Samsun 2015 World Taekwondo Grand Prix

Match Results

Weight category
F Men -58kg
GER
TUNCAT Levent 4:8 PTF BRAGANCA Rui
POR
SF Men -58kg
ARG
GUZMAN Lucas 0:7 PTF BRAGANCA Rui
POR
SF Men -58kg
CHN
ZHAO Shuai 4:5 PTF TUNCAT Levent
GER
QF Men -58kg
MEX
NAVARRO Carlos 6:15 PTF BRAGANCA Rui
POR
QF Men -58kg
KOR
KIM Tae-hun 5:8 PTF ZHAO Shuai
CHN
QF Men -58kg
BEL
KETBI Si Mohamed 8:10 PTF TUNCAT Levent
GER
QF Men -58kg
FRA
CHELLAMOOTOO Dylan 3:4 PTF GUZMAN Lucas
ARG
R16 Men -58kg
IRI
HADIPOUR SEIGHALANI Armin 10:13 PTF ZHAO Shuai
CHN
R16 Men -58kg
MEX
RODRIGUEZ Cesar 5:6 PTF CHELLAMOOTOO Dylan
FRA
R16 Men -58kg
AUS
KHALIL Safwan 2:4 PTF GUZMAN Lucas
ARG
R16 Men -58kg
KOR
CHA Tae-moon 3:15 PTG NAVARRO Carlos
MEX
R16 Men -58kg
KAZ
MAMAYEV Nursultan 11:12 PTF TUNCAT Levent
GER
R16 Men -58kg
KOR
KIM Tae-hun 17:1 PTG OVIEDO Heiner
CRC
R16 Men -58kg
BEL
KETBI Si Mohamed 15:8 PTF TORTOSA CABRERA Jesus
ESP
R16 Men -58kg
BEL
LAACHRAOUI Mourad ABDEL M. 1:4 PTF BRAGANCA Rui
POR
R32 Men -58kg
GBR
CATER Max 11:20 PTF NAVARRO Carlos
MEX
R32 Men -58kg
RUS
POISEEV Ruslan 8:17 PTF TORTOSA CABRERA Jesus
ESP
R32 Men -58kg
TUR
DOLAS Mehmet 8:18 PTF HADIPOUR SEIGHALANI Armin
IRI
R32 Men -58kg
KAZ
MAMAYEV Nursultan 5:4 GDP PIE Luis
DOM
R32 Men -58kg
AUS
KHALIL Safwan 0:0 WDR SIMITSIS Georgios
GRE
R32 Men -58kg
THA
SAWEKWIHAREE Ramnarong 12:16 PTF OVIEDO Heiner
CRC
R32 Men -58kg
TPE
HUANG CHENG-CHING 7:9 PTF LAACHRAOUI Mourad ABDEL M.
BEL
R32 Men -58kg
SRB
GLADOVIC Milos 0:1 GDP ZHAO Shuai
CHN
R32 Men -58kg
FRA
CHELLAMOOTOO Dylan 4:0 PTF ALVES Guilherme
BRA
F Men -68kg
MEX
GUTIERREZ Saul 11:12 PTF DENISENKO Alexey
RUS
SF Men -68kg
IRI
YAGHOUBIJOUYBARI Abolfazl 10:18 PTF GUTIERREZ Saul
MEX
SF Men -68kg
KOR
LEE Daehoon 5:7 PTF DENISENKO Alexey
RUS
QF Men -68kg
MEX
GUTIERREZ Saul 20:8 PTG TAZEGUL Servet
TUR
QF Men -68kg
KOR
LEE Daehoon 10:8 PTF GONZALEZ BONILLA Joel
ESP
QF Men -68kg
AZE
TAGHIZADE Aykhan 2:3 GDP YAGHOUBIJOUYBARI Abolfazl
IRI
QF Men -68kg
IRI
NASSRAZADANY Alireza 1:13 PTG DENISENKO Alexey
RUS
R16 Men -68kg
GBR
STAMPER Martin 4:6 PTF YAGHOUBIJOUYBARI Abolfazl
IRI
R16 Men -68kg
KOR
LEE Daehoon 13:1 PTG LOPEZ Mark
USA
R16 Men -68kg
CRO
GRGIC Filip 17:18 PTF TAZEGUL Servet
TUR
R16 Men -68kg
KOR
