Manchester 2015 World Taekwondo Grand Prix

Match Results

Weight category
F Men -58kg
ESP
TORTOSA CABRERA Jesus 5:6 GDP MAMAYEV Nursultan
KAZ
SF Men -58kg
KAZ
MAMAYEV Nursultan 0:0 WDR KIM Tae-hun
KOR
SF Men -58kg
IRI
ASHOURZADEH FALLAH Farzan 8:9 GDP TORTOSA CABRERA Jesus
ESP
QF Men -58kg
IRI
HADIPOUR SEIGHALANI Armin 13:14 PTF KIM Tae-hun
KOR
QF Men -58kg
AUS
KHALIL Safwan 4:5 PTF TORTOSA CABRERA Jesus
ESP
QF Men -58kg
IRI
ASHOURZADEH FALLAH Farzan 9:5 PTF GLADOVIC Milos
SRB
QF Men -58kg
KAZ
MAMAYEV Nursultan 13:8 PTF KETBI Si Mohamed
BEL
R16 Men -58kg
KOR
CHA Tae-moon 6:30 PTG HADIPOUR SEIGHALANI Armin
IRI
R16 Men -58kg
SRB
GLADOVIC Milos 9:8 PTF GUZMAN Lucas
ARG
R16 Men -58kg
POR
BRAGANCA Rui 4:6 PTF MAMAYEV Nursultan
KAZ
R16 Men -58kg
ESP
TORTOSA CABRERA Jesus 8:7 PTF RODRIGUEZ Cesar
MEX
R16 Men -58kg
IRI
ASHOURZADEH FALLAH Farzan 4:1 PTF CHELLAMOOTOO Dylan
FRA
R16 Men -58kg
GBR
CATER Max 5:12 PTF KETBI Si Mohamed
BEL
R16 Men -58kg
CRC
OVIEDO Heiner 11:20 PTF KIM Tae-hun
KOR
R16 Men -58kg
GER
TUNCAT Levent 7:10 PTF KHALIL Safwan
AUS
R32 Men -58kg
IRI
HADIPOUR SEIGHALANI Armin 17:4 PTG NAVARRO Carlos
MEX
R32 Men -58kg
CRO
MALJKOVIC Marko 23:26 PTF KETBI Si Mohamed
BEL
R32 Men -58kg
KOR
CHA Tae-moon 27:10 PTG NAKAGAWA Takaya
JPN
R32 Men -58kg
GRE
SIMITSIS Georgios 6:9 PTF KHALIL Safwan
AUS
R32 Men -58kg
ALG
TROLLIET Romain 0:9 PTF GUZMAN Lucas
ARG
R32 Men -58kg
GBR
CALLAND Josh 8:13 PTF GLADOVIC Milos
SRB
R32 Men -58kg
BEL
LAACHRAOUI Mourad ABDEL M. 4:9 PTF MAMAYEV Nursultan
KAZ
R32 Men -58kg
FRA
CHELLAMOOTOO Dylan 12:3 PTF SHAWKY Elsaid
EGY
R32 Men -58kg
ESP
TORTOSA CABRERA Jesus 19:8 PTF GERICK Logan
USA
R32 Men -58kg
CRC
OVIEDO Heiner 11:8 PTF PEREZ Camilo
CHI
R32 Men -58kg
CHN
ZHAO Shuai 6:7 PTF CATER Max
GBR
F Men -68kg
IRI
YAGHOUBIJOUYBARI Abolfazl 7:16 PTF LEE Daehoon
KOR
SF Men -68kg
KOR
LEE Daehoon 12:11 PTF KIM Hun
KOR
SF Men -68kg
IRI
YAGHOUBIJOUYBARI Abolfazl 23:22 GDP TAZEGUL Servet
TUR
QF Men -68kg
ESP
ROSILLO ATENCIA Jose Antonio 8:12 PTF TAZEGUL Servet
TUR
QF Men -68kg
KOR
KIM Hun 9:8 PTF LOPEZ Mark
USA
QF Men -68kg
KOR
LEE Daehoon 11:6 PTF GONZALEZ BONILLA Joel
ESP
QF Men -68kg
BEL
