA Daniel
ESP
R32 Men -80kg
NOR
ASP John 5:20 PTF KANAET Toni
CRO
R32 Men -80kg
ITA
BOTTA Roberto 3:24 PTF KHRAMTCOV Maksim
RUS
R32 Men -80kg
FRA
MAIZEROI Torann 6:7 PTF MARTON Jack
AUS
R32 Men -80kg
UZB
RAFALOVICH Maksim 8:0 PTF SHKARA Hayder
AUS
R32 Men -80kg
USA
RAHIMI Thomas 13:10 PTF CORTEN Nicholas Stefan S.
BEL
R32 Men -80kg
POR
FERREIRA Julio 6:5 SUP ISHIDA Jaysen
USA
R32 Men -80kg
PUR
BARBOSA Elvis 12:10 PTF GUELEC Tahir
GER
R32 Men -80kg
GBR
SANSUM Damon 9:17 PTF QIAO Sen
CHN
R32 Men -80kg
ESP
MARTINEZ GARCIA Raul 5:4 GDP ORDEMANN Richard Andre
NOR
F Men +80kg
KOR
IN Kyo-don 9:12 GDP KUZNETSOV Roman
RUS
SF Men +80kg
RUS
KIRICHENKO Yury 4:12 PTF IN Kyo-don
KOR
SF Men +80kg
CRO
GOLEC Vedran 4:8 PTF KUZNETSOV Roman
RUS
QF Men +80kg
AZE
AZIZOV Ramin 0:12 PTF IN Kyo-don
KOR
QF Men +80kg
RUS
KUZNETSOV Roman 19:5 PTF TRAJKOVIC Ivan Konrad
SLO
QF Men +80kg
GBR
CHO Mahama 13:15 PTF GOLEC Vedran
CRO
QF Men +80kg
RUS
LARIN Vladislav 3:5 PTF KIRICHENKO Yury
RUS
R16 Men +80kg
GBR
CHO Mahama 13:3 PTF HEALY Jonathan
USA
R16 Men +80kg
RUS
KUZNETSOV Roman 7:5 PTF BACHMANN Alexander
GER
R16 Men +80kg
GAB
OBAME Anthony 2:4 PTF AZIZOV Ramin
AZE
R16 Men +80kg
RUS
LARIN Vladislav 10:3 PTF GBANE Seydou
CIV
R16 Men +80kg
ARG
SIO Martín 4:12 PTF TRAJKOVIC Ivan Konrad
SLO
R16 Men +80kg
FRA
EL YAZIDI Omar 3:8 PTF GOLEC Vedran
CRO
R16 Men +80kg
KOR
IN Kyo-don 9:8 PTF LAMBDIN Stephen
USA
R16 Men +80kg
RUS
KIRICHENKO Yury 13:7 PTF JO Chol-ho
KOR
R32 Men +80kg
KOR
IN Kyo-don 30:1 PTG SANDERS Dafydd
NZL
R32 Men +80kg
GER
KESELJ Aleksandar 4:7 PTF BACHMANN Alexander
GER
R32 Men +80kg
FRA
EL YAZIDI Omar 28:5 PTF PEREA TARIRA Jesus
ECU
R32 Men +80kg
ESP
ROS GÓMEZ Daniel 8:13 PTF KIRICHENKO Yury
RUS
R32 Men +80kg
SRB
JOVANOV Drasko 7:10 PTF HEALY Jonathan
USA
R32 Men +80kg
CIV
GBANE Seydou 12:5 PTF SARI Ali
TUR
R32 Men +80kg
ARG
SIO Martín 8:6 GDP ZHAPAROV Ruslan
KAZ
R32 Men +80kg
AZE
AZIZOV Ramin 10:3 PTF YUKSEL Serdar
TUR
F Women -49kg
KOR
KIM So-hui 6:8 PTF WONGPATTANAKIT Panipak
THA
SF Women -49kg
KOR
KIM So-hui 13:0 PTF RODRIGUEZ Camila
COL
SF Women -49kg
SRB
BOGDANOVIC Tijana 3:33 PTF WONGPATTANAKIT Panipak
THA
QF Women -49kg
KOR
KIM So-hui 11:5 PTF KOUTTOUKI Kyriaki
CYP
QF Women -49kg
CRO
TOMIC Kristina 17:18 PTF RODRIGUEZ Camila
COL
QF Women -49kg
SRB
BOGDANOVIC Tijana 15:6 PTF YILDIRIM Rukiye
TUR
QF Women -49kg
KOR
HA Min-Ah 2:18 PTF WONGPATTANAKIT Panipak
THA
R16 Women -49kg
KOR
KIM So-hui 16:4 PTF MUSTAPHA Hajer
FRA
R16 Women -49kg
COL
RODRIGUEZ Camila 20:14 PTF AZIEZ Yasmina
FRA
R16 Women -49kg
UKR
ROMOLDANOVA Iryna 7:16 PTF HA Min-Ah
KOR
R16 Women -49kg
BRA
TANG SING Iris 6:12 PTF TOMIC Kristina
CRO
R16 Women -49kg
RTA