KIM Hun 10:11 GDP GONZALEZ BONILLA Joel
ESP
R16 Men -68kg
MEX
GUTIERREZ Saul 13:9 PTF HUANG Jiannan
CHN
R16 Men -68kg
MEX
MENDOZA Abel 3:11 PTF NASSRAZADANY Alireza
IRI
R16 Men -68kg
BEL
ACHAB Jaouad 0:0 WDR TAGHIZADE Aykhan
AZE
R16 Men -68kg
CAN
BHAT Siddhartha King 4:7 PTF DENISENKO Alexey
RUS
R32 Men -68kg
MEX
MENDOZA Abel 11:7 PTF PILAVAKIS Ioannis
CYP
R32 Men -68kg
AUS
AFONCZENKO Thomas 0:19 PTG TAZEGUL Servet
TUR
R32 Men -68kg
KOR
LEE Daehoon 17:5 PTG AKYOL Berkay
TUR
R32 Men -68kg
MEX
GUTIERREZ Saul 19:10 PTF COSTA Nuno
POR
R32 Men -68kg
IRI
YAGHOUBIJOUYBARI Abolfazl 8:2 PTF POTVIN Maxime
CAN
R32 Men -68kg
IRI
NASSRAZADANY Alireza 4:2 PTF SILVA Mario
POR
R32 Men -68kg
FRA
BARCLAIS Stevens 5:10 PTF TAGHIZADE Aykhan
AZE
R32 Men -68kg
USA
JENNINGS Terrence 5:8 GDP GRGIC Filip
CRO
R32 Men -68kg
KOR
KIM Hun 14:2 PTG ROBAK Karol WLADYSLAW
POL
R32 Men -68kg
CAN
BHAT Siddhartha King 7:5 PTF AUGER Thomas
AUS
R32 Men -68kg
RUS
KIM Vladimir 7:11 PTF LOPEZ Mark
USA
R32 Men -68kg
ESP
ROSILLO ATENCIA Jose Antonio 5:7 PTF STAMPER Martin
GBR
R32 Men -68kg
GBR
GAYLE Jordan 3:8 PTF GONZALEZ BONILLA Joel
ESP
R32 Men -68kg
PUR
COLON Luis 7:19 PTG HUANG Jiannan
CHN
F Men -80kg
SRB
KHODABAKHSHI Mahdi 0:0 WDR CISSE Cheick Sallah
CIV
SF Men -80kg
ITA
BOTTA Roberto 10:11 PTF CISSE Cheick Sallah
CIV
SF Men -80kg
SRB
KHODABAKHSHI Mahdi 0:0 WDR HAJIZAVAREH Masoud
IRI
QF Men -80kg
GBR
SANSUM Damon 13:15 PTF HAJIZAVAREH Masoud
IRI
QF Men -80kg
GBR
MUHAMMAD Lutalo 12:17 PTF CISSE Cheick Sallah
CIV
QF Men -80kg
SRB
KHODABAKHSHI Mahdi 10:0 PTF SUNGU Berk Can
TUR
QF Men -80kg
RUS
GAUN Albert 2:3 PTF BOTTA Roberto
ITA
R16 Men -80kg
GBR
MUHAMMAD Lutalo 13:6 PTF MAIZEROI Torann
FRA
R16 Men -80kg
MEX
LIZARRAGA Rene 1:4 PTF SUNGU Berk Can
TUR
R16 Men -80kg
UZB
RAFALOVICH Nikita 2:3 GDP BOTTA Roberto
ITA
R16 Men -80kg
RUS
GAUN Albert 11:10 GDP SARI Yunus
TUR
R16 Men -80kg
CIV
CISSE Cheick Sallah 16:10 PTF COOK Aaron
GBR
R16 Men -80kg
GBR
SANSUM Damon 9:5 PTF ISHIDA Jaysen
USA
R16 Men -80kg
CHN
QIAO Sen 13:14 PTF HAJIZAVAREH Masoud
IRI
R16 Men -80kg
SRB
KHODABAKHSHI Mahdi 13:7 PTF MARTINEZ GARCIA Raul
ESP
R32 Men -80kg
POL
PAZINSKI Piotr 2:15 PTF SARI Yunus
TUR
R32 Men -80kg
ESP
MARTINEZ GARCIA Raul 14:11 PTF SHKARA Hayder