ACHAB Jaouad 4:5 PTF YAGHOUBIJOUYBARI Abolfazl
IRI
R16 Men -68kg
EGY
ZAKI Ghofran 3:9 PTF GONZALEZ BONILLA Joel
ESP
R16 Men -68kg
IRI
YAGHOUBIJOUYBARI Abolfazl 16:6 PTF STAMPER Martin
GBR
R16 Men -68kg
USA
LOPEZ Mark 1:4 WDR DENISENKO Alexey
RUS
R16 Men -68kg
KOR
LEE Daehoon 17:5 PTG JENNINGS Terrence
USA
R16 Men -68kg
POL
ROBAK Karol WLADYSLAW 15:24 PTF TAZEGUL Servet
TUR
R16 Men -68kg
BEL
ACHAB Jaouad 7:6 GDP TAGHIZADE Aykhan
AZE
R16 Men -68kg
IRI
ASBAGHIKHANGHAH Behnam 6:11 PTF KIM Hun
KOR
R16 Men -68kg
MEX
GUTIERREZ Saul 1:2 PTF ROSILLO ATENCIA Jose Antonio
ESP
R32 Men -68kg
AUS
AUGER Thomas 1:7 RSC JENNINGS Terrence
USA
R32 Men -68kg
RUS
MININ Konstantin 6:18 PTF ROSILLO ATENCIA Jose Antonio
ESP
R32 Men -68kg
IRI
ASBAGHIKHANGHAH Behnam 10:2 PTF AFONCZENKO Thomas
AUS
R32 Men -68kg
POR
SILVA Mario 4:16 PTG ROBAK Karol WLADYSLAW
POL
R32 Men -68kg
USA
LOPEZ Mark 6:5 GDP BARCLAIS Stevens
FRA
R32 Men -68kg
GBR
HARVEY Michael 1:12 PTF YAGHOUBIJOUYBARI Abolfazl
IRI
R32 Men -68kg
PUR
COLON Luis 12:22 PTF KIM Hun
KOR
R32 Men -68kg
AZE
TAGHIZADE Aykhan 2:1 PTF BHAT Siddhartha King
CAN
R32 Men -68kg
CYP
PILAVAKIS Ioannis 5:18 PTG GONZALEZ BONILLA Joel
ESP
R32 Men -68kg
CAN
POTVIN Maxime 4:8 PTF ZAKI Ghofran
EGY
R32 Men -68kg
MEX
GUTIERREZ Saul 16:2 PTG GAYLE Jordan
GBR
R32 Men -68kg
GBR
STAMPER Martin 20:8 PTG MENDOZA Abel
MEX
F Men -80kg
GBR
MUHAMMAD Lutalo 6:16 PTF OUESLATI Oussama
TUN
SF Men -80kg
TUN
OUESLATI Oussama 17:14 PTF CISSE Cheick Sallah
CIV
SF Men -80kg
SRB
KHODABAKHSHI Mahdi 5:9 PTF MUHAMMAD Lutalo
GBR
QF Men -80kg
TUN
OUESLATI Oussama 12:9 PTF RAFALOVICH Maksim
UZB
QF Men -80kg
GBR
MUHAMMAD Lutalo 20:13 PTF SANSUM Damon
GBR
QF Men -80kg
SRB
KHODABAKHSHI Mahdi 2:1 PTF RAFALOVICH Nikita
UZB
QF Men -80kg
CIV
CISSE Cheick Sallah 18:6 PTG QIAO Sen
CHN
R16 Men -80kg
UZB
RAFALOVICH Maksim 2:1 PTF GUELEC Tahir
GER
R16 Men -80kg
RUS
GAUN Albert 12:16 PTF OUESLATI Oussama
TUN
R16 Men -80kg
GBR
MUHAMMAD Lutalo 14:11 PTF FERREIRA Julio
POR
R16 Men -80kg
SRB
KHODABAKHSHI Mahdi 12:5 PTF MARTINEZ GARCIA Raul
ESP
R16 Men -80kg
USA
ISHIDA Jaysen 1:13 PTF CISSE Cheick Sallah
CIV
R16 Men -80kg
TUR
SARI Yunus 9:12 PTF SANSUM Damon
GBR