POURYOUNES LANGEROUDI Dina 0:20 PTG WONGPATTANAKIT Panipak
THA
R16 Women -49kg
RUS
IGUMENOVA Svetlana 3:16 PTF YILDIRIM Rukiye
TUR
R16 Women -49kg
SRB
BOGDANOVIC Tijana 8:7 PTF PALMER SOLER Blanca
ESP
R16 Women -49kg
ESP
LAGUNA PEREZ Irene 4:10 PTF KOUTTOUKI Kyriaki
CYP
R32 Women -49kg
RTA
POURYOUNES LANGEROUDI Dina 10:9 PTF SMIRNOVA Maria
RUS
R32 Women -49kg
BRA
REIS Talisca 17:18 PTF MUSTAPHA Hajer
FRA
R32 Women -49kg
AUS
KYRIAZOPOULOS Deanna 0:18 PTG TOMIC Kristina
CRO
R32 Women -49kg
ITA
NICOLI Erica 5:19 PTF HA Min-Ah
KOR
R32 Women -49kg
RUS
IGUMENOVA Svetlana 9:0 PTF GOFFIN Anneleen
BEL
R32 Women -49kg
ESP
PALMER SOLER Blanca 28:1 PTG ISMAILI Maryam
BEL
R32 Women -49kg
RUS
BRYZGALOVA Regina 12:30 PTF LAGUNA PEREZ Irene
ESP
R32 Women -49kg
COL
RODRIGUEZ Camila 3:3 SUP CIDEM Ipek
TUR
F Women -57kg
KOR
KIM So-hee 9:16 PTF LEE Ah-Reum
KOR
SF Women -57kg
BEL
ASEMANI Raheleh 6:26 PTF LEE Ah-Reum
KOR
SF Women -57kg
PAN
CARSTENS SALCEDA Carolena 5:15 PTF KIM So-hee
KOR
QF Women -57kg
LAT
TARVIDA Inese 10:13 PTF ASEMANI Raheleh
BEL
QF Women -57kg
CRO
GLASNOVIC NIKITA 4:17 PTF CARSTENS SALCEDA Carolena
PAN
QF Women -57kg
KOR
KIM So-hee 22:15 PTF FOLGMANN Madeline
GER
QF Women -57kg
CAN
PARK Skylar 14:36 PTG LEE Ah-Reum
KOR
R16 Women -57kg
CAN
PARK Skylar 16:13 PTF VULETIC Bruna
CRO
R16 Women -57kg
GER
FOLGMANN Madeline 19:13 PTF ABDELKADER Radwa
EGY
R16 Women -57kg
GBR
BOOTH Rachelle 7:9 GDP ASEMANI Raheleh
BEL
R16 Women -57kg
TUR
AGRIS Zeliha 12:16 PTF CARSTENS SALCEDA Carolena
PAN
R16 Women -57kg
RUS
KIM Ekaterina 15:21 PTF LEE Ah-Reum
KOR
R16 Women -57kg
KOR
KIM So-hee 14:9 PTF KUDASHOVA Tatiana
RUS
R16 Women -57kg
CRO
GLASNOVIC NIKITA 13:9 PTF MIKKONEN Suvi
FIN
R16 Women -57kg
GER
FROEMMING Anna-Lena 4:12 PTF TARVIDA Inese
LAT
R32 Women -57kg
GBR
BOOTH Rachelle 42:30 PTF STETIC Marija
BIH
R32 Women -57kg
RUS
KIM Ekaterina 7:3 PTF ADAMKIEWICZ Patrycja
POL
R32 Women -57kg
GER
FOLGMANN Madeline 20:8 PTF PILAVAKI Despina
CYP
R32 Women -57kg
BRA
LIMA Josiane 3:24 PTG CARSTENS SALCEDA Carolena
PAN
R32 Women -57kg
BRA
ARAUJO Rafaela 10:15 PTF KUDASHOVA Tatiana
RUS
R32 Women -57kg
COL
GARCIA Laura 11:25 PTF ASEMANI Raheleh
BEL
R32 Women -57kg
LAT
TARVIDA Inese 7:6 PTF ILGUN Hatice Kubra
TUR
R32 Women -57kg
RUS
MININA Daria 5:10 PTF AGRIS Zeliha
TUR
R32 Women -57kg
FIN
MIKKONEN Suvi 15:13 GDP KOTSIS Edina
HUN
R32 Women -57kg
CAN
PARK Skylar 23:3 PTG MALLIEN Clara
FRA
R32 Women -57kg
CRO
VULETIC Bruna 3:0 GDP CALVO GOMEZ Marta
ESP
F Women -67kg
CIV
GBAGBI Ruth 7:4 PTF TATAR Nur
TUR
SF Women -67kg
KOR
OH Hyeri 11:22 PTF GBAGBI Ruth
CIV
SF Women -67kg
USA
MCPHERSON Paige 8:10 GDP TATAR Nur
TUR
QF Women -67kg
CHN
GUO Yunfei 10:15 PTF GBAGBI Ruth
CIV
QF Women -67kg
KOR