AUS
R32 Men -80kg
ITA
BOTTA Roberto 6:3 PTF GUELEC Tahir
GER
R32 Men -80kg
MEX
LIZARRAGA Rene 6:4 PTF RAFALOVICH Maksim
UZB
R32 Men -80kg
POR
FERREIRA Julio 1:2 PTF QIAO Sen
CHN
R32 Men -80kg
BRA
DE OLIVEIRA BILIA André 3:6 PTF SUNGU Berk Can
TUR
R32 Men -80kg
UZB
RAFALOVICH Nikita 12:2 PTF KOTKOV Anton
RUS
R32 Men -80kg
POR
FERNANDES Michel 3:10 PTF HAJIZAVAREH Masoud
IRI
R32 Men -80kg
CIV
CISSE Cheick Sallah 10:2 PTF MARTON Jack
AUS
R32 Men -80kg
BUL
GEORGIEV Teodor 1:13 PTG MAIZEROI Torann
FRA
R32 Men -80kg
USA
ISHIDA Jaysen 9:6 PTF LOPEZ Steven
USA
R32 Men -80kg
GBR
MUHAMMAD Lutalo 6:5 PTF FEJZIC Damir
SRB
R32 Men -80kg
GBR
SANSUM Damon 17:5 PTF SILA-ON Peerathep
THA
F Men +80kg
KOR
JO Chol-ho 14:8 PTF MARDANI Sajjad
IRI
SF Men +80kg
KOR
JO Chol-ho 8:2 RSC WODZICH Volker
GER
SF Men +80kg
UZB
SHOKIN Dmitriy 5:6 PTF MARDANI Sajjad
IRI
QF Men +80kg
GER
WODZICH Volker 7:5 GDP CHA Dongmin
KOR
QF Men +80kg
IRI
MARDANI Sajjad 11:9 PTF SILLA Arman-Marshall
BLR
QF Men +80kg
KOR
JO Chol-ho 14:7 PTF CHO Mahama
GBR
QF Men +80kg
UZB
SHOKIN Dmitriy 13:0 PTF LAMBDIN Stephen
USA
R16 Men +80kg
UZB
BAYKUZIYEV Jasur 3:4 GDP JO Chol-ho
KOR
R16 Men +80kg
RUS
LARIN Vladislav 12:13 GDP CHA Dongmin
KOR
R16 Men +80kg
USA
LAMBDIN Stephen 6:5 PTF N'DIAYE M'bar
FRA
R16 Men +80kg
BLR
SILLA Arman-Marshall 5:2 PTF ISAEV Radik
AZE
R16 Men +80kg
IRI
MARDANI Sajjad 0:0 WDR AMIDI Omid
IRI
R16 Men +80kg
TUR
KILIC Kaan 6:9 GDP CHO Mahama
GBR
R16 Men +80kg
UZB
SHOKIN Dmitriy 13:1 PTG MOLFETTA Carlo
ITA
R16 Men +80kg
GER
WODZICH Volker 10:7 GDP ROS GÓMEZ Daniel
ESP
R32 Men +80kg
POL
HATOWSKI Piotr 1:4 PTF CHA Dongmin
KOR
R32 Men +80kg
RUS
LARIN Vladislav 13:1 PTG SARI Ali
TUR
R32 Men +80kg
GER
WODZICH Volker 5:3 PTF EL YAZIDI Omar
FRA
R32 Men +80kg
TUR
YUKSEL Serdar 2:3 GDP N'DIAYE M'bar
FRA
R32 Men +80kg
IRI
AMIDI Omid 8:6 PTF BERGERON Marc Andre
CAN
R32 Men +80kg
USA
LAMBDIN Stephen 5:3 PTF WANROOIJ Jeroen
NED
R32 Men +80kg
ESP
ROS GÓMEZ Daniel 5:3 PTF GOLEC Vedran
CRO
R32 Men +80kg
TUR
KILIC Kaan 9:5 PTF SIO Martín
ARG
R32 Men +80kg
ITA
MOLFETTA Carlo 0:0 WDR BASILE Leonardo
ITA
R32 Men +80kg
IRI
MARDANI Sajjad 13:1 PTG SANDERS Dafydd
NZL
R32 Men +80kg
BLR
SILLA Arman-Marshall 9:0 PTF BACHMANN Alexander