R16 Men -80kg
CHN
QIAO Sen 23:14 PTF COOK Aaron
GBR
R16 Men -80kg
SRB
FEJZIC Damir 7:12 PTF RAFALOVICH Nikita
UZB
R32 Men -80kg
RUS
KOTKOV Anton 3:8 PTF RAFALOVICH Nikita
UZB
R32 Men -80kg
BUL
GEORGIEV Teodor 3:10 PTF FERREIRA Julio
POR
R32 Men -80kg
FRA
MAIZEROI Torann 3:5 PTF FEJZIC Damir
SRB
R32 Men -80kg
USA
LOPEZ Steven 0:0 WDR RAFALOVICH Maksim
UZB
R32 Men -80kg
ITA
BOTTA Roberto 0:0 WDR GUELEC Tahir
GER
R32 Men -80kg
TUR
SARI Yunus 15:2 PTG PAZINSKI Piotr
POL
R32 Men -80kg
MEX
LIZARRAGA Rene 3:5 PTF ISHIDA Jaysen
USA
R32 Men -80kg
AUS
SHKARA Hayder 1:8 PTF QIAO Sen
CHN
R32 Men -80kg
EGY
EISSA Seif 4:11 PTF CISSE Cheick Sallah
CIV
R32 Men -80kg
TUN
TRABELSI Saifeddine 1:7 PTF OUESLATI Oussama
TUN
R32 Men -80kg
GBR
MUHAMMAD Lutalo 29:8 PTG SMITH Tom
GBR
R32 Men -80kg
AUS
MARTON Jack 2:14 PTG MARTINEZ GARCIA Raul
ESP
F Men +80kg
CUB
ALBA Rafael 1:2 GDP SHOKIN Dmitriy
UZB
SF Men +80kg
BLR
SILLA Arman-Marshall 8:9 GDP ALBA Rafael
CUB
SF Men +80kg
IRI
AMIDI Omid 5:9 PTF SHOKIN Dmitriy
UZB
QF Men +80kg
CUB
ALBA Rafael 5:0 PTF YUKSEL Serdar
TUR
QF Men +80kg
AZE
ISAEV Radik 7:14 PTF AMIDI Omid
IRI
QF Men +80kg
BLR
SILLA Arman-Marshall 4:2 PTF ROS GÓMEZ Daniel
ESP
QF Men +80kg
IRI
MARDANI Sajjad 5:10 PTF SHOKIN Dmitriy
UZB
R16 Men +80kg
AZE
ISAEV Radik 1:0 PTF LAMBDIN Stephen
USA
R16 Men +80kg
ESP
ROS GÓMEZ Daniel 10:8 PTF N'DIAYE M'bar
FRA
R16 Men +80kg
KOR
CHA Dongmin 1:13 PTG ALBA Rafael
CUB
R16 Men +80kg
GBR
CHO Mahama 8:13 PTF AMIDI Omid
IRI
R16 Men +80kg
RUS
LARIN Vladislav 1:5 PTF YUKSEL Serdar
TUR
R16 Men +80kg
UZB
BAYKUZIYEV Jasur 5:6 PTF SILLA Arman-Marshall
BLR
R16 Men +80kg
KOR
JO Chol-ho 4:16 PTG SHOKIN Dmitriy
UZB
R16 Men +80kg
IRI
MARDANI Sajjad 9:2 PTF MOLFETTA Carlo
ITA
R32 Men +80kg
TUR
YUKSEL Serdar 0:0 WDR OBAME Anthony
GAB
R32 Men +80kg
BLR
SILLA Arman-Marshall 15:6 PTF BASILE Leonardo
ITA
R32 Men +80kg
GER
BACHMANN Alexander 1:3 PTF LAMBDIN Stephen
USA
R32 Men +80kg
ITA
MOLFETTA Carlo 7:6 GDP TRABELSI Yassine
TUN
R32 Men +80kg
IRI
MARDANI Sajjad 7:1 PTF SIO Martín
ARG
R32 Men +80kg
KOR
CHA Dongmin 12:0 PTG SANDERS Dafydd
NZL
R32 Men +80kg
RUS
LARIN Vladislav 4:0 PTF SARI Ali
TUR
R32 Men +80kg
GBR