OH Hyeri 28:22 PTF WILLIAMS Lauren
GBR
QF Women -67kg
SWE
JOHANSSON Elin 8:14 PTF MCPHERSON Paige
USA
QF Women -67kg
AZE
AZIZOVA Farida 5:9 PTF TATAR Nur
TUR
R16 Women -67kg
KOR
OH Hyeri 12:3 PTF BLUFORD Amanda
USA
R16 Women -67kg
CRO
JELIC Matea 2:6 PTF GBAGBI Ruth
CIV
R16 Women -67kg
CHN
GUO Yunfei 15:13 PTF DUMAR Katherine
COL
R16 Women -67kg
FRA
WIET HENIN Magda 2:12 PTF MCPHERSON Paige
USA
R16 Women -67kg
AZE
AZIZOVA Farida 6:6 SUP BACHMANN Rabia
GER
R16 Women -67kg
UZB
TURSUNKULOVA Nigora 8:13 PTF WILLIAMS Lauren
GBR
R16 Women -67kg
SWE
JOHANSSON Elin 17:11 PTF KOERNDL Vanessa
GER
R16 Women -67kg
UKR
TETEREVIATNYKOVA Tetiana 8:11 PTF TATAR Nur
TUR
R32 Women -67kg
CRO
JELIC Matea 20:3 PTF D'ANGELO Natalia
ITA
R32 Women -67kg
GER
KOERNDL Vanessa 7:4 PTF ALVARADO Katherine
CRC
R32 Women -67kg
UKR
TETEREVIATNYKOVA Tetiana 19:3 PTF YAKOVLEVA Dar'ya
UKR
R32 Women -67kg
KOR
SEO So-young 10:17 PTF BACHMANN Rabia
GER
R32 Women -67kg
FRA
WIET HENIN Magda 3:2 PTF TURUTINA Yulia
RUS
R32 Women -67kg
ESP
CALVAR MARTINEZ Katia 12:23 PTF WILLIAMS Lauren
GBR
R32 Women -67kg
RUS
KHAN Polina 0:0 GDP DUMAR Katherine
COL
R32 Women -67kg
USA
BLUFORD Amanda 6:4 PTF GODEL-CHELMECKA Anika
POL
R32 Women -67kg
RUS
BASHKIROVA Valeriia 4:7 PTF TURSUNKULOVA Nigora
UZB
F Women +67kg
KOR
KIM Bich-na 0:14 PTF WALKDEN Bianca
GBR
SF Women +67kg
RUS
IVANOVA Olga 0:2 GDP KIM Bich-na
KOR
SF Women +67kg
KOR
LEE Da-bin 1:6 PTF WALKDEN Bianca
GBR
QF Women +67kg
POL
KOWALCZUK Aleksandra 1:6 PTF WALKDEN Bianca
GBR
QF Women +67kg
CHN
ZHENG Shuyin 4:6 PTF IVANOVA Olga
RUS
QF Women +67kg
CRO
RADOS Iva 11:12 PTF KIM Bich-na
KOR
QF Women +67kg
KOR
LEE Da-bin 3:1 PTF KUS Nafia
TUR
R16 Women +67kg
GER
BRANDL Lorena 7:13 PTF WALKDEN Bianca
GBR
R16 Women +67kg
CRO
RADOS Iva 12:9 PTF GIACOMINI Laura
ITA
R16 Women +67kg
RUS
ZHDANOVA Karina 3:7 PTF KUS Nafia
TUR
R16 Women +67kg
KOR
KIM Bich-na 7:5 GDP OOGINK Reshmie
NED
R16 Women +67kg
CHN
ZHENG Shuyin 22:2 PTG SKAAR Tina
NOR
R16 Women +67kg
POL
KOWALCZUK Aleksandra 22:2 PTF ZHUNUSSOVA Mereke
KAZ
R16 Women +67kg
GER
SCHNEIDER Yanna 3:6 PTF IVANOVA Olga
RUS
R16 Women +67kg
USA
GALLOWAY Jackie 9:13 PTF LEE Da-bin
KOR
R32 Women +67kg
RUS
ZHDANOVA Karina 0:0 WDR BRAVO HERNANDEZ Jessica Paola
COL
R32 Women +67kg
NOR
SKAAR Tina 13:9 PTF MELLIER Maeva
FRA
R32 Women +67kg
GER
SCHNEIDER Yanna 12:10 PTF MUZYCHKA Olga
RUS
R32 Women +67kg
KAZ
ZHUNUSSOVA Mereke 13:11 GDP GALACHO Raphaella
BRA
R32 Women +67kg
ITA
GIACOMINI Laura 12:11 PTF KONE Mamina
CIV
R32 Women +67kg
FRA
GRAFFE Anne-Caroline 8:9 PTF KIM Bich-na
KOR
R32 Women +67kg
CRO
ADAMIC GOLIC Melani 2:28 PTG LEE Da-bin
KOR
R32 Women +67kg
GER
BRANDL Lorena 27:1 PTG SHAHBAZI Sanaz
USA