GER
R32 Men +80kg
MEX
LOPEZ Misael 2:6 PTF JO Chol-ho
KOR
R32 Men +80kg
VEN
RIVAS Carlos 1:9 PTF CHO Mahama
GBR
F Women -49kg
THA
WONGPATTANAKIT Panipak 12:24 PTG WU Jingyu
CHN
SF Women -49kg
RUS
IGUMENOVA Svetlana 3:13 PTF WONGPATTANAKIT Panipak
THA
SF Women -49kg
CHN
WU Jingyu 17:0 PTG AZIEZ Yasmina
FRA
QF Women -49kg
BRA
TANG SING Iris 0:13 PTG WONGPATTANAKIT Panipak
THA
QF Women -49kg
ESP
YAGUE ENRIQUE Brigitte 5:8 PTF AZIEZ Yasmina
FRA
QF Women -49kg
CHN
LI Zhaoyi 0:1 GDP IGUMENOVA Svetlana
RUS
QF Women -49kg
THA
SONKHAM Chanatip 2:16 PTG WU Jingyu
CHN
R16 Women -49kg
MEX
MANJARREZ Itzel 5:6 PTF YAGUE ENRIQUE Brigitte
ESP
R16 Women -49kg
CRO
ZANINOVIC Lucija 3:4 PTF LI Zhaoyi
CHN
R16 Women -49kg
THA
SONKHAM Chanatip 12:4 PTF ABDELSALAM Nour
EGY
R16 Women -49kg
BRA
TANG SING Iris 6:3 PTF KIM So-hui
KOR
R16 Women -49kg
KOR
HA Min-Ah 3:4 GDP AZIEZ Yasmina
FRA
R16 Women -49kg
RUS
IGUMENOVA Svetlana 8:7 PTF LIN Wan-Ting
TPE
R16 Women -49kg
BRA
REIS Talisca 1:10 PTF WU Jingyu
CHN
R16 Women -49kg
TUR
YILDIRIM Rukiye 6:20 PTG WONGPATTANAKIT Panipak
THA
R32 Women -49kg
KOR
HA Min-Ah 3:2 PTF MADDOCK Charlie
GBR
R32 Women -49kg
AZE
ABAKAROVA Patimat 4:6 PTF YAGUE ENRIQUE Brigitte
ESP
R32 Women -49kg
RUS
LYCHAGINA Alexandra 5:12 PTF WU Jingyu
CHN
R32 Women -49kg
GRE
KOUTSOU Ioanna 1:6 PTF LIN Wan-Ting
TPE
R32 Women -49kg
SRB
BOGDANOVIC Tijana 9:10 PTF LI Zhaoyi
CHN
R32 Women -49kg
CAN
YONG Yvette Hui Hua 3:6 PTF REIS Talisca
BRA
R32 Women -49kg
TUR
YILDIRIM Rukiye 11:3 PTF CRAIG Chalotte
USA
R32 Women -49kg
FRA
MUSTAPHA Hajer 2:3 PTF ABDELSALAM Nour
EGY
R32 Women -49kg
MEX
MANJARREZ Itzel 15:6 PTF DELLAN Virginia
VEN
R32 Women -49kg
TUR
ILOGLU Sumeyye 0:7 PTF IGUMENOVA Svetlana
RUS
R32 Women -49kg
PER
DIEZ CANSECO VERDE Lizbeth 6:7 PTF KIM So-hui
KOR
F Women -57kg
TPE
HUANG YUN-WEN 3:6 PTF JONES Jade
GBR
SF Women -57kg
CRO
GLASNOVIC NIKITA 3:5 PTF JONES Jade
GBR
SF Women -57kg
GBR
BOOTH Rachelle 5:10 PTF HUANG YUN-WEN
TPE
QF Women -57kg
TPE
HUANG YUN-WEN 0:0 WDR ZANINOVIC Ana
CRO
QF Women -57kg
CRO
GLASNOVIC NIKITA 4:1 PTF NISAISOM Rangsiya
THA
QF Women -57kg
AUS
MARTON Caroline 0:13 PTG JONES Jade
GBR
QF Women -57kg
GBR
BOOTH Rachelle 8:7 PTF KIM So-hee
KOR
R16 Women -57kg
KOR