WALKER Lyle 5:8 PTF ROS GÓMEZ Daniel
ESP
R32 Men +80kg
IRI
AMIDI Omid 4:2 PTF WODZICH Volker
GER
R32 Men +80kg
NED
WANROOIJ Jeroen 1:9 PTF N'DIAYE M'bar
FRA
R32 Men +80kg
CIV
ZOKOU Firmin 0:0 DSQ ALBA Rafael
CUB
R32 Men +80kg
GBR
CHO Mahama 7:5 PTF DESPAIGNE Robelis
CUB
R32 Men +80kg
KOR
JO Chol-ho 15:6 PTF TRAJKOVIC Ivan Konrad
SLO
F Women -49kg
THA
SONKHAM Chanatip 0:12 PTG WU Jingyu
CHN
SF Women -49kg
CHN
WU Jingyu 19:7 PTG BOGDANOVIC Tijana
SRB
SF Women -49kg
THA
SONKHAM Chanatip 10:3 PTF ABAKAROVA Patimat
AZE
QF Women -49kg
AZE
ABAKAROVA Patimat 8:4 PTF IGUMENOVA Svetlana
RUS
QF Women -49kg
KOR
HA Min-Ah 3:15 PTG WU Jingyu
CHN
QF Women -49kg
EGY
ABDELSALAM Nour 6:10 PTF BOGDANOVIC Tijana
SRB
QF Women -49kg
THA
SONKHAM Chanatip 8:7 PTF MANJARREZ Itzel
MEX
R16 Women -49kg
RUS
IGUMENOVA Svetlana 3:2 GDP KIM So-hui
KOR
R16 Women -49kg
GBR
STONES Abigail 0:2 PTF MANJARREZ Itzel
MEX
R16 Women -49kg
EGY
ABDELSALAM Nour 13:12 PTF NICOLI Erica
ITA
R16 Women -49kg
BRA
TANG SING Iris 1:7 PTF ABAKAROVA Patimat
AZE
R16 Women -49kg
THA
WONGPATTANAKIT Panipak 1:2 GDP HA Min-Ah
KOR
R16 Women -49kg
SRB
BOGDANOVIC Tijana 8:5 PTF AZIEZ Yasmina
FRA
R16 Women -49kg
THA
SONKHAM Chanatip 13:1 PTF FARHANI Fadia
TUN
R16 Women -49kg
CAN
YONG Yvette Hui Hua 1:13 PTG WU Jingyu
CHN
R32 Women -49kg
SRB
BOGDANOVIC Tijana 17:5 RSC DIEZ CANSECO VERDE Lizbeth
PER
R32 Women -49kg
FRA
MUSTAPHA Hajer 3:7 PTF FARHANI Fadia
TUN
R32 Women -49kg
USA
CRAIG Chalotte 3:16 PTG HA Min-Ah
KOR
R32 Women -49kg
AZE
ABAKAROVA Patimat 10:3 PTF KOUTTOUKI Kyriaki
CYP
R32 Women -49kg
ITA
NICOLI Erica 7:3 PTF LIN Wan-Ting
TPE
R32 Women -49kg
TUR
YILDIRIM Rukiye 5:17 PTF IGUMENOVA Svetlana
RUS
R32 Women -49kg
CAN
YONG Yvette Hui Hua 5:4 GDP KOUTSOU Ioanna
GRE
F Women -57kg
GBR
JONES Jade 14:4 PTF CALVO GOMEZ Eva
ESP
SF Women -57kg
JPN
HAMADA Mayu 3:4 PTF CALVO GOMEZ Eva
ESP
SF Women -57kg
GBR
JONES Jade 4:3 PTF GLASNOVIC NIKITA
CRO
QF Women -57kg
JPN
HAMADA Mayu 3:1 PTF DIKEN Durdane
TUR
QF Women -57kg
KOR
LIM Geum-Byeol 9:20 PTF GLASNOVIC NIKITA
CRO
QF Women -57kg
EGY
WAHBA Hedaya 3:4 PTF CALVO GOMEZ Eva
ESP
QF Women -57kg
GBR
JONES Jade 17:1 PTG KIM So-hee
KOR
R16 Women -57kg
JPN
HAMADA Mayu 9:2 PTF GONDA Evelyn Márta
HUN
R16 Women -57kg
TPE
HUANG YUN-WEN 8:13 PTF LIM Geum-Byeol
KOR
R16 Women -57kg
GBR
BOOTH Rachelle 5:10 PTF CALVO GOMEZ Eva
ESP
R16 Women -57kg
TUR
DIKEN Durdane 0:0 RSC ZANINOVIC Ana
CRO
R16 Women -57kg
GBR
JONES Jade 3:2 PTF ALIZADEH ZENOORIN Kimia
RTA
R16 Women -57kg
SUI
BEZZOLA Manuela 3:5 PTF GLASNOVIC NIKITA
CRO
R16 Women -57kg
EGY
WAHBA Hedaya 4:2 PTF ABDELKADER Radwa
EGY
R16 Women -57kg
FRA
LIBORIO Floriane 0:12 PTF KIM So-hee
KOR
R32 Women -57kg
PAN
CARSTENS SALCEDA Carolena 2:4 PTF GONDA Evelyn Márta
HUN
R32 Women -57kg
EGY
WAHBA Hedaya 11:4 PTF FOLGMANN Madeline
GER
R32 Women -57kg
POR
CUNHA Joana 2:4 PTF ABDELKADER Radwa
EGY
R32 Women -57kg
GBR
BOOTH Rachelle 21:8 PTG MIKKONEN Suvi
FIN
R32 Women -57kg
RTA
ALIZADEH ZENOORIN Kimia 18:6 PTG DIEDHIOU Bineta
SEN
R32 Women -57kg
GER
FROEMMING Anna-Lena 2:3 PTF DIKEN Durdane
TUR
R32 Women -57kg
TUR
YANGIN Hatice 2:1 RSC BEZZOLA Manuela
SUI
R32 Women -57kg
AUS
MARTON Caroline 13:24 PTF LIM Geum-Byeol
KOR
R32 Women -57kg
CYP
PILAVAKI Despina 2:12 PTF KIM So-hee
KOR
R32 Women -57kg
FRA
LIBORIO Floriane 5:1 PTF LIMA Josiane
BRA
F Women -67kg
TUR
TATAR Nur 1:3 PTF NIARE Haby
FRA
SF Women -67kg
TUR
TATAR Nur 6:5 PTF OH Hyeri
KOR
SF Women -67kg
FRA
NIARE Haby 3:2 PTF CHUANG CHIA CHIA
TPE
QF Women -67kg
FRA
NIARE Haby 3:2 PTF ELSAWALHY Seham
EGY
QF Women -67kg
ESP
CALVO GOMEZ Marta 0:12 PTG TATAR Nur
TUR
QF Women -67kg
CIV
GBAGBI Ruth 7:10 PTF OH Hyeri
KOR
QF Women -67kg
CHN
GUO Yunfei 3:15 PTF CHUANG CHIA CHIA
TPE
R16 Women -67kg
USA
MCPHERSON Paige 2:3 PTF GUO Yunfei
CHN
R16 Women -67kg
ESP
PIÑEIRO DEVESA Lua 0:8 PTF TATAR Nur
TUR
R16 Women -67kg
RUS
BARYSHNIKOVA Anastasia 2:3 PTF GBAGBI Ruth
CIV
R16 Women -67kg
EGY
ELSAWALHY Seham 9:6 PTF ZHANG Hua
CHN
R16 Women -67kg
SWE
JOHANSSON Elin 0:8 PTF CALVO GOMEZ Marta
ESP
R16 Women -67kg
FRA
NIARE Haby 7:3 PTF YAMAN Irem
TUR
R16 Women -67kg
AZE
AZIZOVA Farida 3:12 PTF OH Hyeri
KOR
R16 Women -67kg
CRO
SUMIC Marina 1:4 PTF CHUANG CHIA CHIA
TPE
R32 Women -67kg
GBR
SUMMERHILL Carla 1:3 PTF PIÑEIRO DEVESA Lua
ESP
R32 Women -67kg
CRO
SUMIC Marina 2:1 PTF MARTON Carmen
AUS