LEE Ah-Reum 3:5 PTF NISAISOM Rangsiya
THA
R16 Women -57kg
AUS
MARTON Caroline 7:3 PTF FROEMMING Anna-Lena
GER
R16 Women -57kg
TPE
HUANG YUN-WEN 5:4 PTF DIKEN Durdane
TUR
R16 Women -57kg
ESP
CALVO GOMEZ Eva 3:4 PTF BOOTH Rachelle
GBR
R16 Women -57kg
RUS
KIM Ekaterina 1:6 PTF KIM So-hee
KOR
R16 Women -57kg
CRO
GLASNOVIC NIKITA 3:2 PTF ZUBCIC Martina
CRO
R16 Women -57kg
SUI
BEZZOLA Manuela 11:13 PTF ZANINOVIC Ana
CRO
R16 Women -57kg
PAN
CARSTENS SALCEDA Carolena 3:15 PTF JONES Jade
GBR
R32 Women -57kg
THA
NISAISOM Rangsiya 4:2 PTF LIBORIO Floriane
FRA
R32 Women -57kg
CRO
ZUBCIC Martina 7:5 PTF GONDA Evelyn Márta
HUN
R32 Women -57kg
KOR
LEE Ah-Reum 6:5 PTF CUNHA Joana
POR
R32 Women -57kg
TUR
YANGIN Hatice 7:8 PTF BEZZOLA Manuela
SUI
R32 Women -57kg
CHN
HOU Yuzhuo 2:6 PTF CARSTENS SALCEDA Carolena
PAN
R32 Women -57kg
TUR
SARIDOGAN Fatma 2:4 PTF KIM Ekaterina
RUS
R32 Women -57kg
TUR
DIKEN Durdane 1:0 PTF LARA Diana
MEX
R32 Women -57kg
EGY
WAHBA Hedaya 3:7 PTF MARTON Caroline
AUS
R32 Women -57kg
BRA
LIMA Josiane 1:6 PTF FROEMMING Anna-Lena
GER
R32 Women -57kg
GBR
BOOTH Rachelle 10:0 PTF KOTSIS Edina
HUN
R32 Women -57kg
CYP
PILAVAKI Despina 1:10 PTF KIM So-hee
KOR
F Women -67kg
CHN
ZHANG Hua 3:5 PTF BARYSHNIKOVA Anastasia
RUS
SF Women -67kg
TUR
TATAR Nur 3:4 GDP BARYSHNIKOVA Anastasia
RUS
SF Women -67kg
TUR
YAMAN Irem 2:3 PTF ZHANG Hua
CHN
QF Women -67kg
SLO
ANIC Franka 3:8 PTF YAMAN Irem
TUR
QF Women -67kg
FRA
WIET HENIN Magda 1:4 PTF TATAR Nur
TUR
QF Women -67kg
ESP
PIÑEIRO DEVESA Lua 1:7 PTF ZHANG Hua
CHN
QF Women -67kg
SRB
TEPAVAC Ana 0:2 PTF BARYSHNIKOVA Anastasia
RUS
R16 Women -67kg
USA
MCPHERSON Paige 1:2 GDP PIÑEIRO DEVESA Lua
ESP
R16 Women -67kg
ESP
CALVO GOMEZ Marta 6:9 PTF ZHANG Hua
CHN
R16 Women -67kg
KOR
OH Hyeri 2:3 GDP WIET HENIN Magda
FRA
R16 Women -67kg
AZE
AZIZOVA Farida 0:1 PTF YAMAN Irem
TUR
R16 Women -67kg
SWE
JOHANSSON Elin 0:1 PTF ANIC Franka
SLO
R16 Women -67kg
POL
KRZEMIENIECKA Aleksandra Katarzyna 5:17 PTG TATAR Nur
TUR
R16 Women -67kg
CAN
PAGNOTTA Melissa 3:4 GDP BARYSHNIKOVA Anastasia
RUS
R16 Women -67kg
CHN
GUO Yunfei 3:4 GDP TEPAVAC Ana
SRB
R32 Women -67kg
CHN
GUO Yunfei 17:10 PTF KIYI KUBRA
TUR
R32 Women -67kg
GER
BACHMANN Rabia 0:8 WDR PAGNOTTA Melissa
CAN
R32 Women -67kg
CRC
ALVARADO Katherine 0:0 SUP WIET HENIN Magda
FRA
R32 Women -67kg
CRO
SUMIC Marina 4:6 PTF KRZEMIENIECKA Aleksandra Katarzyna
POL
R32 Women -67kg
AZE
AZIZOVA Farida 1:0 GDP IZADI Shokraneh
IRI
R32 Women -67kg
ESP
CALVO GOMEZ Marta 8:7 PTF HWANG Kyung Seon
KOR
R32 Women -67kg
NED
VAN BAAREN Joyce 0:4 PTF YAMAN Irem
TUR
R32 Women -67kg
AUS
MARTON Carmen 7:8 PTF ANIC Franka
SLO
R32 Women -67kg
ESP
PIÑEIRO DEVESA Lua 5:2 PTF KRAAYEVELD Ashley
CAN
R32 Women -67kg
SRB
TEPAVAC Ana 5:3 PTF KLÄY Nina
SUI
F Women +67kg
USA
GALLOWAY Jackie 2:1 PTF WALKDEN Bianca
GBR
SF Women +67kg
MKD
MATIJASEVIC Petra 2:2 SUP GALLOWAY Jackie
USA
SF Women +67kg
GBR
WALKDEN Bianca 6:3 PTF RADOS Iva
CRO
QF Women +67kg
KOR
LEE In Jong 3:4 GDP WALKDEN Bianca
GBR
QF Women +67kg
MKD
MATIJASEVIC Petra 1:0 GDP ESPINOZA Maria del Rosario
MEX
QF Women +67kg
CRO
RADOS Iva 2:0 PTF KOWALCZUK Aleksandra
POL
QF Women +67kg
USA
GALLOWAY Jackie 7:4 PTF KHODABANDEH Akram
IRI
R16 Women +67kg
USA
GALLOWAY Jackie 8:2 PTF IKONEN Casandra
SWE
R16 Women +67kg
POL
KOWALCZUK Aleksandra 4:2 PTF EPANGUE Gwladys
FRA
R16 Women +67kg
SRB
MANDIC Milica 6:7 PTF MATIJASEVIC Petra
MKD
R16 Women +67kg
IRI
KHODABANDEH Akram 14:9 PTF ACOSTA Briseida
MEX
R16 Women +67kg
CHN
ZHENG Shuyin 4:5 GDP WALKDEN Bianca
GBR
R16 Women +67kg
KOR
AN Saebom 4:6 PTF ESPINOZA Maria del Rosario
MEX
R16 Women +67kg
RUS
IVANOVA Olga 3:4 GDP RADOS Iva
CRO
R16 Women +67kg
NED
OOGINK Reshmie 10:11 PTF LEE In Jong
KOR
R32 Women +67kg
USA
HAMON Lauren 2:10 PTF MATIJASEVIC Petra
MKD
R32 Women +67kg
KAZ
DENIZ Cansel 5:10 PTF AN Saebom
KOR
R32 Women +67kg
SWE
IKONEN Casandra 6:4 PTF GRAFFE Anne-Caroline
FRA
R32 Women +67kg
POL
KOWALCZUK Aleksandra 3:1 PTF SIMON ALAMO Rosanna
ESP
R32 Women +67kg
TUR
KUS Nafia 0:1 PTF LEE In Jong
KOR
R32 Women +67kg
CHN
ZHENG Shuyin 3:0 GDP SCHNEIDER Yanna
GER
R32 Women +67kg
ARG
ARNOLDT Alexis 0:9 PTF WALKDEN Bianca
GBR
R32 Women +67kg
USA
GALLOWAY Jackie 9:1 PTF RAJHER Nusa
SLO
R32 Women +67kg
MAR
DISLAM Wiam 5:6 GDP ESPINOZA Maria del Rosario
MEX
R32 Women +67kg
TUR
AYDIN Asena 0:1 GDP RADOS Iva
CRO
R32 Women +67kg
CHN
LI Donghua 2:3 PTF KHODABANDEH Akram
IRI
R32 Women +67kg
RUS
IVANOVA Olga 2:1 PTF ILIESCO Nathalie
CAN