R32 Women -67kg
EGY
ELSAWALHY Seham 5:1 PTF ANIC Franka
SLO
R32 Women -67kg
CAN
PAGNOTTA Melissa 1:11 PTF GBAGBI Ruth
CIV
R32 Women -67kg
AZE
AZIZOVA Farida 3:1 PTF BACHMANN Rabia
GER
R32 Women -67kg
ESP
CALVO GOMEZ Marta 4:3 PTF KLÄY Nina
SUI
R32 Women -67kg
IRI
IZADI Shokraneh 0:8 PTF TATAR Nur
TUR
R32 Women -67kg
CRC
ALVARADO Katherine 0:3 PTF GUO Yunfei
CHN
R32 Women -67kg
NED
VAN BAAREN Joyce 6:7 GDP ZHANG Hua
CHN
R32 Women -67kg
USA
MCPHERSON Paige 5:3 PTF REFAEI Rewan
EGY
R32 Women -67kg
CAN
KRAAYEVELD Ashley 0:6 PTF YAMAN Irem
TUR
F Women +67kg
GBR
WALKDEN Bianca 1:4 GDP ZHENG Shuyin
CHN
SF Women +67kg
SRB
MANDIC Milica 1:1 SUP WALKDEN Bianca
GBR
SF Women +67kg
TUR
KUS Nafia 1:5 PTF ZHENG Shuyin
CHN
QF Women +67kg
TUR
KUS Nafia 9:8 PTF GALLOWAY Jackie
USA
QF Women +67kg
SRB
MANDIC Milica 6:3 PTF ESPINOZA Maria del Rosario
MEX
QF Women +67kg
CHN
ZHENG Shuyin 6:4 PTF EPANGUE Gwladys
FRA
QF Women +67kg
GBR
WALKDEN Bianca 5:1 PTF ACOSTA Briseida
MEX
R16 Women +67kg
KOR
LEE In Jong 4:5 PTF ACOSTA Briseida
MEX
R16 Women +67kg
NED
OOGINK Reshmie 4:9 PTF KUS Nafia
TUR
R16 Women +67kg
CHN
LI Donghua 5:6 PTF GALLOWAY Jackie
USA
R16 Women +67kg
CRO
RADOS Iva 4:5 PTF ESPINOZA Maria del Rosario
MEX
R16 Women +67kg
RUS
IVANOVA Olga 3:10 PTF ZHENG Shuyin
CHN
R16 Women +67kg
GBR
WALKDEN Bianca 5:2 PTF AYDIN Asena
TUR
R16 Women +67kg
POL
KOWALCZUK Aleksandra 5:6 PTF EPANGUE Gwladys
FRA
R16 Women +67kg
SRB
MANDIC Milica 10:4 PTF MATIJASEVIC Petra
MKD
R32 Women +67kg
KOR
LEE In Jong 7:6 PTF SCHNEIDER Yanna
GER
R32 Women +67kg
POL
KOWALCZUK Aleksandra 6:3 PTF SIMON ALAMO Rosanna
ESP
R32 Women +67kg
ARG
ARNOLDT Alexis 6:7 PTF ESPINOZA Maria del Rosario
MEX
R32 Women +67kg
TUR
AYDIN Asena 5:1 PTF GRAFFE Anne-Caroline
FRA
R32 Women +67kg
EGY
MAHER Mena 1:5 PTF KUS Nafia
TUR
R32 Women +67kg
CAN
ILIESCO Nathalie 2:6 PTF ZHENG Shuyin
CHN
R32 Women +67kg
RUS
IVANOVA Olga 10:0 PTF STEVENS Tassya
AUS
R32 Women +67kg
CHN
LI Donghua 0:0 WDR IKONEN Casandra
SWE
R32 Women +67kg
USA
HAMON Lauren 2:3 PTF MATIJASEVIC Petra
MKD
R32 Women +67kg
HON
AVILA Keyla 0:9 PTF GALLOWAY Jackie
USA
R32 Women +67kg
CRO
RADOS Iva 12:3 PTF VOKEY Jasmine
CAN